Triki ekspertów na piękne włosy

8. Stosuj olejek lub serumIstnieją tysiące powodów, dlaczego włosy się wysuszają – od koloryzacji i stosowania suszarki po działanie promieni słonecznych, chlor i słoną wodę. Stosowanie olejku lub serum zagwarantuje, że włosy będą dobrze odżywione. Poszukaj produktów z olejkiem arganowym i witaminą E.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Stosuj olejek lub serum
Istnieją tysiące powodów, dlaczego włosy się wysuszają – od koloryzacji i stosowania suszarki po działanie promieni słonecznych, chlor i słoną wodę. Stosowanie olejku lub serum zagwarantuje, że włosy będą dobrze odżywione. Poszukaj produktów z olejkiem arganowym i witaminą E.

7. Umów się na wizytę do fryzjeraFarby do włosów dostępne w sklepach sprawiają, że łatwo decydujemy się na zmianę koloru włosów. Powstrzymaj ten impuls i umów się do profesjonalisty. Z początku możesz oszczędzać na koloryzacji, ale profesjonalista zapewni ci efekt, który chcesz osiągnąć bez znacznego uszkodzenia włosów. Warto również umawiać się na zabiegi odżywcze, które przywrócą włosom dobrą kondycję.
Zdjęcie autorstwa Mainstream / CC BY

7. Umów się na wizytę do fryzjera
Farby do włosów dostępne w sklepach sprawiają, że łatwo decydujemy się na zmianę koloru włosów. Powstrzymaj ten impuls i umów się do profesjonalisty. Z początku możesz oszczędzać na koloryzacji, ale profesjonalista zapewni ci efekt, który chcesz osiągnąć bez znacznego uszkodzenia włosów. Warto również umawiać się na zabiegi odżywcze, które przywrócą włosom dobrą kondycję.

6. Czujność nawet w nocyWłosy mogą zostać uszkodzone nawet podczas snu. Zaleca się używanie jedwabnej poszewki na poduszkę, aby zapobiegać łamaniu się włosów. Osoby, które mają długie włosy, powinny wiązać je w niski kok, co pozwoli uniknąć problematycznych kołtunów rano.

6. Czujność nawet w nocy
Włosy mogą zostać uszkodzone nawet podczas snu. Zaleca się używanie jedwabnej poszewki na poduszkę, aby zapobiegać łamaniu się włosów. Osoby, które mają długie włosy, powinny wiązać je w niski kok, co pozwoli uniknąć problematycznych kołtunów rano.

5. Maseczka raz w tygodniuZastosuj zabieg w postaci maseczki na włosy raz w tygodniu, aby poprawić teksturę, elastyczność i błyszczenie włosów. Jeśli masz bardzo suche włosy, możesz stosować maseczkę 2 razy w tygodniu i stosować ją coraz rzadziej wraz z poprawiającą się kondycją włosów.

5. Maseczka raz w tygodniu
Zastosuj zabieg w postaci maseczki na włosy raz w tygodniu, aby poprawić teksturę, elastyczność i błyszczenie włosów. Jeśli masz bardzo suche włosy, możesz stosować maseczkę 2 razy w tygodniu i stosować ją coraz rzadziej wraz z poprawiającą się kondycją włosów.

4. Odpowiednie narzędziaSuszarka i szczotka w salonie fryzjerskim zupełnie zmieniają teksturę włosów bez ich łamania lub nadmiernego nagrzewania. Szczotkowanie włosów naturalną szczotką z włosia dzika pomaga zachować zdrowie skóry głowy i włosów. Szczotkowanie wspomaga też porost włosów, gdyż pobudza krążenie oraz pomaga rozprowadzać naturalne olejki znajdujące się w skórze głowy na resztę włosów.
Zdjęcie autorstwa Mainstream / CC BY

4. Odpowiednie narzędzia
Suszarka i szczotka w salonie fryzjerskim zupełnie zmieniają teksturę włosów bez ich łamania lub nadmiernego nagrzewania. Szczotkowanie włosów naturalną szczotką z włosia dzika pomaga zachować zdrowie skóry głowy i włosów. Szczotkowanie wspomaga też porost włosów, gdyż pobudza krążenie oraz pomaga rozprowadzać naturalne olejki znajdujące się w skórze głowy na resztę włosów.

3. Rzadziej myj włosyNajlepiej myć włosy 3 razy w tygodniu, aby uniknąć pozbawiania ich naturalnych olejków, co może prowadzić do wysuszenia, uszkodzenia i łamania włosów. Wiele osób narzeka jednak na rzadkie mycie włosów – bez obaw! Jeśli twoje włosy szybko się przetłuszczają, spłukuj je jedynie wodą bez użycia szamponu i nawilżaj końcówki odżywką pomiędzy wypadkami, kiedy używasz szamponu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Rzadziej myj włosy
Najlepiej myć włosy 3 razy w tygodniu, aby uniknąć pozbawiania ich naturalnych olejków, co może prowadzić do wysuszenia, uszkodzenia i łamania włosów. Wiele osób narzeka jednak na rzadkie mycie włosów – bez obaw! Jeśli twoje włosy szybko się przetłuszczają, spłukuj je jedynie wodą bez użycia szamponu i nawilżaj końcówki odżywką pomiędzy wypadkami, kiedy używasz szamponu.

2. Unikaj stylizacji na gorącoStylizacja na gorąco powoduje, że włosy są wysuszone i można je łatwo uszkodzić, jeśli nie jest się ostrożnym. Jeśli nie masz potrzeby układać włosów danego dnia, staraj się, aby wysychały one same, a na co dzień używaj produktów, które chronią włosy podczas stylizacji, bez względu na to, czy suszysz, kręcisz lub prostujesz włosy.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

2. Unikaj stylizacji na gorąco
Stylizacja na gorąco powoduje, że włosy są wysuszone i można je łatwo uszkodzić, jeśli nie jest się ostrożnym. Jeśli nie masz potrzeby układać włosów danego dnia, staraj się, aby wysychały one same, a na co dzień używaj produktów, które chronią włosy podczas stylizacji, bez względu na to, czy suszysz, kręcisz lub prostujesz włosy.

1. PodcinanieWłosów nie należy podcinać tak często, jak się wcześniej wydawało, jednak jeśli zapuszczasz włosy, obetnij uszkodzone i rozdwojone końcówki, ponieważ mogą one rozdwajać się dalej, przez co włos będzie osłabiony. Nie chodzi o to, żeby podcinać dużą ilość włosów, ale o to, żeby podcinać końcówki częściej.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

1. Podcinanie
Włosów nie należy podcinać tak często, jak się wcześniej wydawało, jednak jeśli zapuszczasz włosy, obetnij uszkodzone i rozdwojone końcówki, ponieważ mogą one rozdwajać się dalej, przez co włos będzie osłabiony. Nie chodzi o to, żeby podcinać dużą ilość włosów, ale o to, żeby podcinać końcówki częściej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Licówki – ratunek dla zniszczonych zębów. Wszystko, co trzeba o nich wiedzieć Jak zrobić makijaż pod okulary? Najlepszy antyperspirant Najseksowniejsze fryzury w historii kina! Poznaj nowości kosmetyczne od Max Factor Technologia piękna Coś więcej niż peeling! Poznaj BodyBoom Soja - składnik spożywczy dla odchudzających się... i nie tylko Co potrafią nici liftingujące? Suszenie włosów Jesteś spragniona? Zjedz arbuza! Piercing miejsc intymnych