Jakie śliniaczki dla noworodka wybrać?
PATRYCJA CIUPAK • dawno temuMateriał sponsorowany przez Labu
Śliniaki jednorazowe czy te do użytku wielokrotnego to niewątpliwie jeden z podstawowych elementów wyprawki. Pojawiają się na wyposażeniu już u małych dzieci i czasem dość długo towarzyszą, ponieważ pozwalają chronić ubranko dziecka i ułatwiają karmienie. W specjalnej kieszonce mogą się zbierać resztki pokarmu, co sprawia, że nie wszystko wokół przypomina stan po burzy. Bez problemu można też dopasować śliniaki do konkretnych potrzeb. W sklepach znaleźć można różne warianty, a regulowane zapięcie ułatwi zakładanie i sprawi, że każdy posiłek będzie tylko przyjemnością.
Kiedy przydadzą się śliniaki?
W sklepach znaleźć można małe i duże śliniaki. Są wykonane z rozmaitych materiałów i pełnią bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Przede wszystkim już przy noworodku pozwalają zabezpieczyć ubranie przed spadającym czy spływającym z buzi jedzeniem. Tym samym jest mniej prania, przebierania i innych czynności, a tym samym oszczędza się tak ważny czas. Pierwszy śliniak z https://lalabu.pl/sliniaki-c-53_66_548.html powinno się kupić więc jak najwcześniej. Wielu rodziców zakłada mniejsze dodatki, by zatrzymać mleko czy ślinę, a tym samym nie tylko chronić ciuszki przed zabrudzeniem, ale również zminimalizować ryzyko nieprzyjemnego chłodu, jakie może dawać mokry materiał na klatce piersiowej. Dlatego właśnie śliniaczek warto wpisać na listę z wyprawkę.
Jak chronić ubranie malucha?
Przy najmłodszych sprawdzają się śliniaki wykonane z miękkich materiałów, które mają warstwę nieprzemakalną. Oczywiście z czasem potrzeby będą się zmieniać i często wybór odpowiedniego dodatku jest już podyktowany tym, że maluch zaczyna samodzielnie jeść i wówczas świetnie sprawdzają śliniaczki ze specjalnymi kieszonkami, do których może wpadać to, co wypadło z buźki. Jak widać, za każdym razem trzeba dobierać dodatki do możliwości i wieku dziecka, a także indywidualnych preferencji.
Ułatwiaj sobie karmienie malucha
Śliniak w każdym wariancie musi być wykonany z materiałów bardzo wysokiej jakości. Z jednej strony muszą być one bezpieczne, a z drugiej po prostu spełniać swoje funkcję. Dlatego przede wszystkim nie może przepuszczać wilgoci, ale ważne jest to, by był miły w dotyku i nie podrażniał wrażliwej skóry dziecka. Śliniaczek musi być również łatwy do utrzymania w czystości. Najpopularniejsze są większe o nieco wydłużonym kształcie, który pozwala chronić nie tylko koszulkę. Warto sięgać po produkty z naturalnych materiałów, które można bez problemu wyprać. Poza tym z praktycznego punktu widzenia lepiej będzie, gdy śliniaczek nie będzie odciągać uwagi od posiłku – nie powinien więc być zbyt jaskrawy ani szeleścić przy każdym ruchu. Ważnym elementem są też troczki, które się wiąże lub też taśmy na rzep. W każdym wariancie muszą być bezpieczne i proste w obsłudze tak, aby zakładanie i ściąganie śliniaka było bezproblemowe i szybkie.
Materiał sponsorowany przez Labu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze