Jak stawiać bańki?
MARICRUZ • dawno temuBańki to prastara metoda terapii bodźcowej, której celem jest usuwanie szkodliwych substancji z organizmu. Są zalecane m.in. osobom, które mają problemy z układami oddechowym i krążenia, skarżą się na bóle głowy, mięśni i stawów. Łagodzą napięcie mięśni i stwardnienie tkanki podskórnej. Zobacz, jak stawiać bańki.
Krok 1: Przygotuj bańki
Bańki to małe szklane kopułki w kształcie dzwonka. Wytwarza się w nich próżnię i nakłada na plecy w pewnych odstępach (jednorazowo od kilku do kilkunastu baniek). Przed zabiegiem umyj je wodą z mydłem i osusz.
Krok 2: Oczyść skórę
Skóra, na której stawia się bańki, musi być osuszona i gładka (oznacza to konieczność pozbycia się owłosienia). Następnie natłuść skórę oliwką lub tłustym kremem.
Krok 3: Postaw bańki
Zanim postawisz bańkę, należy pozbyć się zgromadzonego w niej powietrza. W tym celu użyj małego drutu i wacika, który trzeba zapalić i wprowadzić do bańki. Bądź ostrożna, by nie poparzyć osoby, poddającej się zabiegowi. Opróżnioną bańkę natychmiast przyłóż do skóry. Bańki stawiaj – w zależności od leczonej dolegliwości — na plecach lub klatce piersiowej, z pominięciem kręgosłupa, okolic serca, żołądka, mostka, obojczyka, brodawek piersiowych i znamion skórnych.
Krok 4: Odczekaj kwadrans
Bańki powinny leżeć na skórze ok. 15–20 minut. Dopiero po tym czasie możesz je usunąć.
Krok 5: Usuń bańki
Aby usunąć bańkę z pleców, uszczypnij fragment skóry tuż przy bańce i chwyć ją palcami.
Krok 6: Zadbaj o skórę
Skórę po zabiegu natłuść lub przetrzyj spirytusem i przykryj ciepłym kocem.
Rady
- Skóra po postawieniu baniek będzie przez jakiś czas zaczerwieniona – to oznaka dobrze wykonanego zabiegu. Ślady znikną po kilku dniach.
- Zanim postawisz bańki, skontaktuj się z lekarzem i sprawdź, czy nie ma przeciwwskazań ku zabiegowi.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze