Jak dbać o suchą skórę rąk?

8. Istnieje wiele sposobów na suchą skórę dłoniUżywamy rąk tak często, że zawsze są narażone na szkodliwe działanie – zła pogoda, klimatyzacja i chemia w produktach do czyszczenia wysuszają skórę. Ważne jest, aby zadbać odpowiednio o skórę rąk. Dowiedz się jak należy to robić prawidłowo.
Zdjęcie dłoni / Shutterstock

8. Istnieje wiele sposobów na suchą skórę dłoni
Używamy rąk tak często, że zawsze są narażone na szkodliwe działanie – zła pogoda, klimatyzacja i chemia w produktach do czyszczenia wysuszają skórę. Ważne jest, aby zadbać odpowiednio o skórę rąk. Dowiedz się jak należy to robić prawidłowo.

7. Krem do rąkJednym z najlepszych sposobów na suchą skórę dłoni jest dobry krem do rąk. Wybieraj produkty bogate w składniki nawilżające. Na rynku jest wiele kremów do każdego typu skóry i na każdy portfel. Skóra lepiej wchłania wilgoć, jeśli jest nieco wilgotna, więc nakładaj krem zaraz po umyciu dłoni, aby zapobiec ich wysuszeniu. Pamiętaj również, aby regularnie stosować krem do rąk, jeśli przebywasz w klimatyzowanym pomieszczeniu, ponieważ suche powietrze wpływa na skórę.
Zdjęcie dłoni / Shutterstock

7. Krem do rąk
Jednym z najlepszych sposobów na suchą skórę dłoni jest dobry krem do rąk. Wybieraj produkty bogate w składniki nawilżające. Na rynku jest wiele kremów do każdego typu skóry i na każdy portfel. Skóra lepiej wchłania wilgoć, jeśli jest nieco wilgotna, więc nakładaj krem zaraz po umyciu dłoni, aby zapobiec ich wysuszeniu. Pamiętaj również, aby regularnie stosować krem do rąk, jeśli przebywasz w klimatyzowanym pomieszczeniu, ponieważ suche powietrze wpływa na skórę.

6. Mydło nawilżająceCzęste mycie dłoni wysusza je, zwłaszcza jeśli nie używasz łagodnego mydła. Dobrym sposobem w tej sytuacji jest mydło nawilżające – stosuj je zamiast mydeł chemicznych, które nadmiernie wysuszają skórę.
Zdjęcie mydła / Shutterstock

6. Mydło nawilżające
Częste mycie dłoni wysusza je, zwłaszcza jeśli nie używasz łagodnego mydła. Dobrym sposobem w tej sytuacji jest mydło nawilżające – stosuj je zamiast mydeł chemicznych, które nadmiernie wysuszają skórę.

5. Letnia wodaMyj dłonie w letniej wodzie. Gorąca woda pozbawia skóry naturalnej warstwy ochronnej i wysusza ją. Mycie rąk w letniej wodzie zapobiegnie jej wysuszeniu.
Zdjęcie dłoni / Shutterstock

5. Letnia woda
Myj dłonie w letniej wodzie. Gorąca woda pozbawia skóry naturalnej warstwy ochronnej i wysusza ją. Mycie rąk w letniej wodzie zapobiegnie jej wysuszeniu.

4. Olejek do skórekNie tylko skóra rąk wysusza się – paznokcie również mogą ucierpieć. Suche paznokcie łatwiej się łamią a skórki wokół paznokci pękają. Aby z tym walczyć, stosuj olejek do skórek i paznokci codziennie.
Zdjęcie olejku / Shutterstock

4. Olejek do skórek
Nie tylko skóra rąk wysusza się – paznokcie również mogą ucierpieć. Suche paznokcie łatwiej się łamią a skórki wokół paznokci pękają. Aby z tym walczyć, stosuj olejek do skórek i paznokci codziennie.

3. Bariera fizycznaZapobiegaj wysuszeniu skóry rąk tworząc barierę fizyczną. Kiedy sprzątasz lub zmywasz naczynia, zakładaj gumowe rękawiczki, aby dłonie nie miały kontaktu z wodą i detergentami. W zimie noś rękawiczki, które ochronią dłonie przed ciężkimi warunkami pogodowymi.
Zdjęcie autorstwa How can I recycle this / CC BY

3. Bariera fizyczna
Zapobiegaj wysuszeniu skóry rąk tworząc barierę fizyczną. Kiedy sprzątasz lub zmywasz naczynia, zakładaj gumowe rękawiczki, aby dłonie nie miały kontaktu z wodą i detergentami. W zimie noś rękawiczki, które ochronią dłonie przed ciężkimi warunkami pogodowymi.

2. Śpij w rękawiczkachDobrym sposobem na suchą skórę dłoni jest spanie w bawełnianych rękawiczkach. Zanim założysz rękawiczki, posmaruj dłonie kremem nawilżającym. Po przebudzeniu twoja skórą rąk będzie wyglądała lepiej i będzie znacznie miększa. Z początku może to wydawać się nieco śmieszne ale później docenisz co ten zabieg zdziała dla twoich dłoni.
Zdjęcie rękawiczek / Shutterstock

2. Śpij w rękawiczkach
Dobrym sposobem na suchą skórę dłoni jest spanie w bawełnianych rękawiczkach. Zanim założysz rękawiczki, posmaruj dłonie kremem nawilżającym. Po przebudzeniu twoja skórą rąk będzie wyglądała lepiej i będzie znacznie miększa. Z początku może to wydawać się nieco śmieszne ale później docenisz co ten zabieg zdziała dla twoich dłoni.

1. Pij wodęKolejnym ważnym punktem na liście jest odpowiednia ilość wypijanej wody dziennie. Wszędzie słyszymy, że należy pić 2 litry wody dziennie – ma to również wpływ na to jak nawilżona będzie nasza skóra rąk. Nawilżaj więc skórę nie tylko z zewnątrz, ale i od środka.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Pij wodę
Kolejnym ważnym punktem na liście jest odpowiednia ilość wypijanej wody dziennie. Wszędzie słyszymy, że należy pić 2 litry wody dziennie – ma to również wpływ na to jak nawilżona będzie nasza skóra rąk. Nawilżaj więc skórę nie tylko z zewnątrz, ale i od środka.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Kwas salicylowy – jakie są jego zalety i zastosowanie w kosmetyce?MATERIAŁ PROMOCYJNY Kształt brody Makijaż w mgnieniu oka. Nowości makijażowe od Eveline Cosmetics - Pomadki, Liner, Lakiery Hybrydowe Jessica Biel jest Glamour? Demakijaż twarzy Jak piłować paznokcie? Błyskawiczne oczyszczanie twarzy Piercing Gwiazda pop’u walczy z cellulitem Naturalne sposoby na suchą skórę Domowy sposób na wrastające paznokcie Nadchodzi zima –bijemy na alarm: chroń skórę!

Popularne w tym tygodniu:

Złote łańcuszki - jak o nie dbać?MATERIAŁ PROMOCYJNY