Urazo TERAPIA krem z żywokostem – rehabilitacja miejsc po złamaniach
REDAKCJA JEJŚWIAT.PL • dawno temuZłamanie jest najpoważniejszym urazem kończyn i może spotkać każdego – przytrafia się w pewnym momencie kariery najbardziej nawet wytrenowanym zawodnikom. A co dopiero zwykli zjadacze chleba, którzy mieli to nieszczęście stanąć na śliskim chodniku, wybrać zbyt stromy stok narciarski albo chybotliwą drabinę, wieszając firanki we własnym, bezpiecznym – zdawać by się mogło – domu. Jeżeli złamanie już nam się przytrafiło, nie obędzie się bez gipsu i przymusowego unieruchomienia na jakiś czas. Ale możemy przyspieszyć dochodzenie do pełnej formy już po zdjęciu gipsu, sięgając po nowy krem Urazo TERAPIA polskiej firmy Nes Pharma. To kolejny preparat z serii TERAPIA w jej portfolio. Pomoże nie tylko przy złamaniach, ale też odmrożeniach i oparzeniach.
Krem Urazo TERAPIA z ekstraktem z żywokostu jest przeznaczony do pielęgnacji i masażu miejsc po złamaniach kości. Można go stosować w przypadku mniejszych złamań niewymagajacych zakładania opatrunku gipsowego, świetnie sprawdzi się również w pielęgnacji skóry po jego usunięciu (po większych złamaniach) – regeneruje ją i pozwala szybciej wrócić do pełni formy. Pomocny w trakcie rehabilitacji pourazowej i podczas rekonwalescencji nie tylko po złamaniach kości, ale również po oparzeniach i odmrożeniach.
Zawarte w wyciągu z żywokostu składniki przyspieszają regenerację tkanek i ich gojenie. Nazwa „żywokost” wywodzi się z medycyny tradycyjnej, ponieważ kiedyś uważano, że "żywi kość". Dosadniej nazywano również tę roślinę… "żywym gnatem". Aleksander Ożarowski, nestor polskiego ziołolecznictwa, podaje, że: "Pod wpływem wyciągów z żywokostu następuje zwiększenie liczby leukocytów obojętnochłonnych oraz pobudzenie mechanizmów obronnych, wyrażających się m.in. przyspieszonym wypełnianiem ubytków kostnych po złamaniach”.
Zewnętrzne stosowanie żywokostu przyspiesza wytwarzanie kostniny ("młodej” tkanki kostnej pojawiającej się w miejscu złamania), co sprawia, że pozytywnie wpływa na gojenie złamań. Leczy także stany zapalne ścięgien, łagodzi bóle reumatyczne i bóle kręgosłupa, a także trudno gojące się rany oraz zwichnięcia i kontuzje sportowe.
Co kryje się w korzeniu żywokostu? To około 10–15% śluzu oraz inne polisacharydy, do 1,5 proc. alantoiny, do 6,5% garbników, skrobia, fruktany, asparagina, ß-sitosterol, aminokwasy, ślady olejku eterycznego i sole mineralne z dużą ilością krzemu. Oprócz tego: witaminy B1, B2, B12, C i P oraz wapń, żelazo, fosfor, kobalt i mangan. Obecna w składzie alantoina (znana z kremów łagodzących oparzenia i podrażnienia skóry) działa zmiękczająco, wygładzająco i nawilżająco. Przyspiesza regenerację tkanek i ma właściwości przeciwzapalne. Działanie alantoiny wspierają pozostałe substancje zawarte w korzeniu żywokostu, które także pozytywnie wpływają pośrednio lub bezpośrednio na te procesy.
Krem Urazo TERAPIA optymalnie wchłania się z powierzchni skóry, pozostawiając przyjemne uczucie ulgi i odprężenia. Dzięki swojej konsystencji i bogatemu składowi zapewnia korzystne i długotrwałe działanie.
Jak stosować krem Urazo TERAPIA? Aby osiągnąć najlepsze efekty terapeutyczne, należy go 3 razy dziennie wcierać, do pierwszych oznak wchłonięcia, jednocześnie wykonując masaż. Nakładamy na dłoń za każdym razem ok. 2–3 cm żelu. Po masażu trzeba chronić wrażliwe miejsca przed zimnem – na przykład okryć je ciepłym ubraniem. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią albo się nasilą, trzeba zasięgnąć porady lekarza.
Uwaga! Nie stosujemy kremu na uszkodzoną skórę i chronimy go przed dziećmi. Nie należy go stosować u dzieci poniżej 3. roku życia.
Tuba zawierająca 75 g kosztuje w aptece ok. 17 zł.
Krem Urazo TERAPIA jest produktem kosmetycznym.
Informacja prasowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze