Sprawdź, jak prawidłowo dbać o skórę twarzy

11. OczyszczanieAby te wszystkie drogie kosmetyki nawilżające i upiększające mogły zadziałać, należy najpierw usunąć zanieczyszczenia. Osoby z cerą tłustą muszą mieć odpowiedni produkt do oczyszczania, osoby z bardzo suchą skórą mogą natomiast myć twarz wodą lub tonikiem do twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

11. Oczyszczanie
Aby te wszystkie drogie kosmetyki nawilżające i upiększające mogły zadziałać, należy najpierw usunąć zanieczyszczenia. Osoby z cerą tłustą muszą mieć odpowiedni produkt do oczyszczania, osoby z bardzo suchą skórą mogą natomiast myć twarz wodą lub tonikiem do twarzy.

10. ZabiegiPo odpowiednim oczyszczeniu możesz nałożyć na skórę odpowiednie kosmetyki przeciw trądzikowi lub zmarszczkom.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Zabiegi
Po odpowiednim oczyszczeniu możesz nałożyć na skórę odpowiednie kosmetyki przeciw trądzikowi lub zmarszczkom.

9. NawilżenieSerum nawilżające to dodatkowe odżywienie skóry. Serum zawiera skoncentrowaną dawkę środków nawilżających i antyoksydantów, których nie mają inne kremy. Wybieraj produkty ze składnikami, takimi jak aloes, gliceryna lub ekstrakty botaniczne, gdyż sprawiają one, że skóra jest odpowiednio nawilżona i świeża.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Nawilżenie
Serum nawilżające to dodatkowe odżywienie skóry. Serum zawiera skoncentrowaną dawkę środków nawilżających i antyoksydantów, których nie mają inne kremy. Wybieraj produkty ze składnikami, takimi jak aloes, gliceryna lub ekstrakty botaniczne, gdyż sprawiają one, że skóra jest odpowiednio nawilżona i świeża.

8. OlejekAby zamknąć wilgoć w skórze, używaj olejku do twarzy po zastosowaniu serum nawilżającego. Zaleca się używanie olejków lekkich, takich jak arganowy, który ma właściwości antybakteryjne, dzięki którym zniweluje się ilość wyprysków i stanów zapalnych skóry. Cięższe olejki najprawdopodobniej zatkają pory.
Zdjęcie olejku / Shutterstock

8. Olejek
Aby zamknąć wilgoć w skórze, używaj olejku do twarzy po zastosowaniu serum nawilżającego. Zaleca się używanie olejków lekkich, takich jak arganowy, który ma właściwości antybakteryjne, dzięki którym zniweluje się ilość wyprysków i stanów zapalnych skóry. Cięższe olejki najprawdopodobniej zatkają pory.

7. Nawilżaj i zabezpieczaj skórę przed słońcemW ciągu dnia, kiedy skóra wystawiona jest na działanie promieni słonecznych, warto zastosować krem nawilżający i ochronny. Jednakże aby do skóry dotarły składniki kremu nawilżającego, musi on być nałożony wcześniej niż ten z filtrem.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Nawilżaj i zabezpieczaj skórę przed słońcem
W ciągu dnia, kiedy skóra wystawiona jest na działanie promieni słonecznych, warto zastosować krem nawilżający i ochronny. Jednakże aby do skóry dotarły składniki kremu nawilżającego, musi on być nałożony wcześniej niż ten z filtrem.

6. Usuwanie kosmetyków i oczyszczanieNajważniejsza zasada, jeśli chodzi o pielęgnację skóry twarzy, to usuwanie zanieczyszczeń i makijażu przed snem. Zacznij od produkt do demakijażu na bazie olejku, który szybko zmyje eyeliner. To jednak nie koniec – należy później umyć twarz wodą i odpowiednio dobranym produktem do skóry twarzy, co całkowicie usunie resztki makijażu.

6. Usuwanie kosmetyków i oczyszczanie
Najważniejsza zasada, jeśli chodzi o pielęgnację skóry twarzy, to usuwanie zanieczyszczeń i makijażu przed snem. Zacznij od produkt do demakijażu na bazie olejku, który szybko zmyje eyeliner. To jednak nie koniec – należy później umyć twarz wodą i odpowiednio dobranym produktem do skóry twarzy, co całkowicie usunie resztki makijażu.

5. TonikTo dobry sposób, aby pozbyć się resztek makijażu, którego nie zmył olejek. Wybieraj toniki, które nie wysuszają skóry twarzy, najlepiej z małą ilością lub bez alkoholu.

5. Tonik
To dobry sposób, aby pozbyć się resztek makijażu, którego nie zmył olejek. Wybieraj toniki, które nie wysuszają skóry twarzy, najlepiej z małą ilością lub bez alkoholu.

4. Na receptęPodobnie jak w ciągu dnia nakładaj odpowiednie kosmetyki, czy to na zmarszczki, czy na pryszcze.

4. Na receptę
Podobnie jak w ciągu dnia nakładaj odpowiednie kosmetyki, czy to na zmarszczki, czy na pryszcze.

3. Krem pod oczyNałóż delikatnie krem pod oczy, który zawiera retinol lub peptydy, które będą pracować nad skórą wokół oczu, kiedy śpisz.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Krem pod oczy
Nałóż delikatnie krem pod oczy, który zawiera retinol lub peptydy, które będą pracować nad skórą wokół oczu, kiedy śpisz.

2. Krem na nocTeraz należy nałożyć krem na noc, który powinien odpowiednio nawilżać skórę, ponieważ traci ona większość wilgoci, kiedy śpisz. Odpowiedni krem nawilżający pozwoli również lepiej działać nałożonym wcześniej środkom dostosowanym do potrzeb skóry.

2. Krem na noc
Teraz należy nałożyć krem na noc, który powinien odpowiednio nawilżać skórę, ponieważ traci ona większość wilgoci, kiedy śpisz. Odpowiedni krem nawilżający pozwoli również lepiej działać nałożonym wcześniej środkom dostosowanym do potrzeb skóry.

1. Olejek do twarzyNa koniec znowu nałóż olejek do twarzy, tak aby zamknął on wilgoć i nie przeszkadzał we wchłanianiu się składników aktywnych w skórę.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Olejek do twarzy
Na koniec znowu nałóż olejek do twarzy, tak aby zamknął on wilgoć i nie przeszkadzał we wchłanianiu się składników aktywnych w skórę.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Piękny uśmiech - przegląd aparatów ortodontycznych PODARUJ SKÓRZE LUKSUSOWĄ PIELĘGNACJĘ. Złoto i kawior mają wyjątkową moc! Broń kobieca Przepis na promienną skórę jesienią! Jak zmienić kolor oczu? Siwizna jest dziedziczna Naturalne sposoby na suchą skórę Andrzej Fogtt w Hajoty Press Club Przyjaciel każdej kobiety – DR MAKE-UP INGRID Pielęgnacja cery dojrzałej Jak wybrać perfumy? Mezoterapia - pozbądź się problemów ze skórą!