Jak działa drenaż limfatyczny? Przebieg, skutki i wskazania do masażu limfatycznego
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temuMasaż limfatyczny zwany także drenażem, skutecznie poprawia stan skóry oraz pobudza komórki do działania. Można go stosować w przypadku cellulitu, ponieważ wpływa na szybszy metabolizm tkanki tłuszczowej w warstwach podskórnych. Drenaż limfatyczny odblokowuje krążenie krwi, a to z kolei niweluje opuchliznę nóg, obrzęki wokół ust czy oczu. Dzięki masażowi limfa również odzyskuje swój prawidłowy przepływ, natomiast skóra staje się jędrna oraz sprężysta.
Drenaż limfatyczny jest popularnym zabiegiem, który można wykonać w niemal każdym gabinecie medycyny estetycznej. Efekty widoczne są zaraz po wykonaniu masażu, szczególnie zauważalna jest elastyczność skóry – wydaje się bardziej odżywiona. Regularne korzystanie z drenażu limfatycznego wspomaga oczyszczanie organizmu oraz układu chłonnego. Zobacz najważniejsze informacje o masażu limfatycznym.
Drenaż limfatyczny i jego działanie
Najważniejszym działaniem drenażu limfatycznego jest pobudzenie krążenia zarówno krwi, jak i płynu limfatycznego. Dzięki stymulacji pewnych punktów na ciele, następuje wyraźne poprawienie pracy komórek i usprawnienie funkcji organów wewnętrznych. Podczas drenażu limfatycznego skóra staje się bardzo jędrna i elastyczna, a tkanka tłuszczowa ulega szybszej przemianie. Celem masażu limfatycznego, o czym należy wiedzieć, jest wspomaganie przepływu chłonki w układzie limfatycznym. W przypadku problemów z krążeniem obwodowym, drenaż limfatyczny pozwala na pozbycie się uczucia zimnych stóp.
Jak wygląda drenaż limfatyczny?
W przypadku drenażu limfatycznego ciała, pacjent zakłada specjalny kombinezon, który udrożnia węzły chłonne – dzięki temu nastąpi lepsze oczyszczanie organizmu. Osoba wykonująca zabieg odpowiednio masuje oraz naciska skórę, aby przepchnąć limfę dalej. W ten sposób opuchlizna nóg ustępuje, a to z kolei poprawia kondycję całego ciała.
Drenaż limfatyczny twarzy polega na masowaniu powolnymi ruchami okolic od obojczyków po czubek głowy. Masaż pomaga pozbyć się wszelkich problemów z zatokami, opuchlizny oczu oraz pozostałych części twarzy. Drenaż limfatyczny twarzy oprócz poprawienia stanu skóry, wpływa również na lepszą wchłanialność substancji odżywczych zawartych w kosmetykach. Zaraz po zabiegu, odczuwalne jest odprężenie i całkowita lekkość.
Drenaż limfatyczny – skutki i wskazania
Obok pobudzenia krążenia krwi oraz chłonki, drenaż limfatyczny zmniejsza obrzęki kończyn, usuwa pozostałości po przemianie materii, a także redukuje cellulit. Dzięki oczyszczonemu organizmowi będziesz odczuwać niezwykłą lekkość, natomiast twoja skóra wyraźnie się uelastyczni. Oczywiście, istnieje szereg wskazań do wykonania drenażu limfatycznego. Zobacz listę:
- problemy z cellulitem;
- ciężkie i obrzmiałe nogi;
- profilaktyka przy żylakach;
- widoczny obrzęk tłuszczowy;
- oczyszczanie ciała.
Pamiętaj, że są przypadki, kiedy nie można wykonać drenażu limfatycznego. Głównie dotyczy to osób cierpiących na choroby nowotworowe, stany zapalne skóry (egzema, atopowe zapalenie skóry). Osoby z wadami serca, po wylewach, z zakrzepicą i z niewydolnością serca, także nie mogą poddać się temu masażowi.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze