10 kroków do zdrowej skóry w każdym wieku

10. Kontroluj poziom hormonów we krwiCzy wiedziałaś, że zaburzenia hormonalne mogą przyczynić się do wystąpienia nieestetycznych zmian w obrębie skóry, takich jak trądzik, przebarwienia czy podrażnienia? Warto od czasu do czasu badać zawartość hormonów we krwi. W szczególności wtedy, gdy mamy problem z wcześniej wymienionymi objawami.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Kontroluj poziom hormonów we krwi
Czy wiedziałaś, że zaburzenia hormonalne mogą przyczynić się do wystąpienia nieestetycznych zmian w obrębie skóry, takich jak trądzik, przebarwienia czy podrażnienia? Warto od czasu do czasu badać zawartość hormonów we krwi. W szczególności wtedy, gdy mamy problem z wcześniej wymienionymi objawami.

9. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońceUmiarkowane korzystanie ze słońca to jeden z ważnych elementów prewencji powstawania zmarszczek. Promieniowanie UV odpowiada za 80% objawów starzenia się skóry. Unikając tego czynnika, możemy zachować młody wygląd na wiele lat.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

9. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce
Umiarkowane korzystanie ze słońca to jeden z ważnych elementów prewencji powstawania zmarszczek. Promieniowanie UV odpowiada za 80% objawów starzenia się skóry. Unikając tego czynnika, możemy zachować młody wygląd na wiele lat.

8. Stosuj filtry słonecznePromieniowanie UVA emitowane przez słońce dociera do głębokich warstw skóry, a następnie powoduje uszkodzenia w obrębie jej struktury. Co więcej, pod jego wpływem generowane są wolne rodniki, które znacząco przyśpieszają starzenie się skóry. Regularne stosowanie filtrów słonecznych, odpowiednio dobranych do indywidualnego fototypu, zapewni cerze nieskazitelny wygląd na długi czas.
Zdjęcie kosmetyku / Shutterstock

8. Stosuj filtry słoneczne
Promieniowanie UVA emitowane przez słońce dociera do głębokich warstw skóry, a następnie powoduje uszkodzenia w obrębie jej struktury. Co więcej, pod jego wpływem generowane są wolne rodniki, które znacząco przyśpieszają starzenie się skóry. Regularne stosowanie filtrów słonecznych, odpowiednio dobranych do indywidualnego fototypu, zapewni cerze nieskazitelny wygląd na długi czas.

7. Stosuj kosmetyki z retinoidamiRetinoidy to pochodne witaminy A, które mają zbawienny wpływ na cerę. Badania naukowe potwierdzają, że kosmetyki je zawierające mogą skutecznie redukować zmiany trądzikowe, nadmierną suchość skóry, a także zmarszczki.
Zdjęcie autorstwa stux / CC BY

7. Stosuj kosmetyki z retinoidami
Retinoidy to pochodne witaminy A, które mają zbawienny wpływ na cerę. Badania naukowe potwierdzają, że kosmetyki je zawierające mogą skutecznie redukować zmiany trądzikowe, nadmierną suchość skóry, a także zmarszczki.

6. Zrezygnuj z palenia papierosówCera palacza ma nieładny, ziemisty koloryt. Poza tym, w jej obrębie szybciej pojawiają się głębokie zmarszczki, ponieważ toksyny zawarte w papierosach aktywują związki odpowiedzialne za przyśpieszenie procesów starzenia – wolne rodniki.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

6. Zrezygnuj z palenia papierosów
Cera palacza ma nieładny, ziemisty koloryt. Poza tym, w jej obrębie szybciej pojawiają się głębokie zmarszczki, ponieważ toksyny zawarte w papierosach aktywują związki odpowiedzialne za przyśpieszenie procesów starzenia – wolne rodniki.

5. Dostarczaj organizmowi witaminyWitaminy są niezbędne nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale również dla zdrowej i ładnej cery. Z tego względu warto dbać o to, aby w codziennej diecie znalazły się produkty obfitujące w te składniki, czyli warzywa i owoce. Można również rozważyć przyjmowanie suplementów diety, które uzupełniają ewentualne niedobory składników odżywczych.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

5. Dostarczaj organizmowi witaminy
Witaminy są niezbędne nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale również dla zdrowej i ładnej cery. Z tego względu warto dbać o to, aby w codziennej diecie znalazły się produkty obfitujące w te składniki, czyli warzywa i owoce. Można również rozważyć przyjmowanie suplementów diety, które uzupełniają ewentualne niedobory składników odżywczych.

4. Stosuj kosmetyki odpowiednio dobrane do typu skóryStosowanie kosmetyku nieodpowiednio dobranego do typu cery może niekorzystnie wpłynąć na kondycję i wygląd skóry. Warto udać się na konsultację do kosmetologa w przypadku, gdy nie mamy pewności co do rodzaju własnej cery.
Zdjęcie kosmetyków / Shutterstock

4. Stosuj kosmetyki odpowiednio dobrane do typu skóry
Stosowanie kosmetyku nieodpowiednio dobranego do typu cery może niekorzystnie wpłynąć na kondycję i wygląd skóry. Warto udać się na konsultację do kosmetologa w przypadku, gdy nie mamy pewności co do rodzaju własnej cery.

3. Nawilżaj skóręKażda skóra potrzebuje nawilżenia – bez względu na to, czy mamy do czynienia z cerą suchą, mieszaną czy tłustą. Odpowiednia zawartość wody zlokalizowana w głębokich warstwach skóry jest niezbędna dla jej zdrowego i nieskazitelnego wyglądu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Nawilżaj skórę
Każda skóra potrzebuje nawilżenia – bez względu na to, czy mamy do czynienia z cerą suchą, mieszaną czy tłustą. Odpowiednia zawartość wody zlokalizowana w głębokich warstwach skóry jest niezbędna dla jej zdrowego i nieskazitelnego wyglądu.

2. Dbaj o odpowiednią ilość snuW trakcie snu organizm człowieka podlega intensywnym procesom regeneracji. Jest to niezbędny element prawidłowego funkcjonowania każdego żywego organizmu. Warto wiedzieć, że niedostateczna ilość snu ma również niekorzystny wpływ na urodę. Skutkiem tego mogą być nieestetyczne cienie i worki pod oczami.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Dbaj o odpowiednią ilość snu
W trakcie snu organizm człowieka podlega intensywnym procesom regeneracji. Jest to niezbędny element prawidłowego funkcjonowania każdego żywego organizmu. Warto wiedzieć, że niedostateczna ilość snu ma również niekorzystny wpływ na urodę. Skutkiem tego mogą być nieestetyczne cienie i worki pod oczami.

1. Uważaj na stresStres to niekorzystny dla naszego zdrowia czynnik, stanowiący nieodłączny element naszego życia. Wywiera on destrukcyjny wpływ na skórę, gdyż zaburza procesy jej regeneracji i przyśpiesza procesy starzenia. Warto znać podstawowe techniki radzenia sobie ze stresem, aby na długo zachować nieskazitelny wygląd skóry, a także uchronić się przed komplikacjami zdrowotnymi związanymi z tym czynnikiem.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Uważaj na stres
Stres to niekorzystny dla naszego zdrowia czynnik, stanowiący nieodłączny element naszego życia. Wywiera on destrukcyjny wpływ na skórę, gdyż zaburza procesy jej regeneracji i przyśpiesza procesy starzenia. Warto znać podstawowe techniki radzenia sobie ze stresem, aby na długo zachować nieskazitelny wygląd skóry, a także uchronić się przed komplikacjami zdrowotnymi związanymi z tym czynnikiem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Jak wykonać makijaż wieczorowy? Najmodniejsze ozdoby do włosów. Spinki, frotki i opaski – co wybrać? Mezoterapia mikroigłowa - wszystko co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem Wykorzystanie zimna przy kontrolowaniu wagi Makijaż oczu rodem z Hollywood! Joga – naucz się jej sztuki! Schudnij przed nastaniem lata! Produkty do stylizacji włosów Czym się kierować przy wyborze żelu do paznokci? Wskazówki dotyczące domowego manicure Dowiedz się, w jaki sposób samodzielnie przygotować dezodorant Zniszczone włosy - maseczki, które im pomogą W pachnącym blasku