Domowe sposoby na pryszcze

9. Nieodpowiedni czasZadziwiające, jak czasem dzieją się pewne rzeczy dokładnie w tym czasie, w którym chcesz ich uniknąć. Kto nie był w sytuacji, kiedy na dzień lub dwa przed ślubem przyjaciela czy inną ważną imprezą pojawiły się na twarzy pryszcze. Nie ma jednak co rozpaczać – pozbycie się pryszczy jest pod twoją kontrolą. Użyj tych prostych składników, a skutecznie pozbędziesz się krostek z twarzy.
Zdjęcie autorstwa Greyerbaby / CC BY

9. Nieodpowiedni czas
Zadziwiające, jak czasem dzieją się pewne rzeczy dokładnie w tym czasie, w którym chcesz ich uniknąć. Kto nie był w sytuacji, kiedy na dzień lub dwa przed ślubem przyjaciela czy inną ważną imprezą pojawiły się na twarzy pryszcze. Nie ma jednak co rozpaczać – pozbycie się pryszczy jest pod twoją kontrolą. Użyj tych prostych składników, a skutecznie pozbędziesz się krostek z twarzy.

8. Cynamon i miódCynamon jest powszechną przyprawą, ale jego olejek ma silne właściwości zwalczające mikroby. Miód natomiast ma mało wilgoci, która wspomaga rozwój mikroorganizmów. Biorąc pod uwagę, że pryszcze są wynikiem infekcji w porach skóry, połączenie cynamonu z miodem jest skutecznym lekiem. Zmieszaj nieco cynamonu w proszku z miodem, aby powstała pasta – nie dodawaj wody. Nałóż nieco pasty na każdy pryszcz, tak aby substancja działała przez noc. Rano zmyj pastę ciepłą wodą i powtórz czynność kolejnego dnia, jeśli będzie to konieczne.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

8. Cynamon i miód
Cynamon jest powszechną przyprawą, ale jego olejek ma silne właściwości zwalczające mikroby. Miód natomiast ma mało wilgoci, która wspomaga rozwój mikroorganizmów. Biorąc pod uwagę, że pryszcze są wynikiem infekcji w porach skóry, połączenie cynamonu z miodem jest skutecznym lekiem. Zmieszaj nieco cynamonu w proszku z miodem, aby powstała pasta – nie dodawaj wody. Nałóż nieco pasty na każdy pryszcz, tak aby substancja działała przez noc. Rano zmyj pastę ciepłą wodą i powtórz czynność kolejnego dnia, jeśli będzie to konieczne.

7. Sok z cytrynyCytryny zawierają witaminę C i fitochemikalia nazywane flawonoidami, które są potężnymi antyoksydantami i mają działanie antybiotyczne. Wolne rodniki wytwarzające się podczas reakcji metabolicznych mogą uszkodzić zdrowe komórki w ciele, powodując stan zapalny i opuchliznę. Antyoksydanty w cytrynie hamują te procesy i dlatego są idealnym rozwiązaniem tego problemu. Wyciśnij nieco soku z cytryny i nałóż bezpośrednio na pryszcze. Twarz umyj dopiero następnego ranka.
Zdjęcie autorstwa Andrew Comings / CC BY

7. Sok z cytryny
Cytryny zawierają witaminę C i fitochemikalia nazywane flawonoidami, które są potężnymi antyoksydantami i mają działanie antybiotyczne. Wolne rodniki wytwarzające się podczas reakcji metabolicznych mogą uszkodzić zdrowe komórki w ciele, powodując stan zapalny i opuchliznę. Antyoksydanty w cytrynie hamują te procesy i dlatego są idealnym rozwiązaniem tego problemu. Wyciśnij nieco soku z cytryny i nałóż bezpośrednio na pryszcze. Twarz umyj dopiero następnego ranka.

6. Sok z limonkiPołączenie świeżo wyciśniętego soku z limonki i łyżki oleju z orzechów ziemnych to świetna mieszanka, którą możesz nakładać na twarz. Taki zabieg zapobiega powstawaniu wągrów, które mogą później zamienić się w pryszcze. Pamiętaj jednak, że pod wpływem soku z limonki skóra jest bardziej wrażliwa na słońce, więc po nałożeniu mikstury nie wychodź na słońce.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

6. Sok z limonki
Połączenie świeżo wyciśniętego soku z limonki i łyżki oleju z orzechów ziemnych to świetna mieszanka, którą możesz nakładać na twarz. Taki zabieg zapobiega powstawaniu wągrów, które mogą później zamienić się w pryszcze. Pamiętaj jednak, że pod wpływem soku z limonki skóra jest bardziej wrażliwa na słońce, więc po nałożeniu mikstury nie wychodź na słońce.

5. Miąższ pomidoraPomidory mają odczyn kwaśny, więc nałożenie miąższu pomidora na twarz sprawia, że skóra osusza się, a pory się zwężają. Dlatego istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że olej wyciekający z porów spowoduje pryszcze. Pomidory są też bogate w antyoksydanty, co oznacza, że zmniejszają stany zapalne i uszkodzenia skóry.
Zdjęcie autorstwa deborahmiller56 / CC BY

5. Miąższ pomidora
Pomidory mają odczyn kwaśny, więc nałożenie miąższu pomidora na twarz sprawia, że skóra osusza się, a pory się zwężają. Dlatego istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że olej wyciekający z porów spowoduje pryszcze. Pomidory są też bogate w antyoksydanty, co oznacza, że zmniejszają stany zapalne i uszkodzenia skóry.

4. CzosnekCzosnek ma cudowne właściwości lecznicze: pozytywnie wpływa na układ trawienny, obniża cholesterol i jest naturalnym antybiotykiem. Czosnek ma również działanie oczyszczające krew z toksyn, co powoduje rozświetloną i wolną od pryszczy skórę. Aby pozbyć się pryszcza, przekrój ząbek czosnku na pół i wewnętrzną częścią pocieraj to miejsce. Możesz też zmielić kilka ząbków czosnku, wymieszać ze zsiadłym mlekiem i nałożyć na twarz w miejscu, gdzie pojawiają się pryszcze.
Zdjęcie autorstwa PDPhotos / CC BY

4. Czosnek
Czosnek ma cudowne właściwości lecznicze: pozytywnie wpływa na układ trawienny, obniża cholesterol i jest naturalnym antybiotykiem. Czosnek ma również działanie oczyszczające krew z toksyn, co powoduje rozświetloną i wolną od pryszczy skórę. Aby pozbyć się pryszcza, przekrój ząbek czosnku na pół i wewnętrzną częścią pocieraj to miejsce. Możesz też zmielić kilka ząbków czosnku, wymieszać ze zsiadłym mlekiem i nałożyć na twarz w miejscu, gdzie pojawiają się pryszcze.

3. KurkumaKurkuma likwiduje mikroby i dlatego nakładanie jej jako pasty na twarz lub spożywanie jej z ciepłym mlekiem jest skuteczną metodą na zdrową skórę. Zmieszaj kurkumę w proszku z olejkiem kokosowym i nakładaj na pryszcze na noc, a rano umyj twarz, aby usunąć miksturę.
Zdjęcie autorstwa Steven Jackson / CC BY

3. Kurkuma
Kurkuma likwiduje mikroby i dlatego nakładanie jej jako pasty na twarz lub spożywanie jej z ciepłym mlekiem jest skuteczną metodą na zdrową skórę. Zmieszaj kurkumę w proszku z olejkiem kokosowym i nakładaj na pryszcze na noc, a rano umyj twarz, aby usunąć miksturę.

2. KozieradkaKozieradka może być pomocna dla diabetyków, ponieważ obniża poziom glukozy we krwi. Co więcej, pomaga też na usunięcie wągrów, aby zapobiegać pryszczom. Zmiel więc kilka liści kozieradki z odrobiną wody, aby powstała jednolita masa. Nakładaj pastę na twarz w miejscach, gdzie znajdują się wągry i zostaw na noc. Zmyj pastę wodą następnego ranka.
Zdjęcie autorstwa Arizona Herb Association / CC BY

2. Kozieradka
Kozieradka może być pomocna dla diabetyków, ponieważ obniża poziom glukozy we krwi. Co więcej, pomaga też na usunięcie wągrów, aby zapobiegać pryszczom. Zmiel więc kilka liści kozieradki z odrobiną wody, aby powstała jednolita masa. Nakładaj pastę na twarz w miejscach, gdzie znajdują się wągry i zostaw na noc. Zmyj pastę wodą następnego ranka.

1. Pryszcze - normalne czy nie?Dla większości nastolatków pryszcze to naturalny wynik zmieniających się poziomów hormonalnych podczas dojrzewania. Zbyt duża ilość sebum łączy się z martwym naskórkiem i bakteriami, zatykając pory oraz powodując pryszcze. Może to być też wynik tłustej cery lub genetycznych uwarunkowań. Jakakolwiek jest przyczyna pryszczy, pamiętaj, aby ich nie drapać, nie wyciskać i nie używać sztucznych składników. Najlepiej stosuj zioła i naturalne sposoby, aby cieszyć się piękną i wolną od pryszczy skórą.
Zdjęcie autorstwa cherylholt / CC BY

1. Pryszcze - normalne czy nie?
Dla większości nastolatków pryszcze to naturalny wynik zmieniających się poziomów hormonalnych podczas dojrzewania. Zbyt duża ilość sebum łączy się z martwym naskórkiem i bakteriami, zatykając pory oraz powodując pryszcze. Może to być też wynik tłustej cery lub genetycznych uwarunkowań. Jakakolwiek jest przyczyna pryszczy, pamiętaj, aby ich nie drapać, nie wyciskać i nie używać sztucznych składników. Najlepiej stosuj zioła i naturalne sposoby, aby cieszyć się piękną i wolną od pryszczy skórą.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Sephora Green Connection - nowości Sephory! Śniegowce damskie na srogie mrozy. Najmodniejsze i praktyczne obuwie zimowe Poznaj swoją cerę...za darmo! Szampon do włosów blond Owoce jarzębiny Niesamowita chińska sztuka zdobienia paznokci Przyrządy do masażu Jak malować paznokcie? Naturalna pielęgnacja skóry w różnych sezonachMATERIAŁ SPONSOROWANY Zamiast żelu - guma do włosów Pękająca skóra Jak podkreślić brwi?

Popularne w tym tygodniu:

Wszystko co należy wiedzieć o filtrach! Brzuch do poprawki Jak przygotować się do domowej depilacji IPL?MATERIAŁ SPONSOROWANY Sekret objętości włosów: fryzury i produkty, które pomogą osiągnąć pożądany efektMATERIAŁ SPONSOROWANY