Gdy namiętność odchodzi...
BEATA RATUSZNIAK • dawno temuSzacuje się, że problemy na tle seksualnym występują u co trzeciej pary. Właśnie w takich małżeństwach jedno z małżonków potrzebuje współżycia znacznie częściej niż drugie. Niezależnie jednak od tego czy jesteś stroną bardziej namiętną czy oziębłą, jeśli rzeczywiście chcecie poprawić wasze relacje, musicie zacząć ze sobą współpracować. Oto kilka wskazówek, które mogą wam w tym pomóc…
1. Zacznijcie traktować współżycie seksualne, jako priorytet w waszym życiu.
Istnieją co najmniej dwie bardzo ważne zasady, które powinnaś przyjąć w życiu seksualnym i zwrócić na to uwagę partnera.
Pierwszą z nich są dobre, przyjacielskie relacje między wami. Musicie po prostu lubić siebie nawzajem i mieć do siebie zaufanie. Wasza wspólna przyszłość będzie od tego zależała. Nie myśl jednak, że można mieć satysfakcjonującą relację w trwałym związku bez pożycia seksualnego (chyba, że twój partner całkowicie się na to zgadza). Nawet w podeszłym wieku, będąc przewlekle chorym, można korzystać z udanego życia seksualnego.
Drugą zasadą jest, że jeśli nie satysfakcjonuje cię intymny związek, a nie chcesz nic z tym zrobić, naprawdę oszukujesz samą siebie. Spróbuj na chwilę wrócić myślą do czasu, gdy seks bardziej cię pochłaniał. Dokładnie przypomnij to sobie. Czy nie było to cudowne? Czy nie czułaś się wtedy świetnie? Przypomnij sobie, co czuje namiętna, zmysłowa osoba.
Jeżeli tęsknisz do czasów, kiedy pod względem seksu wszystko było lepsze, możesz zadać sobie pytanie, co stało się z twoją namiętnością i co jest przyczyną tej zmiany?
2.Umów siebie i swojego partnera z terapeutą, mającym profesjonalne wykształcenie i doświadczenie w dziedzinie seksualności
Profesjonalny terapeuta seksuolog może nauczyć wielu różnych technik w celu przezwyciężenia różnych trudności. Można również zastanowić się, czy nie warto w tej sytuacji zacząć przyjmować leki, które zwiększają popęd i erekcję. Trudno przyznać, że jest się zaniepokojonym zmniejszeniem popędu seksualnego, a jeszcze trudniej jest zwrócić się z prośbą o pomoc, ale warto się przełamać. Może lepiej odłożyć dumę na bok i przestawić swoje życie seksualne na właściwe tory?
3.Flirtowanie
Mrugnięcie oka, pocałunki przesyłane w zatłoczonej sali, lekkie dotknięcie w przelocie, sugestywny uśmiech, komplementy, spojrzenia… Tego rodzaju zachowania są ważnym elementem utrzymania radości życia.
4. Wizyta u lekarza
W celu wyeliminowania przyczyn fizjologicznych braku popędu, można też odwiedzić lekarza rodzinnego lub ginekologa. Zapytaj, czy są wskazania do podjęcia terapii hormonalnej (np. testosteronem). Oceń, czy skutki uboczne leków nie będą zbyt uciążliwe w waszej sytuacji.. Porozmawiaj, na temat celowości zastosowania preparatów ziołowych lub zmian w diecie.
Źródło: jejPsyche.pl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze