Sprawdź, czy wiesz jak prawidłowo używać zalotki

10. Zalotka, a piękne rzęsyZa pomocą zalotki możesz znacząco poprawić wygląd rzęs i nadać im efekt fantastycznego podkręcenia. Niemniej jednak, nieodpowiednie jej użycie może wręcz zaszkodzić rzęsom. Dowiedz się, w jaki sposób poprawnie używać zalotki i czego lepiej unikać.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Zalotka, a piękne rzęsy
Za pomocą zalotki możesz znacząco poprawić wygląd rzęs i nadać im efekt fantastycznego podkręcenia. Niemniej jednak, nieodpowiednie jej użycie może wręcz zaszkodzić rzęsom. Dowiedz się, w jaki sposób poprawnie używać zalotki i czego lepiej unikać.

9. Dokładny demakijaż rzęsBezpośrednio przed użyciem zalotki wykonaj dokładny demakijaż rzęs, aby usunąć ewentualne pozostałości po makijażu. Włoski musza być dobrze oczyszczone z tuszu do rzęs.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Dokładny demakijaż rzęs
Bezpośrednio przed użyciem zalotki wykonaj dokładny demakijaż rzęs, aby usunąć ewentualne pozostałości po makijażu. Włoski musza być dobrze oczyszczone z tuszu do rzęs.

8. Podgrzej zalotkę przed użyciemNa rynku kosmetycznym dostępne są automatycznie podgrzewane zalotki do rzęs. Niemniej jednak, możesz zakupić tańszą bez tej funkcji i podgrzewać ją samodzielnie przy użyciu suszarki. Rzęsy będą mocniej podkręcone, jeżeli zastosujesz podgrzaną lokówkę.
Zdjęcie autorstwa Doll Joints / CC BY

8. Podgrzej zalotkę przed użyciem
Na rynku kosmetycznym dostępne są automatycznie podgrzewane zalotki do rzęs. Niemniej jednak, możesz zakupić tańszą bez tej funkcji i podgrzewać ją samodzielnie przy użyciu suszarki. Rzęsy będą mocniej podkręcone, jeżeli zastosujesz podgrzaną lokówkę.

7. Uwaga na powiekęPrzykładając podgrzaną zalotkę do linii rzęs bądź bardzo ostrożna. Kontakt rozgrzanego metalu z powieką górną może skutkować bolesnym oparzeniem.
Zdjęcie zalotki / Shutterstock

7. Uwaga na powiekę
Przykładając podgrzaną zalotkę do linii rzęs bądź bardzo ostrożna. Kontakt rozgrzanego metalu z powieką górną może skutkować bolesnym oparzeniem.

6. Ile czasu zaciskać zalotkę na rzęsach?W celu uzyskania ładnego i trwałego efektu podkręcenia rzęs trzeba uchwycić rzęsy zalotką na czas 30 sekund. Zbyt krótkie użycie zalotki może nie mieć znaczącego wpływu na wygląd rzęs.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Ile czasu zaciskać zalotkę na rzęsach?
W celu uzyskania ładnego i trwałego efektu podkręcenia rzęs trzeba uchwycić rzęsy zalotką na czas 30 sekund. Zbyt krótkie użycie zalotki może nie mieć znaczącego wpływu na wygląd rzęs.

5. Czy czas użycia zalotki można wydłużyć?Zalotka zaciśnięta na rzęsach przez okres kilku minut da dokładnie taki sam efekt końcowy jak w przypadku, gdy zastosujemy ją jedynie przez 30 sekund. Z tego względu lepiej nie marnować czasu i ograniczyć jej użycie do kilkunastu sekund.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Czy czas użycia zalotki można wydłużyć?
Zalotka zaciśnięta na rzęsach przez okres kilku minut da dokładnie taki sam efekt końcowy jak w przypadku, gdy zastosujemy ją jedynie przez 30 sekund. Z tego względu lepiej nie marnować czasu i ograniczyć jej użycie do kilkunastu sekund.

4. Uwaga na podgrzewane zalotkiNie przetrzymuj zbyt długo na rzęsach automatycznie podgrzewanej zalotki. Może to doprowadzić do osłabienia rzęs, czego konsekwencją może być ich nadmierne wypadanie.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Uwaga na podgrzewane zalotki
Nie przetrzymuj zbyt długo na rzęsach automatycznie podgrzewanej zalotki. Może to doprowadzić do osłabienia rzęs, czego konsekwencją może być ich nadmierne wypadanie.

3. Ostrożnie korzystaj z zalotkiPo zaciśnięciu rzęs zalotką musisz być bardzo ostrożna. Delikatny ruch ręką, który spowoduje pociągnięcie rzęs, może spowodować wyrwanie kilku, a nawet kilkunastu włosków.
Zdjęcie zalotki / Shutterstock

3. Ostrożnie korzystaj z zalotki
Po zaciśnięciu rzęs zalotką musisz być bardzo ostrożna. Delikatny ruch ręką, który spowoduje pociągnięcie rzęs, może spowodować wyrwanie kilku, a nawet kilkunastu włosków.

2. Nie stosuj zalotki na pomalowane rzęsyLepiej unikać tuszowania rzęs bezpośrednio przed zastosowaniem zalotki. Mogłoby to doprowadzić do ich nieestetycznego posklejania. Co więcej, świeżo nałożony na rzęsy tusz mógłby się przytwierdzić do zalotki co utrudniło by jej ściągnięcie.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Nie stosuj zalotki na pomalowane rzęsy
Lepiej unikać tuszowania rzęs bezpośrednio przed zastosowaniem zalotki. Mogłoby to doprowadzić do ich nieestetycznego posklejania. Co więcej, świeżo nałożony na rzęsy tusz mógłby się przytwierdzić do zalotki co utrudniło by jej ściągnięcie.

1. Odczekaj kilka sekund z tuszowaniem rzęsBezpośrednio po użyciu podgrzanej zalotki odczekaj chwilę, aż rzęsy ostygną. Dopiero wtedy będziesz mogła zająć się tuszowaniem rzęs. W przeciwnym razie możesz osłabić efekt zalotnie podkręconych rzęs.
Zdjęcie tuszu do rzęs / Shutterstock

1. Odczekaj kilka sekund z tuszowaniem rzęs
Bezpośrednio po użyciu podgrzanej zalotki odczekaj chwilę, aż rzęsy ostygną. Dopiero wtedy będziesz mogła zająć się tuszowaniem rzęs. W przeciwnym razie możesz osłabić efekt zalotnie podkręconych rzęs.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Wybielanie zębów Maseczka peel-off – co to takiego? Sposoby na suche łokcie Jaki pędzel do rozświetlacza wybrać? Kilka podstawowych wskazówek dla początkujących Wygodne buty na wesele. Niezawodny sposób na zabawę do białego rana Podstawa to baza – sekret perfekcyjnego manicure Przepisy na maseczki na twarz. Proste i skuteczne receptury na domową pielęgnację Fakty i mity na temat cellulitu Zioła uspokajające Olej Avocado - Nacomi Jakie stylowe buty wybrać? Pomysły na oryginalne damskie obuwie zimowe Dieta kopenhaska - jadłospis

Popularne w tym tygodniu:

Odbudowa naskórka – peelingi, złuszczanie i odnowa komórkowa Suplementacja dla zdrowej cery i paznokci. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz Suplementacja dla włosów – jak wzmocnić włosy dietą i suplementacją?