Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii

Audrey Hepburn, Grace Kelly i Elizabeth Taylor. Ich suknie zachwyciły cały świat.

Audrey Hepburn, Grace Kelly i Elizabeth Taylor. Ich suknie zachwyciły cały świat kilkadziesiąt lat temu i do dziś budzą wielkie emocje.

Odbierając Oscara w 1954 roku za film "Rzymskie wakacje", Audrey Hepburn wystąpiła w delikatnej, rokloszowanej sukni z koronki, z odkrytymi plecami. Była pierwszą aktorką w historii, która nie wypożyczyła kreacji na Galę Oscarową. Aktorka pojawiła się na niej w przerobionej sukni, w której zagrała ostatnią scenę nagrodzonego filmu.

Niezwykłymi kreacjami zasłynęły również Grace Kelly i Elizabeth Taylor. Błękitną, jedwabną suknią, w której Kelly odbierała Oscara za "The Country Girl" ("Dziewczyna z prowincji") zaprojektowała kostiumografka Edith Head, a kreację dla Taylor — dom mody Dior.

Źródło: TVP

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

To nie był zwykły pierwszy taniec. Panna młoda aż zdjęła buty OBRZEZANIE coraz popularniejsze w Polsce. Lew-Starowicz obala mit Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili? Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka