Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii

Audrey Hepburn, Grace Kelly i Elizabeth Taylor. Ich suknie zachwyciły cały świat.

Audrey Hepburn, Grace Kelly i Elizabeth Taylor. Ich suknie zachwyciły cały świat kilkadziesiąt lat temu i do dziś budzą wielkie emocje.

Odbierając Oscara w 1954 roku za film "Rzymskie wakacje", Audrey Hepburn wystąpiła w delikatnej, rokloszowanej sukni z koronki, z odkrytymi plecami. Była pierwszą aktorką w historii, która nie wypożyczyła kreacji na Galę Oscarową. Aktorka pojawiła się na niej w przerobionej sukni, w której zagrała ostatnią scenę nagrodzonego filmu.

Niezwykłymi kreacjami zasłynęły również Grace Kelly i Elizabeth Taylor. Błękitną, jedwabną suknią, w której Kelly odbierała Oscara za "The Country Girl" ("Dziewczyna z prowincji") zaprojektowała kostiumografka Edith Head, a kreację dla Taylor — dom mody Dior.

Źródło: TVP

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Łysienie to nie tylko problem mężczyzn. Jak z nim walczyć? Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! UMIĘŚNIONE CIAŁO Holenderki robi furorę w internecie To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa