Jak wspierać odnowę skóry podczas kuracji kwasami i retinolem?
PATRYCJA CIUPAK • dawno temuMateriał sponsorowany przez Avon
Kwasy oraz retinol to substancje szczególnie popularne w kosmetologii. Wykazują wiele właściwości, dzięki którym pozytywnie wpływają na wygląd naszej cery. Z powodzeniem możemy sięgać po domowe kuracje z ich wykorzystaniem. Trzeba jedynie pamiętać, że odnowa skóry przy ich użyciu wymaga odpowiedniego postępowania. Jak zatem wspierać ją podczas całej kuracji?
Działanie kwasów
Głównym zadaniem kwasów jest złuszczanie naskórka. Najbardziej popularne są kwasy AHA i BHA. Występują w różnych stężeniach i uzyskuje się je z roślin, owoców i mleka, a w przypadku kwasów BHA – w warunkach laboratoryjnych. Kwasy dostępne są w wielu rodzajach, które działają na odmienne potrzeby naszej skóry. Jednak ich podstawowe działanie, czyli złuszczanie, pozwala pozbyć się zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń oraz wyregulować pracę gruczołów łojowych. Trzeba jednak pamiętać, że kwasy działają na głębokie warstwy skóry, dlatego podczas kuracji ważna jest też odpowiednia pielęgnacja i postępowanie.
Czym jest retinol?
Retinol jest pochodną witaminy A, która ma zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry. Wspomaga proces produkcji kolagenu, pomaga w redukcji przebarwień oraz skutecznie spłyca zmarszczki. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to substancja silnie oddziałująca na naszą skórę, podobnie jak kwasy. Z tego powodu, aby nie narazić się na nieprzyjemne skutki nieprawidłowego stosowania retinolu, warto wspierać odnowę skóry podczas kuracji.
Wybierz odpowiedni czas na kurację
Aby uzyskać zamierzone efekty stosowania kwasów i retinolu, konieczna jest regularność. Kuracja zazwyczaj trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu dni. Należy zaplanować czas, w którym będziemy ją wykonywać. Najlepiej wybrać okres jesienno-zimowy, ponieważ podczas odnowy skóra jest bardzo wrażliwa na promieniowanie słoneczne. Ekspozycja skóry na słońce w czasie kuracji może skutkować pojawieniem się dokuczliwych podrażnień, zaczerwienień oraz przebarwień. Dlatego podstawą wsparcia skóry podczas stosowania kwasów i retinolu jest używanie filtrów przeciwsłonecznych.
Dopasuj stężenie produktu
Kwasy i retinol dostępne są w wielu stężeniach. Pamiętaj, aby każdą kurację rozpoczynać od najniższych stężeń produktów. W innym wypadku narażamy się na bolesne podrażnienia, które uniemożliwią stosowanie terapii przez dłuższy okres. Dopiero z czasem, kiedy nasza skóra przywyknie do działania danego kwasu bądź retinolu, należy stopniowo sięgać po większe stężenia. Pozwoli to na efektywne działanie substancji aktywnych bez skutków ubocznych.
Pamiętaj o nawilżeniu
Każda kuracja kwasami i retinolem głęboko oddziałuje na naskórek, zaburzając jego warstwę hydrolipidową. Z tego też powodu należy naszą skórę wesprzeć poprzez stosowanie kremów mocno nawilżających. Wybierajmy te o naturalnym składzie, w których znajdziemy aloes, panthenol, ceramidy czy kwas hialuronowy. Kremy nawilżające warto nałożyć nie tylko kilka minut po aplikacji kwasu czy retinolu, ale też zadbać o nawilżenie skóry przez cały dzień oraz noc. Szeroką ofertę kremów nawilżających doskonale wspierających odnowę skóry podczas kuracji kwasami i retinolem znajdziemy między innymi w ofercie AVON.
Jeśli chcemy uzyskać zadowalające efekty po stosowaniu kwasów i retinolu, to warto wspierać proces odnowy skóry, stosując się do powyższych wskazówek. W ten sposób nie tylko wpłyniemy na skuteczność kuracji, ale też zapobiegniemy pojawieniu się efektów ubocznych.
Materiał sponsorowany przez Avon
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze