Piękniejsza skóra w 7 dni

8. Jak prawidłowo zadbać o skórę?Bardzo niewiele osób ma naturalnie perfekcyjną cerę. Nieważne jednak, jaką masz skórę, może ona wyglądać znacznie lepiej. Każdy powinien indywidualnie zadbać o skórę, która będzie wyglądała świeżo i zdrowo. Kilka prostych sposobów sprawi, że zauważysz znaczną różnicę w kondycji swojej cery.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Jak prawidłowo zadbać o skórę?
Bardzo niewiele osób ma naturalnie perfekcyjną cerę. Nieważne jednak, jaką masz skórę, może ona wyglądać znacznie lepiej. Każdy powinien indywidualnie zadbać o skórę, która będzie wyglądała świeżo i zdrowo. Kilka prostych sposobów sprawi, że zauważysz znaczną różnicę w kondycji swojej cery.

7. Poniedziałek – łagodne produktyStosuj łagodniejsze żele i płyny oczyszczające ciało i twarz. Jeśli używasz tych samych produktów od kilku lat i nie widzisz poprawy, widocznie nie zdają one egzaminu. Wybieraj żele łagodne, które zawierają glicerynę lub ceramidy, ponieważ nie wysuszają one skóry. Jeśli martwią cię wypryski, wybierz produkt bez olejków. Żel po prysznic również powinien być łagodny – skóra po umyciu powinna być miękka, a nie napięta i wysuszona. Pamiętaj, prostota to najlepsza zasada przy wyborze produktu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Poniedziałek – łagodne produkty
Stosuj łagodniejsze żele i płyny oczyszczające ciało i twarz. Jeśli używasz tych samych produktów od kilku lat i nie widzisz poprawy, widocznie nie zdają one egzaminu. Wybieraj żele łagodne, które zawierają glicerynę lub ceramidy, ponieważ nie wysuszają one skóry. Jeśli martwią cię wypryski, wybierz produkt bez olejków. Żel po prysznic również powinien być łagodny – skóra po umyciu powinna być miękka, a nie napięta i wysuszona. Pamiętaj, prostota to najlepsza zasada przy wyborze produktu.

6. Wtorek – codziennie złuszczaj naskórekKiedy już masz odpowiednie produkty do oczyszczania skóry, należy zastanowić się nad nowymi sposobami ich stosowania. Zaleca się codzienne oczyszczanie ciała za pomocą okrągłej szczotki, aby delikatnie złuszczać martwy naskórek. Taką szczotkę możesz również stosować w przypadku twarzy, jednak musi być ona dużo delikatniejsza. Po prysznicu pamiętaj, aby zawsze stosować masło lub balsam, aby zatrzymać wilgoć w skórze.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Wtorek – codziennie złuszczaj naskórek
Kiedy już masz odpowiednie produkty do oczyszczania skóry, należy zastanowić się nad nowymi sposobami ich stosowania. Zaleca się codzienne oczyszczanie ciała za pomocą okrągłej szczotki, aby delikatnie złuszczać martwy naskórek. Taką szczotkę możesz również stosować w przypadku twarzy, jednak musi być ona dużo delikatniejsza. Po prysznicu pamiętaj, aby zawsze stosować masło lub balsam, aby zatrzymać wilgoć w skórze.

5. Środa – chłodniejszy prysznicKiedy bierzesz prysznic łazienka zamienia się w saunę? Zastanów się, czy woda nie jest zbyt gorąca. Gorący prysznic „wysysa” wilgoć ze skóry, co powoduje nieprzyjemne uczucie wysuszenia. Zaleca się branie prysznica w letniej wodzie – będziesz równie czysta, a skóra pozostanie nawilżona.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Środa – chłodniejszy prysznic
Kiedy bierzesz prysznic łazienka zamienia się w saunę? Zastanów się, czy woda nie jest zbyt gorąca. Gorący prysznic „wysysa” wilgoć ze skóry, co powoduje nieprzyjemne uczucie wysuszenia. Zaleca się branie prysznica w letniej wodzie – będziesz równie czysta, a skóra pozostanie nawilżona.

