Piegi, plamki, plamy – usuń je po powrocie z wakacji
BARBARA MARCYSIAK • dawno temuChociaż wakacje już minęły, to jest coś, co nam o nich przypomina. Piegi, przebarwienia, posłoneczne plamki zwłaszcza latem pojawiają się na twarzy, szyi, ramionach i dekolcie. Właśnie zaczyna się sezon wybielania skóry, dzięki któremu możemy pozbyć się tej niechcianej pamiątki.
— Niewielkie i znajdujące się tuż pod naskórkiem przebarwienia jesteśmy w stanie usunąć domowymi kuracjami, stosując np. maseczkę z ogórka lub cytryny. Pomocne będą także kremy rozjaśniające, serum, kosmetyki punktowe lub maseczki rozjaśniające. Produkty te zawierają substancje usuwające martwy naskórek i rozjaśniające cerę. Dobrze sprawdzają się kosmetyki zawierające kwas migdałowy czy glikolowy, a także wyciągi roślinne np. z ogórka. – radzi Katarzyna Łukasik-Fąferko, właścicielka kliniki medycyny estetycznej Body Care Clinic.
W usunięciu przebarwień z pomocą przychodzi także medycyna estetyczna. Płytko położonych przebarwień można się pozbyć przy pomocy pilingów medycznych, które są całkowicie bezbolesne. Stosuje się pilingi powierzchowne — złuszczające jedynie warstwę naskórka, pilingi średnio-głębokie — usuwające naskórek i górną warstwę skóry siateczkowatej, a także pilingi głębokie — usuwające naskórek i docierające do skóry właściwej.
— Zabieg jest prosty i bezbolesny, polega na miejscowej aplikacji odpowiedniego preparatu chemicznego np. Dermamelanu lub EasTCA 35%. Powoduje on kontrolowane złuszczenie się skóry, a także zamknięcie porów. Dzięki preparatowi usuwane są nie tylko płytko położone przebarwienia np. piegi i plamy posłoneczne, poprawie i ujednoliceniu ulega także kolor całej skóry oraz jej faktura. – mówi Łukasik Fąferko.
W przypadku głębiej zlokalizowanych lub bardziej rozległych przebarwień stosuje się zabieg zamrażania lub laseroterapii.
Laseroterapię powtarza się co 6–8 tygodni aż do całkowitego usunięcia zmiany. Liczba zabiegów zależy od intensywności koloru przebarwienia, rozmiaru, typu barwnika, głębokości zmiany, a także indywidualnej reakcji na laser.
— Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Miejsce, w które skierowana została wiązka lasera najpierw jest białe, później zmienia kolor na czerwony. Może pojawić się niewielki obrzęk, który ustępuje samoistnie po 2–3 dniach. Jego pojawienie się jest także sygnałem, że zmiana została prawidłowo trafiona wiązką lasera i następuje jej redukcja. – tłumaczy specjalistka Body Care Clinic.
Skutecznym rozwiązaniem jest także fototerapia np. z zastosowaniem urządzenia Cryolift 3. Zabieg łączy w sobie terapię światem LED, liftingujące działanie zimna, a także nowoczesne kosmetyki. Przebiega dwuetapowo, składa się z krioterapii oraz lumioterapii z wykorzystaniem światła LED.
— Połączenie tych dwóch etapów pozwala na intensywne odżywienie skóry, usuwa przebarwienia, likwiduje powakacyjne problemy ze skórą. Zabieg może być łączony także z innymi np. mezoterapią lub pilingiem chemicznym. — mówi Łukasik-Fąferko.
Źródło: informacja prasowa Tomasz Pietrzak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze