Znane osoby, które mają ADHD

7. Justin TimberlakeWielu utalentowanych artystów ma zespół nadpobudliwości psychoruchowej lub ADHD. Niektórzy twierdzą, że schorzenie pomogło im osiągnąć sukces, inni – że musieli radzić sobie z wyzwaniami tych przypadłości. Justin powiedział, że ma zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne połączone z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej – to jest dopiero wyzwanie!
Zdjęcie autorstwa Featureflash's / Shutterstock

7. Justin Timberlake
Wielu utalentowanych artystów ma zespół nadpobudliwości psychoruchowej lub ADHD. Niektórzy twierdzą, że schorzenie pomogło im osiągnąć sukces, inni – że musieli radzić sobie z wyzwaniami tych przypadłości. Justin powiedział, że ma zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne połączone z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej – to jest dopiero wyzwanie!

6. Michael PhelpsKiedy u przyszłego mistrza olimpijskiego zdiagnozowano ADHD w wieku 9 lat, jego mama była jego mistrzem. Jeśli nie chciał czytać, dawała mu stronę sportową gazety. Zachęcała go też do pływania, co pozwoliło mu rozwinąć koncentrację i samodyscyplinę. Obecnie ma 22 medale olimpijskie – najwięcej w historii sportu.
Zdjęcie autorstwa s_bukley's / Shutterstock

6. Michael Phelps
Kiedy u przyszłego mistrza olimpijskiego zdiagnozowano ADHD w wieku 9 lat, jego mama była jego mistrzem. Jeśli nie chciał czytać, dawała mu stronę sportową gazety. Zachęcała go też do pływania, co pozwoliło mu rozwinąć koncentrację i samodyscyplinę. Obecnie ma 22 medale olimpijskie – najwięcej w historii sportu.

5. Will.i.amRaper twierdzi, że muzyka pomaga mu radzić sobie z ADHD. Co więcej, jego umysł ciągle pracuje, co jest dobre w jego zawodzie. Will.i.am twierdzi, że cechy te sprawdzają się w studiu i na spotkaniach, gdzie należy myśleć kreatywnie, a inna praca byłaby dla niego koszmarem.
Zdjęcie autorstwa Intel Free Press / CC BY

5. Will.i.am
Raper twierdzi, że muzyka pomaga mu radzić sobie z ADHD. Co więcej, jego umysł ciągle pracuje, co jest dobre w jego zawodzie. Will.i.am twierdzi, że cechy te sprawdzają się w studiu i na spotkaniach, gdzie należy myśleć kreatywnie, a inna praca byłaby dla niego koszmarem.

4. Adam LevineFrontman zespołu Maroon 5 twierdzi, że kiedy był młody, miał problemy z koncentracją i odrobieniem pracy domowej. Jako osoba dorosła, Levine również miał problemy ze skupieniem się w studiu lub podczas pisania piosenek, co spowodowało, że umówił się na wizytę u lekarza, aby przedyskutować leczenie ADHD.
Zdjęcie autorstwa Donna Lou Morgan

4. Adam Levine
Frontman zespołu Maroon 5 twierdzi, że kiedy był młody, miał problemy z koncentracją i odrobieniem pracy domowej. Jako osoba dorosła, Levine również miał problemy ze skupieniem się w studiu lub podczas pisania piosenek, co spowodowało, że umówił się na wizytę u lekarza, aby przedyskutować leczenie ADHD.

3. Paris HiltonSpadkobierczyni majątku i osobowość telewizyjna twierdzi, że cierpi na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne od 12 roku życia. W programie Larry’ego Kinga powiedziała, że nie wpływa to na jej karierę i radzi sobie z tym dobrze.
Zdjęcie autorstwa Eva Rinaldi / CC BY

3. Paris Hilton
Spadkobierczyni majątku i osobowość telewizyjna twierdzi, że cierpi na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne od 12 roku życia. W programie Larry’ego Kinga powiedziała, że nie wpływa to na jej karierę i radzi sobie z tym dobrze.

2. Ryan GoslingJako dziecko, Ryan Gosling rzekomo miał problemy z czytaniem i zdiagnozowano u niego ADHD, po czym umieszczono w grupie uczniów o specjalnych potrzebach.
Zdjęcie autorstwa discutivo / CC BY

2. Ryan Gosling
Jako dziecko, Ryan Gosling rzekomo miał problemy z czytaniem i zdiagnozowano u niego ADHD, po czym umieszczono w grupie uczniów o specjalnych potrzebach.

1. Jim CarreyJim Carrey to aktor, komik i producent. Otrzymał nominację do 4 Złotych Globów, wygrał 2. Carrey zawsze chce i próbuje być zabawny, co wydaje się cechą spowodowaną ADHD.
Zdjęcie autorstwa Ian Smith / CC BY

1. Jim Carrey
Jim Carrey to aktor, komik i producent. Otrzymał nominację do 4 Złotych Globów, wygrał 2. Carrey zawsze chce i próbuje być zabawny, co wydaje się cechą spowodowaną ADHD.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Słodkie jak czekolada, lekkie jak powietrze Platforma Yes2Move – 3 wskazówki, jak trenować we własnym domu Fakty i mity na temat mięśniaków macicy Kosz pachnących warzyw na twoim progu Zimowe przesilenie Oswój leśnego potwora Kobiece kolana A jeśli to nie trądzik? Antyoksydanty w płatkach zbożowych, popcornie i krakersach Polacy u dentysty. Cierpimy na dentofobię? Na czym polega masaż lomi lomi nui? Brak orgazmu – jakie są tego przyczyny?