Implanty piersi - jakie wybrać?
ALICJA • dawno temuPiersi są jednym z największych atrybutów kobiecości. Dlatego każda z nas bacznie obserwuje czy aby ich kształt i wielkość mieszczą się w społecznie przyjętej normie "piękna". W przypadku, gdy są one zbyt małe w stosunku do sylwetki, nierówne lub co gorsza w wyniku raka piersi konieczne było wykonanie mastektomii istnieje możliwość rekonstrukcji piersi lub powiększenia piersi. Jakie implanty wybrać? O tym poniżej.
Implanty silikonowe
Implanty silikonowe wypełnione są silikonem w postaci żelu. Różnią się one między sobą wielkością, kształtem, spoistością wypełnienia czy powłoką. Ta ostatnia musi być na tyle silna, aby nie doszło do pęknięcia i wylania się silikonu wewnątrz organizmu. Implanty silikonowe charakteryzują się tym, że:
— znakomicie imitują tkankę piersiową,
— zachowują swój kształt, tzn. są elastyczne i po ściśnięciu wracają do swojego początkowego kształtu,
- żel wypełniający implanty jest lżejszy od soli fizjologicznej i w mniejszym stopniu obciąża piersi,
— implanty silikonowe są bardziej naturalne w dotyku i wyglądzie niż ich solne odpowiedniki i zdecydowanie mniej się marszczą,
— większość producentów udziela dożywotniej gwarancji na szczelność powłoki, a co za tym idzie na nie przedostawanie się szkodliwych substancji do mleka matki,
— ich wielkość jest niezmienna,
— produkowane są w warunkach sterylnych, dzięki czemu ryzyko infekcji jest małe.
Implanty solne
Wypełnione są solą fizjologiczną. W przypadku pęknięcia powłoki lub wycieku płynu zostaje on wchłonięty przez organizm. Z tego też względu implanty solne uważane są za bezpieczniejsze dla organizmu niż implanty silikonowe. Jednak nie do końca jest to prawdą, gdyż wielkość implantów solnych jest regulowana podczas zabiegu, co zwiększa ryzyko zakażania. Z drugiej strony jest to zaletą, gdyż pacjentka ma możliwość regulacji wielkości piersi nawet do 6 miesięcy po zabiegu. Wadą implantów solnych jest to, że są one cięższe i mniej naturalne w dotyku i wyglądzie niż silikon. Zdarzają się także sytuacje odczuwania "chlupania" wewnątrz piersi. Dzieje się tak z powodu mniejszej gęstości soli fizjologicznej od silikonu.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze