Nowoczesna prostownica parowa. Sposób na piękne i zdrowe włosy każdego dnia
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temuJedną z intrygujących nowinek technologicznych jest prostownica parowa, która zapewni zdrowy wygląd włosów. Podczas użytkowania, pasma przestaną się elektryzować i zostaną dogłębnie odżywione. Wydaje się niemożliwe? Z prostownicą parową osiągniesz taki efekt bez potrzeby umawiania się na wizytę do fryzjera. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas zakupu sprzętu dla siebie.
Prostownica parowa jest idealnym urządzeniem do stylizacji włosów. Za jednym pociągnięciem można uzyskać gładkie oraz lśniące włosy, na dodatek proste i niezniszczone. Prostownica parowa dopiero od niedawna gości na rynku fryzjerskim, co nie znaczy, że nie posiada już swoich zwolenniczek. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w podjęciu decyzji o zakupie takiej prostownicy.
Prostownica parowa – czym się charakteryzuje?
W przeciwieństwie do klasycznej prostownicy, prostownica parowa jest wyposażona w mały pojemniczek na wodę. Dzięki temu zapobiegniesz nadmiernemu przesuszeniu się włosów podczas działania nawet najwyższej temperatury. Wytworzona para równomiernie rozkłada ciepło po wszystkich pasmach, przez co prostownica parowa ogranicza niszczenie kosmyków. Zdecydowanie szybciej prostuje mocno skręcone pukle niż zwykła prostownica, a także pozostawia na włosach efekt długotrwałej gładkości i lśnienia.
Prostownica parowa – powłoka
Podobnie, jak przy innych urządzeniach do stylizacji włosów, tak i przy prostownicy parowej istotną rolę odgrywa powłoka. Każdy taki sprzęt składa się z wielu warstw, które ułatwiają pracę na włosach. Przy prostownicy parowej możesz się spotkać z kilkoma rodzajami powłok:
- ceramiczna – ma śliską powierzchnię skutecznie wygładzającą loki i równomiernie się nagrzewa;
- diamentowa – odporna na zarysowania i bardzo twarda, sprawdzi się przy stylizacji włosów opornych na zabiegi fryzjerskie;
- lustrzana – bardzo gładka powierzchnia;
- teflonowa – włosy nie będą do niej przywierać, ale niestety szybko się rysuje i szybko zużywa;
- tytanowa – odporna na uszkodzenia i bardzo trwała, przeznaczona dla wszystkich włosów.
Prostownica parowa – budowa i kształt
Przy wyborze idealnej prostownicy parowej, najlepiej przyjrzeć się jej budowie oraz kształtowi. Powinna być poręczna oraz ergonomiczna, dzięki czemu prostowanie włosów będzie przebiegać szybko i sprawnie. Zwróć uwagę także na to czy wybrany model prostownicy parowej posiada wyświetlacz temperatury – tylko w ten sposób doskonale uregulujesz wytwarzane ciepło. Termoizolacja to kolejna przydatna funkcja, dzięki której zapobiegniesz możliwym wypadkom przy włosach.
Prostownica parowa – wybrać wąską czy szerszą?
Kupując prostownicę parową weź pod uwagę, jaki rodzaj włosów posiadasz. Tylko dzięki temu dopasujesz odpowiedni rozmiar płytki grzewczej. Jeśli masz krótkie i cienkie włosy – prostownica parowa z płytką o szerokości około 14 mm, będzie idealna dla ciebie. Za sprawą swojego niewielkiego rozmiaru będzie w stanie świetnie wyprostować także grzywkę i włosy u nasady. Z kolei w przypadku płytki od 24 do 30 mm, sprawdzą się przy włosach długich, lecz dalej cienkich. Prostownice parowe z płytką o szerokości około 40 mm, nadają się do grubych, a także kręconych pasm.
Prostownica parowa – dodatkowe funkcje i wyposażenie
Niemal każda prostownica parowa posiada wbudowaną funkcję jonizacji. Jony ujemne wytworzone podczas prostowania zostają uwolnione i dokładnie domykają łuski włosów. Co istotne, model z jonizacją można używać także na wilgotnych pasmach – tym sposobem zaoszczędzisz czas na prostowaniu. Istnieją również prostownice parowe z wbudowanym grzebieniem, który zdecydowanie ułatwi stylizację włosów. Zazwyczaj do opakowania dołączone jest także specjalne etui termoizolacyjne, zatrzymujące ciepło na dłużej.
Prostownica parowa – cena
Pamiętaj, że prostownica parowa kosztuje znacznie więcej niż tradycyjne urządzenie tego typu. Cena waha się od 100 do nawet 400 złotych, a wszystko zależy od rodzaju użytego materiału do produkcji powłoki i wbudowanych funkcji.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze