Błędy w pielęgnacji twarzy, które popełniasz

9. Peeling ze skorupki orzecha włoskiegoZbyt agresywne traktowanie skóry, za duża ilość peelingów i złuszczania naskórka prowadzi do tego, że skóra staje się wrażliwa. Peeling ze skorupki może być szczególnie szkodliwy, gdyż w jego wyniku powstają małe otwory, do których przyczepiają się bakterie i tam rozwijają. Najlepiej używać delikatnych peelingów co 2–3 tygodnie i zawsze po użyciu należy nawilżać skórę.
Zdjęcie autorstwa PDPics / CC BY

9. Peeling ze skorupki orzecha włoskiego
Zbyt agresywne traktowanie skóry, za duża ilość peelingów i złuszczania naskórka prowadzi do tego, że skóra staje się wrażliwa. Peeling ze skorupki może być szczególnie szkodliwy, gdyż w jego wyniku powstają małe otwory, do których przyczepiają się bakterie i tam rozwijają. Najlepiej używać delikatnych peelingów co 2–3 tygodnie i zawsze po użyciu należy nawilżać skórę.

8. Wypróbowanie nowego zabiegu dzień przed ważnym wydarzeniemNie rób tego! Nowe zabiegi mogą wydawać się bezpieczne, ale w ich wyniku może pojawić się zaczerwienienie, wypryski lub nawet różyczka. Wypróbuj nowe produkty 3–4 tygodnie przed ważnym wydarzeniem, w ten sposób masz pewność, że skóra będzie mogła „ochłonąć” po zastosowaniu kosmetyku.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Wypróbowanie nowego zabiegu dzień przed ważnym wydarzeniem
Nie rób tego! Nowe zabiegi mogą wydawać się bezpieczne, ale w ich wyniku może pojawić się zaczerwienienie, wypryski lub nawet różyczka. Wypróbuj nowe produkty 3–4 tygodnie przed ważnym wydarzeniem, w ten sposób masz pewność, że skóra będzie mogła „ochłonąć” po zastosowaniu kosmetyku.

7. Zaprzestanie używania produktu po 1 razieW przypadku niektórych produktów, takich jak szminka, cień do powiek czy lakier do włosów wiadomo od razu, czy nam pasują, czy nie. Jednak pielęgnacja skóry zajmuje więcej czasu, więc jednorazowe użycie nie wystarczy, aby osiągnąć zamierzony efekt. Komórki skóry odnawiają się raz w miesiącu lub co 40 dni, jeśli masz 40 lat. Aby zobaczyć efekt działania produktu, należy używać go codziennie rano i wieczorem przez 6–8 tygodni. Jeśli po 2 miesiącach nie widzisz zamierzonej poprawy, zwróć się do specjalisty o pomoc.

7. Zaprzestanie używania produktu po 1 razie
W przypadku niektórych produktów, takich jak szminka, cień do powiek czy lakier do włosów wiadomo od razu, czy nam pasują, czy nie. Jednak pielęgnacja skóry zajmuje więcej czasu, więc jednorazowe użycie nie wystarczy, aby osiągnąć zamierzony efekt. Komórki skóry odnawiają się raz w miesiącu lub co 40 dni, jeśli masz 40 lat. Aby zobaczyć efekt działania produktu, należy używać go codziennie rano i wieczorem przez 6–8 tygodni. Jeśli po 2 miesiącach nie widzisz zamierzonej poprawy, zwróć się do specjalisty o pomoc.

6. Używanie tych samych produktów co koleżankaNie jesteś taka sama jak twoja koleżanka, a reakcja skóry na ten sam produkt może być inna w twoim przypadku. Istnieje wiele typów cery – każdy jest inny. Zwróć się do profesjonalisty, aby dobrać odpowiednie produkty do swojego typu cery, jeśli jednak ta osoba próbuje jedynie sprzedać produkt bez wzięcia pod uwagę potrzeb twojej skóry, nie kupuj produktu i zwróć się do kogoś innego.
Zdjęcie autorstwa iitagil / CC BY

6. Używanie tych samych produktów co koleżanka
Nie jesteś taka sama jak twoja koleżanka, a reakcja skóry na ten sam produkt może być inna w twoim przypadku. Istnieje wiele typów cery – każdy jest inny. Zwróć się do profesjonalisty, aby dobrać odpowiednie produkty do swojego typu cery, jeśli jednak ta osoba próbuje jedynie sprzedać produkt bez wzięcia pod uwagę potrzeb twojej skóry, nie kupuj produktu i zwróć się do kogoś innego.

5. Stosowanie starych produktówNieraz zdarza się, że używamy pewnych produktów dłużej, niż to być powinno. Przeterminowane kosmetyki powinny być wyrzucane. Nawet te bez daty ważności mogą się psuć, więc sprawdź, ile takich produktów znajduje się w twojej kosmetyczce i pozbądź się ich.
Zdjęcie autorstwa AlexVan / CC BY

5. Stosowanie starych produktów
Nieraz zdarza się, że używamy pewnych produktów dłużej, niż to być powinno. Przeterminowane kosmetyki powinny być wyrzucane. Nawet te bez daty ważności mogą się psuć, więc sprawdź, ile takich produktów znajduje się w twojej kosmetyczce i pozbądź się ich.

4. Niewłaściwe wyciskanie pryszczyNajlepiej unikać wyciskania pryszczy, gdyż może to powodować pojawianie się w tym miejscu blizn. Jednak życie życiem i wszyscy wyciskają pryszcze w domu – ale większość z nas robi to źle. Używanie brudnych rąk i paznokci, zbyt mocne wyciskanie i wyciskanie pryszczy, które jeszcze nie „dojrzały”, może prowadzić do infekcji, blizn i większej ilości wyprysków.

4. Niewłaściwe wyciskanie pryszczy
Najlepiej unikać wyciskania pryszczy, gdyż może to powodować pojawianie się w tym miejscu blizn. Jednak życie życiem i wszyscy wyciskają pryszcze w domu – ale większość z nas robi to źle. Używanie brudnych rąk i paznokci, zbyt mocne wyciskanie i wyciskanie pryszczy, które jeszcze nie „dojrzały”, może prowadzić do infekcji, blizn i większej ilości wyprysków.

3. Zapominanie o oczyszczaniu skóryNajwiększym błędem jest chodzenie spać bez zmywania makijażu. Jeśli zdarza się to rzadko, nie powinno być z tym problemów, jednak jeśli takie zachowanie weszło ci w krew, cera będzie wydawać się mniej zdrowa i szara. Zawsze więc zmywaj makijaż za pomocą wacika, a następnie myj twarz odpowiednim produktem i wodą, aby pozbyć się resztek zanieczyszczeń.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Zapominanie o oczyszczaniu skóry
Największym błędem jest chodzenie spać bez zmywania makijażu. Jeśli zdarza się to rzadko, nie powinno być z tym problemów, jednak jeśli takie zachowanie weszło ci w krew, cera będzie wydawać się mniej zdrowa i szara. Zawsze więc zmywaj makijaż za pomocą wacika, a następnie myj twarz odpowiednim produktem i wodą, aby pozbyć się resztek zanieczyszczeń.

2. Złe nawykiNic tak nie szkodzi skórze jak słońce i palenie papierosów. Uszkodzenia skóry przez słońce są widoczne: skóra ma ciemniejszy, brązowawy odcień w niektórych miejscach i często pojawiają się na niej plamki. Jeśli chodzi o palenie to powoduje ono wchłanianie toksyn, ograniczenie dostarczanego tlenu i spowolnienie produkcji kolagenu.
Zdjęcie autorstwa A_Werdan / CC BY

2. Złe nawyki
Nic tak nie szkodzi skórze jak słońce i palenie papierosów. Uszkodzenia skóry przez słońce są widoczne: skóra ma ciemniejszy, brązowawy odcień w niektórych miejscach i często pojawiają się na niej plamki. Jeśli chodzi o palenie to powoduje ono wchłanianie toksyn, ograniczenie dostarczanego tlenu i spowolnienie produkcji kolagenu.

1. Więcej złych nawykówPrzykładowo lizanie eyelinera lub kredki przed nałożeniem na powiekę to innymi słowy nałożenie dużej ilości bakterii na oko. Inne złe nawyki to niemycie pędzelków do makijażu lub nakładanie pasty do zębów na pryszcze.
Zdjęcie autorstwa stux / CC BY

1. Więcej złych nawyków
Przykładowo lizanie eyelinera lub kredki przed nałożeniem na powiekę to innymi słowy nałożenie dużej ilości bakterii na oko. Inne złe nawyki to niemycie pędzelków do makijażu lub nakładanie pasty do zębów na pryszcze.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Poznaj 6 genialnych zastosowań szczoteczki od maskary. W ten sposób jeszcze jej nie używałaś! Ziołowe kosmetyki Piłka do ćwiczeń wyrzeźbi Twoje ciało! Pomarańcza & truskawka – soczysty miks od Tutti Frutti Świąteczny make up według makijażystki gwiazd Dobre strony przerwy od ćwiczeń Wirtualna zabawa – dopasuj sobie fryzurę Obiady domowe - nie zawsze zdrowe Technologia piękna Jak dobrać podkład do cery? Sposób na lśniące włosy Nie mogłaś spać? A może całą noc imprezowałaś? Zobacz, jak wyglądać świeżo po nieprzespanej nocy!

Popularne w tym tygodniu:

Kwas salicylowy – jakie są jego zalety i zastosowanie w kosmetyce? SPF na cały rok? Zobacz, na jaki filtr warto postawić zimą Podstawa w odmładzaniu i zapobieganiu starzenia się skóry Makijaż permanentny dla podkreślenia urody, ale i zatuszowania niedoskonałości!