4. Czwartek – zmień dietęStara śpiewka – jesteś tym, co jesz – jest prawdziwa zwłaszcza w przypadku skóry. Złe nawyki żywieniowe, takie jak za duża ilość kofeiny czy alkoholu, a za mała ilość warzyw, odcisną piętno na twojej twarzy. Jeśli masz suchą cerę, jedz więcej produktów bogatych w kwasy tłuszczowe, takie jak orzechy czy łosoś. Jeśli pojawiają się oznaki starzenia się skóry, jedz więcej produktów bogatych w antyoksydanty, np. maliny, jagody, lub pij zieloną oraz białą herbatę, które zwalczają wolne rodniki.
Zdjęcie autorstwa with wind / CC BY

4. Czwartek – zmień dietę
Stara śpiewka – jesteś tym, co jesz – jest prawdziwa zwłaszcza w przypadku skóry. Złe nawyki żywieniowe, takie jak za duża ilość kofeiny czy alkoholu, a za mała ilość warzyw, odcisną piętno na twojej twarzy. Jeśli masz suchą cerę, jedz więcej produktów bogatych w kwasy tłuszczowe, takie jak orzechy czy łosoś. Jeśli pojawiają się oznaki starzenia się skóry, jedz więcej produktów bogatych w antyoksydanty, np. maliny, jagody, lub pij zieloną oraz białą herbatę, które zwalczają wolne rodniki.

3. Piątek – peelingMimo że złuszczasz teraz naskórek codziennie, powinnaś poświęcić jeden dzień w tygodniu na głębszy peeling. Stosowanie peelingu nie tylko oczyści skórę z martwych komórek, ale również pozwoli lepiej wchłaniać kosmetyki nawilżające skórę i chroniące ją przed starzeniem.
Zdjęcie kosmetyku / Shutterstock

3. Piątek – peeling
Mimo że złuszczasz teraz naskórek codziennie, powinnaś poświęcić jeden dzień w tygodniu na głębszy peeling. Stosowanie peelingu nie tylko oczyści skórę z martwych komórek, ale również pozwoli lepiej wchłaniać kosmetyki nawilżające skórę i chroniące ją przed starzeniem.

2. Sobota – czas na ochronę przed słońcemStosuj krem z filtrem UV każdego dnia. Nieważne, czy planujesz jeździć na rowerze, czy siedzieć w biurze – SPF jest podstawą pielęgnacji. Oczywiście kremy, których używasz w weekend, powinny różnić się od tych stosowanych w ciągu tygodnia. Jeśli spędzasz czas na świeżym powietrzu, wybieraj kremy z wyższym SPF i pamiętaj, aby nakładać je na skórę co kilka godzin.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Sobota – czas na ochronę przed słońcem
Stosuj krem z filtrem UV każdego dnia. Nieważne, czy planujesz jeździć na rowerze, czy siedzieć w biurze – SPF jest podstawą pielęgnacji. Oczywiście kremy, których używasz w weekend, powinny różnić się od tych stosowanych w ciągu tygodnia. Jeśli spędzasz czas na świeżym powietrzu, wybieraj kremy z wyższym SPF i pamiętaj, aby nakładać je na skórę co kilka godzin.

1. Niedziela – maseczka lub peelingNiedziela to idealny czas na zabieg rodem ze spa. Skup się na jednym problemie – trądziku, wysuszonej skórze czy hiperpigmentacji – i wybierz odpowiedni produkt. Przykładowo na trądzik najlepiej stosować maseczkę z gliną, a maseczka nawilżająca będzie miała sporą ilość kwasu hialuronowego. Zastosuj maseczkę na oczyszczoną cerę zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

1. Niedziela – maseczka lub peeling
Niedziela to idealny czas na zabieg rodem ze spa. Skup się na jednym problemie – trądziku, wysuszonej skórze czy hiperpigmentacji – i wybierz odpowiedni produkt. Przykładowo na trądzik najlepiej stosować maseczkę z gliną, a maseczka nawilżająca będzie miała sporą ilość kwasu hialuronowego. Zastosuj maseczkę na oczyszczoną cerę zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Wigilijny makijaż w 10 prostych krokach Emo makijaż Skuteczna regeneracja stóp po zimie Iza Miko jest piękna, bo wypoczywa aktywnie Pielęgnacja skóry twarzy Jak ukryć szerokie biodra na plaży? Sałatka z rzeżuchą Malowanie ciała Moja dobra rutyna... gdy dzień się kończy i zaczyna 3 fryzury, których nie znoszą mężczyźni i dlaczego powinnaś się na nie zdecydować! Płukanie włosów Jaka metoda depilacji jest dla Ciebie najlepsza?