Suplementacja dla włosów – jak wzmocnić włosy dietą i suplementacją?
ANGELIKA BOROWSKA • dawno temuMateriał sponsorowany przez Avon
Jakie witaminy i mikroelementy są najważniejsze dla kondycji Twoich włosów? W jaki sposób możesz wpłynąć na ich stan odpowiednio dobraną suplementacją? Zapraszamy do naszego poradnika!
Dbaj o włosy przez cały rok
Na kondycję i blask Twoich włosów wpływa szereg różnorodnych czynników. Jest ich tak wiele, że tak naprawdę niemal na każdym kroku możesz w mniejszej lub większej mierze oddziaływać na stan swoich włosów. Bez zbędnych wstępów przejdziemy do konkretów i zaczniemy od cynku – to jeden z najważniejszych pierwiastków związanych z szeroko rozumianą suplementacja włosów. Cynk jest ważnym budulcem białka tworzącym mieszek włosowy, a w wyniku jego niedoboru osłabieniu ulega miejsce przyczepu włosów. Oprócz tego cynk odgrywa istotną rolę w produkcji DNA i RNA, co jest kluczowe dla optymalnego podziału komórek mieszków włosowych. Nie można też zapominać, że cynk reguluje gospodarkę hormonalną, co również wpływa na kondycję włosów.
Kolejny istotny dla włosów pierwiastek to krzem – on z kolei wpływa na produkcję włókien kolagenu. Ponadto działanie krzemu polega m.in. na uszczelnianiu ścian naczyń krwionośnych, uelastycznieniu powierzchni naskórka oraz włókien kolagenu i elastyny. Ujmując inaczej, to właśnie krzem w dużej mierze odpowiada za elastyczną i jędrną skórę – oprócz tego na podobnej zasadzie wzmacnia też włosy. Z kolei miedź wspiera tworzenie kolagenu oraz usprawnia wykorzystanie żelaza. Miedź jest szczególnie istotna dla posiadaczek włosów ciemniejszego koloru.
Jakie witaminy dla mocnych włosów?
W tym miejscu warto zaznaczyć, że Twoja suplementacja dla dobra włosów może przybierać różnorodne formy. Chodzi tu bowiem zarówno o spożywanie produktów bogatych w substancje wymienione w niniejszym artykule czy specjalnie przygotowanych suplementów, jak i wybieranie kosmetyków z ich zawartością. W ofercie Avon znajdziesz bogatą paletę szamponów do włosów, odżywek do włosów czy masek, które wzmocnią Twoje włosy i sprawią, że każdego dnia będą prezentowały się lepiej i zdrowiej niż dotychczas.
Wśród witamin polecanych dla włosów wymienia się witaminę B5, czyli kwas pantotenowy. Wydatnie wpływa on na kondycję włosa, zabezpiecza przed siwieniem oraz nawilża strukturę włosa. Oprócz tego reguluje pracę gruczołów łojowych i wykazuje właściwości przeciwzapalne. Z kolei witamina B7 (biotyna) oraz witamina H w ogromnej mierze decydują o wyglądzie włosów. Dzieje się tak za sprawą regulowania metabolizmu włosów. Wspomniana witamina H hamuje procesy wytwarzania łoju, a przecież to właśnie łojotok jest jedną z najczęstszych przyczyn łysienia.
Czerp energię z natury!
Nie jest żadną tajemnicą, że praktycznie wszystkie drogocenne substancje dla naszego organizmu pochodzą wprost z natury. Świetnym przykładem może być choćby wyciąg z pędów bambusa, który zawiera całą masę minerałów i witamin. Oprócz tego znajdziesz w nim choćby krzem, o którym wspomnieliśmy już wcześniej. Ekstrakt z bambusa wzmacnia łodygę włosa i zabezpiecza ją przed uszkodzeniami, a do tego hamuje procesy starzenia. Trzeba też dodać, że wyciąg z pędów bambusa zawiera w swoim składzie mnóstwo flawanoidów – ich rola polega na redukcji wolnych rodników.
Drugim doskonałym przykładem jest wyciąg ze skrzypu – z pewnością słyszałaś o nim wielokrotnie. Tu także czeka na Ciebie wysoka zawartość krzemu, przez co zahamujesz procesy związane z wypadaniem włosów. Ponadto wyciąg ze skrzypu to źródło soli potasu, wapnia, fosforu, manganu, żelaza i kobaltu. Pamiętaj, aby wybierając suplement diety czy kosmetyki do włosów, zawsze dokładnie zapoznać się ze składem danego produktu. Nie wybieraj preparatów, w których ilość substancji jest zaledwie śladowa. Dobrze również zapoznać się z opiniami użytkowniczek, które miały już okazję skorzystać z danego preparatu. I na koniec – nie zapominaj o tym, że najlepszą suplementacją jest codzienna dieta. Korygując swój jadłospis, możesz w ogromnej mierze poprawić kondycję swoich włosów.
Materiał sponsorowany przez Avon
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze