Zabawki edukacyjne dla małych dzieci: jak wybrać najlepszą?
PATRYCJA CIUPAK • dawno temuMateriał sponsorowany przez Labu
W dzisiejszych czasach dziecięce pokoje, a niejednokrotnie również inne pomieszczenia w domu, są wręcz wypełnione zabawkami dla dzieci. Każdy rodzic zadaje więc sobie pytanie, czy warto kupować kolejną lalkę, kolejne klocki, kolejny samochodzik... Faktycznie, czasem zakup zabawki oznacza stratę pieniędzy, dlatego tak istotne jest, na jakie zabawki stawiamy. Zabawki edukacyjne zapewniają zarówno rozrywkę, jak i edukację. Właśnie dlatego warto w nie inwestować!
- Zabawki edukacyjne: dlaczego warto je kupować?
- Najlepsze zabawki edukacyjne — przykłady
- Tych zabawek lepiej unikaj
Każdy rodzic chce, by jego dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo. Pragniemy zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze, zadbać o prawidłowy rozwój dziecka, a jednocześnie sprawić, by na twarzy maluszka pojawił się uśmiech. Edukacyjne zabawki stwarzają możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Umilają czas, pobudzają wyobraźnię, stymulują zmysły, uczą samodzielności i logicznego myślenia.
1. Zabawki edukacyjne: dlaczego warto je kupować?
By zyskać pewność, że zabawki edukacyjne dla dzieci to dobrze wydane pieniądze, przyjrzyjmy się zaletom tychże zabawek. A oto i one:
- łączą zabawę z edukacją
- ćwiczą pamięć i koncentrację
- uczą myślenia przyczynowo-skutkowego
- uczą, jak rozwiązywać problemy
- rozwijają wyobraźnię i uczą kreatywnego myślenia
- uczą cierpliwości
- zapewniają prawidłowy rozwój malucha, zarówno psychiczny, jak i fizyczny
- uczą logicznego myślenia
- nadają się do świetnej zabawy w gronie najbliższych
- zachęcają do odkrywania świata i eksperymentowania
- kształtują małą motorykę
Zabawki edukacyjne nadają się dla dzieci w różnym wieku: zarówno dla starszych dzieci, jak i najmłodszych pociech.
2. Najlepsze zabawki edukacyjne — przykłady
Trudno wskazać uniwersalne zabawki edukacyjne, dlatego zacznijmy od tych, które sprawdzą się w przypadku małych dzieci.
Dzieci, już na wczesnym etapie życia, uwielbiają odkrywać świat przez naukę. Kupując zabawki interaktywne, sprawiamy, że nauka staje się dla malucha czystą przyjemnością.
Najmłodsze dzieci z pewnością ucieszą się z kolorowych klocków i atrakcyjnych puzzli. Dobrym wyborem mogą być również drewniane układanki czy klocki, jak i zestawy figur geometrycznych.
Jeśli chodzi o starsze dzieci, warto pomyśleć o zakupie instrumentów muzycznych, prostych układanek, przebieranek, ale również klocków i puzzli. W przypadku starszych pociech doskonale sprawdzą się gry edukacyjne czy zestawy naukowe.
Interesujące zabawki rozwojowe, dostosowane do wieku dziecka, znajdziesz np. tutaj: https://lalabu.pl/edukacyjne-c-54_406.html. Nie zapominajmy również, że ogromną rolę w rozwoju dziecka odgrywają książeczki, które również można z łatwością dopasować do wieku naszej pociechy.
3. Tych zabawek lepiej unikaj
Pokrótce omówiliśmy już, na jakie zabawki warto wydać pieniądze. A czy są takie, w które nie warto inwestować?
Często jest tak, że rodzice kupują dziecku to, co maluch wypatrzy w sklepie. Bywa również, że kupujemy zabawki w prezencie i nie mamy pojęcia, co wybrać. Chociaż zabawki znajdziemy w wielu sklepach, kioskach, a nawet drogeriach czy na stacji paliw, pamiętajmy, że niektóre produkty mogą być zbędne, a nawet niebezpieczne dla dziecka!
Lekarze przestrzegają przed kupowaniem zabawek, przez które dziecku może stać się krzywda. Unikajmy produktów z niesprawdzonych źródeł. Sprawdźmy, czy na opakowaniu widnieje certyfikat jakości, zazwyczaj CE, informujący, że wyrób spełnia wymogi w zakresie bezpieczeństwa użytkowania oraz ochrony zdrowia i środowiska.
Materiał sponsorowany przez Labu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze