Peeling pirogronowy
KAROLINA • dawno temuWizyta u kosmetyczki stała się w ostatnim czasie nie tylko sposobem na profesjonalną pielęgnację skóry albo paznokci, lecz także dla wielu z nas stanowi jedyny pomysł na oderwanie się od codziennych obowiązków i poświęcenie chwili wyłącznie dla siebie. Udając się do danego gabinetu, zwykle zapominamy, że powinnyśmy sprawdzić nie tylko kwalifikacje danej kosmetyczki, lecz także nabrać do niej odpowiedniego zaufania. Jest to bardzo trudne, zwłaszcza gdy udajemy się do zupełnie przypadkowego salonu piękności. W takiej sytuacji nieuczciwa kosmetyczka w bardzo łatwy sposób może wykorzystać naszą niewiedzę i zaproponować nam zabieg, któremu nie tylko nie musimy, ale i nie powinnyśmy się poddawać. Jak uniknąć takiej sytuacji? Wystarczy, że przed planowaną wizytą dowiesz się więcej na temat danej metody pielęgnacji i poznasz wszelkiego rodzaju wskazania i przeciwwskazania, by uniknąć efektów ubocznych. Jednym z zabiegów cieszących się w ostatnim czasie dużą popularnością jest peeling pirogronowy. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co to takiego.
Kwas pirogronowy
Poznając tajemnicepeelingu kwasem pirogronowym, nie sposób obejść się bez choćby krótkiego scharakteryzowania substancji podstawowej używanej do tego rodzaju zabiegów. Otóż kwas pirogronowy, bo o nim mowa, jest jednym z wielu kwasów stosowanych do peelingów. Jak zatem można się domyślić, posiada on przede wszystkim właściwości złuszczające. Jednakże dlaczego jest taki wyjątkowy? Użycie peelingu kwasem tego rodzaju daje nam możliwość oddziaływania na różne warstwy skóry. Wszystko to zależy przede wszystkim od stężenia kwasów pirogronowych w danym przypadku. Otóż jeżeli jego ilość będzie duża, uda się nam wniknąć do głębszych warstw i na przykład pobudzić wytwarzanie przez cerę kolagenu, podczas gdy w stężeniu niższym niż 50% uzyskamy efekty złuszczenia martwego naskórka. Warto jednak już teraz zaznaczyć, że stosując peeling z kwasempirogronowym, należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo i przeciwwskazania. Do niedawna substancja ta była wykorzystywana wyłącznie przez dermatologów. Dziś jednak stosowana jest także w kosmetyce.
Peeling kwasem pirogronowym
Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek zabieg, powinnyśmy poznać szczególne zalecenia i przeciwwskazania do jego wykonywania. Peeling pirogronowy jest wskazany przede wszystkim dla osób posiadających skórę problematyczną związaną z pojawianiem się na niej trądziku, blizn potrądzikowych, przebarwień, ale także zmarszczek i rogowacenia przymieszkowego. Powinny jednak z niego zrezygnować osoby chorujące na opryszczkę, atopowe zapalenie skóry albo walczące z łuszczycą. Do głównych zalet tego zabiegu należy zatem regulowanie ilości wydzielanego przez skórę sebum, działanie przeciwbakteryjne i przeciwzaskórnikowe. Już po jednym zabiegu zauważymy, że nasza skóra stała się jędrna, napięta i świeższa. Najlepsze efekty jednak uzyskiwane są poprzez wykonywanie zabiegów seryjnych w odstępach co najmniej 21-dniowych. Zajmują one niewiele czasu, a ich działanie z zabiegu na zabieg staje się coraz bardziej widoczne.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze