Najlepsza pralka
BEATKA • dawno temuSzukasz wynalazku, który zrobi za ciebie wszystko? Jednym z najczęściej wykorzystywanych urządzeń w domu jest pralka. Spotkałaś się już być może ze śpiewającą pralką, pralką rowerową, superoszczędną pralką, inteligentną pralką czy pralką Samsung. The Orbit to nowość, która pozostaje na razie w sferze projektów.
Pralka z przyszłości
Pralka to urządzenie, które niewątpliwie ułatwia życie. Doceniają ją wszyscy, którzy musieli kiedykolwiek prać ręcznie. Czy słyszałaś o pralce lewitującej, do której nie potrzeba wody? Pralka nosi nazwę The Orbit. Na tym etapie jest to na razie projekt, niemniej jednak za jakiś czas może wejść do ogólnego użytku. Jak działa The Orbit? Brudne ubrania należy włożyć do kuli zbudowanej z podwójnej warstwy szkła. Kulę umieszcza się w specjalnym pierścieniu.
Pierścień zasilany jest bateriami. Pranie znajdujące się w The Orbit lewituje wewnątrz pierścienia. Brudne ubrania czyszczone są za pomocą suchego lodu pod wysokim ciśnieniem. Następnie ubrania są suszone. Pralce nie można odmówić uroku, poza tym zajmuje niewiele miejsca. The Orbit posiada panel dotykowy i jest energooszczędna.
Jaką pralkę wybrać?
Zastanawiasz się nad tym, jaką pralkę kupić? Nie wiesz, czym kierować się podczas zakupu? W sklepach z artykułami gospodarstwa domowego natkniesz się na duży wybór pralek. Należy się zastanowić nad tym, czy wolimy pralkę z otworem znajdującym się z przodu, czy też z góry. Warto pomyśleć też o pojemności – zazwyczaj pojemność pralki waha się między 3 a 8 kg suchej bielizny. Ważne są też wymiary pralki, przeważnie dostosowujemy je do ilości miejsca, którym dysponujemy w łazience. Standardowe wymiary pralki z otworem na górze to: wysokość 85 cm, szerokość 40 cm, głębokość 60 cm. Z kolei pralki otwierane z przodu mają wysokość 85 cm, szerokość 60 cm, głębokość 33–60 cm.
Czynnikiem decydującym o zakupie pralki jest też ilość zużycia wody (39–59 litrów). Warto zastanowić się również nad ilością obrotów. Zazwyczaj istnieje możliwość regulacji ilości obrotów oraz funkcja ich całkowitego wyłączenia. Niektóre pralki mają elektroniczną kontrolę wirowania, co oznacza, że same dobierają prędkość do rodzaju pranych ubrań. Ostatni element, który należy wziąć pod uwagę to zużywanie energii oraz klasa prania i wirowania. Oznaczenie tych parametrów określają litery od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę, a G najniższą. Oznaczenie A+ wykorzystywane jest do określenia urządzenia bardzo oszczędnego.
W jakie programy są wyposażone pralki? Zazwyczaj są to trzy podstawowe: pierwszy do tkanin bawełnianych, drugi do mieszanych, trzeci do syntetycznych. Programy podstawowe wzbogacone są w programy do prania codziennego, program Bio, do tkanin delikatnych, przypominający pranie ręczne oraz pranie oszczędne.
Każda pralka wyposażona jest w automatyczny pobór wody. Pralka pobiera tyle, ile ma miejsca we wsadzie. Dzięki specjalnemu wyważeniu wsadu, podczas wirowania ubrania rozkładane są równomiernie. Niektóre pralki pokazują, jak wielki może być załadunek przy danym programie. Dzięki systemowi przeciwzgnieceniowemu, ubrania po wyjęciu z pralki nie są mocno pogniecione i łatwo dają się wyprasować. Dzieje się tak dzięki temu, że na koniec cyklu ubrania są chłodzone, a bęben obraca się znacznie wolniej.
Źródło: gadzetomania.pl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze