Hula-hop
KAROLINA • dawno temuMało która z nas może sobie pozwolić na utworzenie w osobnym pomieszczeniu własnej siłowni do ćwiczeń. To kolejny powód, by zaniechać uprawianie jakichkolwiek ćwiczeń gimnastycznych i odłożyć plan diety odchudzającej na później. Nie każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, że równie skuteczne jest ćwiczenie w domowym zaciszu. I nie potrzebujemy skomplikowanego profesjonalnego oprzyrządowania, bo równie dobrze mięśnie naszych ramion mogą być wzmocnione poprzez ćwiczenia z niewielkimi butelkami wody. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dobrze nam znanych przedmiotów może być nieocenioną pomocą w walce ze zbędnymi kilogramami. Jednym z nich jest hula-hop, które towarzyszyło nam w okresie dzieciństwa. Warto cofnąć się kilka lat wstecz i odkryć na nowo ten wspaniały przyrząd do ćwiczeń.
Najlepsze hula-hop
Kręcenie hula-hop jest już elementem kultury masowej, a produkowane modele są coraz bardziej wymyślne i wyszukane nie tylko ze względu na ich wygląd, lecz również skuteczność. Trudno się dziwić, bowiem to właśnie najprostsze przedmioty sprawiają nam zazwyczaj najwięcej frajdy. Wystarczy wspomnieć tu o skakaniu na skakance albo o godzinach spędzonych na graniu w gumę z koleżankami. Czym właściwie jest hula-hop? To zarazem zabawka, jak i przyrząd do ćwiczeń, który posiada kształt koła i wykonany jest z dość lekkiego materiału. Jego średnica, kolor, wzór mogą być bardzo zróżnicowane – ostatnio bowiem pojawiły się takie propozycje jak hula-hop z masażerem albo hula-hop z kulkami. Zanim zdecydujesz się na ich zakup i wydasz niemałą kwotę, zastanów się, czy nie warto nabyć modelu identycznego jak ten z dzieciństwa. Ćwiczenia z hula-hop nie wymagają przecież posiadania masażera albo innych zadziwiających dodatków. Zanim dowiemy się, jak kręcić hula-hop, warto zastanowić się, dlaczego jest tak popularne i głęboko zakorzenione w kulturze. Otóż okazuje się, że nie jest to wynalazek współczesności, bo zabawki przypominające współczesne hula-hop były już znane kilkaset lat przed naszą erą. Jednak dopiero ich rozpowszechnienie w latach 50. XX wieku sprawiło, że hula-hop powróciło do łask. Jaki był tego powód? Okazało się, że kręcenie hula-hop jest nie tylko świetną zabawą, ale też wspaniale wpływa na nasz wygląd. Ciągłe ruchy ciała uniemożliwiające jego spadanie angażują wiele partii mięśni, a zwłaszcza wysmuklająco wpływają na talię. Zobacz, jak kręcić hula-hop, by wzmocnić i wysmuklić poszczególne części ciała.
Ćwiczenia z hula-hop
Kręcenie hula-hop polega na wykonywaniu kulistych ruchów ciałem. Dla naszej motywacji niezwykle ważne jest, że każda przerwa powoduje, iż koło spada na coraz niższe partie ciała. Dobrze jest zacząć treningi od wykonywania obrotów hula-hop na wysokości pasa. Nie należy poddawać się, jeżeli koło nie będzie chciało się utrzymywać na naszym ciele, ponieważ wymaga to odrobiny wprawy. Hula-hop świetnie nadaje się także do treningu nóg i rąk. Wystarczy umieścić je na ich wysokości i wykonywać okrężne ruchy. To zajmujące niewiele miejsca koło może także posłużyć do mniej klasycznych ćwiczeń. Jeżeli robisz brzuszki, załóż hula-hop pod plecy na wysokości klatki piersiowej i wykonuj je razem z nim.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze