Gęstość włosów
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuGęste, grube i mocne włosy kojarzą nam się ze zdrowiem i wzbudzają zachwyt u obu płci. Każda kobieta marzy o tym, aby mieć długie i bujne włosy, a każdy mężczyzna o tym, aby wciąż cieszyć się gęstą fryzurą, podczas gdy koledzy narzekają na powiększające się zakola lub łysinę. Tygiel kulturowy w Europie spowodował wymieszanie się cech wszystkich nacji, a co za tym — idzie ogromną różnorodność w typach urody. Nie ma się zatem co dziwić, że niektóre z nas zazdroszczą koleżankom o gęstych i bujnych włosach lub oliwkowej skórze, podczas gdy my same jesteśmy posiadaczkami cienkich i smętnie wiszących kosmyków w mysim kolorze. Mniejsza z tym, jeśli nasza wątła fryzurka jest winą genetyki i pasuje do naszej twarzy oraz sylwetki. Gorzej, jeśli rzadka czupryna jest wynikiem uporczywego wypadania włosów. Taka sytuacja wymaga już radykalnych działań i pewnych inwestycji.
Nie będziemy tu poruszać spraw związanych z doborem odpowiedniej fryzury do cienkich włosów, bo jest to osobne zagadnienie. Skupmy się raczej na naturalnych oraz kosmetycznych sposobach na pogrubienie oraz zagęszczenie naszych włosów.
Suplementy diety na gęste włosy
Jeśli twój problem wynika głównie z osłabienia włosów i cebulek włosowych, konieczne będzie sięgnięcie po suplementy wzmacniające i pobudzające nowe włosy do wzrostu. Sprawdzą się tu przede wszystkim wyciągi ze skrzypu polnego i witaminy z grupy B. Niedawno na rynku pojawiły się również nutrikosmetyki zawierające taurynę, która chroni cebulki włosów przed zniszczeniem, dzięki czemu nowe włosy wyrastają mocniejsze i grubsze.
Naturalne sposoby na gęste włosy
Po umyciu włosów warto płukać je wywarem z pokrzywy lub skrzypu polnego. Znana maseczka z olejkiem rycynowym, żółtkiem, naftą kosmetyczną i sokiem z cytryny również pobudzi wzrost włosów. Włosy wzmocni także olej z korzenia łopianu, który łatwo kupisz w sklepie zielarskim i niektórych drogeriach. Taki olejek wcieramy w skórę głowy przed myciem.
Pielęgnacja a gęstość włosów
Aby włosy były gęste i wydawały się grubsze, staraj się wybierać szampony lecznicze, których podstawowym zadaniem jest zapobieganie wypadaniu włosów oraz pobudzanie cebulek włosowych. Dobrze by było, aby taki szampon zawierał wyciąg z czarnej rzodkwi, pokrzywy lub olej rycynowy.
Ważnym punktem walki o gęste włosy będzie wcieranie w skórę głowy specjalnych preparatów witaminowych, tzw. wcierek. Dostępne są bez recepty w aptece, ale możesz również skonsultować się z dermatologiem i poprosić o receptę na specjalny preparat do wcierania w skórę głowy przygotowywany na zamówienie w aptece. Masz wtedy gwarancję, że produkt jest w pełni bezpieczny i z całą pewnością skuteczny. Włosy wydają się gęste wtedy, gdy są grube. Pomimo tego, że farby do włosów niszczą ich strukturę, to oklejając poszczególne włosy sprawiają, że stają się one bardziej masywne. Jeszcze lepiej pod tym względem sprawuje się naturalna henna. Silikony zawarte w drogeryjnych kosmetykach również oklejają włos, ale powodują także jego obciążenie, co daje efekt pozbawionych życia i blasku włosów. Aby fryzura wydawała się gęstsza, warto stosować lżejsze szampony bez parabenów, SLS oraz silikonów, a do odżywiania włosów oleje.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze