Sprawdzone triki, aby włosy były gęstsze i piękniejsze

10. Gęste i mocne włosyKażda kobieta marzy o posiadaniu gęstych i lśniących włosów. Istnieją sposoby na to, aby poprawić objętość cienkich włosów, a tym samym dodać im niezwykłego blasku. Zastanawiasz się jakie?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Gęste i mocne włosy
Każda kobieta marzy o posiadaniu gęstych i lśniących włosów. Istnieją sposoby na to, aby poprawić objętość cienkich włosów, a tym samym dodać im niezwykłego blasku. Zastanawiasz się jakie?

9. Stosuj odżywkę zwiększającą objętośćOdżywka zwiększająca objętość powoduje lekkie uniesienie włosów u nasady. To z kolei sprawia, że sprawiają one wrażenie bardziej gęstych. Poza tym odżywka tego typu wygładza strukturę włosów i nadaje im piękny blask.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Stosuj odżywkę zwiększającą objętość
Odżywka zwiększająca objętość powoduje lekkie uniesienie włosów u nasady. To z kolei sprawia, że sprawiają one wrażenie bardziej gęstych. Poza tym odżywka tego typu wygładza strukturę włosów i nadaje im piękny blask.

8. Nie susz włosów bezpośrednio po myciuWłosy wchłaniają wodę wykorzystywaną w czasie mycia. To ważne, aby po zakończeniu tej procedury owinąć je ręcznikiem w turban i odczekać, aż zostanie odsączony nadmiar wilgoci obecny w ich strukturze. Włosy najlepiej suszyć wówczas, gdy są one jedynie lekko wilgotne. Wtedy proces ten jest dla nich najmniej szkodliwy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Nie susz włosów bezpośrednio po myciu
Włosy wchłaniają wodę wykorzystywaną w czasie mycia. To ważne, aby po zakończeniu tej procedury owinąć je ręcznikiem w turban i odczekać, aż zostanie odsączony nadmiar wilgoci obecny w ich strukturze. Włosy najlepiej suszyć wówczas, gdy są one jedynie lekko wilgotne. Wtedy proces ten jest dla nich najmniej szkodliwy.

7. Ilość może zdziałać cudaTo ważne, aby nie przesadzać z ilością kosmetyków aplikowanych na włosy. Ich nadmiar może spowodować obciążenie fryzury, na skutek czego straci ona swoją objętość. Trzy kosmetyki, takie jak szampon, odżywka oraz serum, w zupełności wystarczą do pielęgnacji twoich włosów. Stosuj je zgodnie z zaleceniami producenta.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Ilość może zdziałać cuda
To ważne, aby nie przesadzać z ilością kosmetyków aplikowanych na włosy. Ich nadmiar może spowodować obciążenie fryzury, na skutek czego straci ona swoją objętość. Trzy kosmetyki, takie jak szampon, odżywka oraz serum, w zupełności wystarczą do pielęgnacji twoich włosów. Stosuj je zgodnie z zaleceniami producenta.

6. Zastosuj duże wałkiPrzy pomocy dużych wałków do włosów można znacząco zwiększyć objętość fryzury. Możesz je nakładać na lekko wilgotne włosy bądź całkowicie suche – wtedy po ich zawinięciu spryskaj je dodatkowo odżywką w spray’u. Po nałożeniu wałków przesusz delikatnie włosy za pomocą suszarki, a następnie odczekaj do ich całkowitego wystygnięcia ok. 10-15 minut.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Zastosuj duże wałki
Przy pomocy dużych wałków do włosów można znacząco zwiększyć objętość fryzury. Możesz je nakładać na lekko wilgotne włosy bądź całkowicie suche – wtedy po ich zawinięciu spryskaj je dodatkowo odżywką w spray’u. Po nałożeniu wałków przesusz delikatnie włosy za pomocą suszarki, a następnie odczekaj do ich całkowitego wystygnięcia ok. 10-15 minut.

5. Stosuj odpowiednią technikę mycia włosówByć może zauważyłaś, że fryzjerzy początkowo myją włosy przy użyciu ciepłej wody, a na zakończenie przemywają je chłodną wodą. To sprawdzony trik, który zwiększa gładkość i blask włosów. Pod wpływem działania ciepła dochodzi do rozszerzenia łusek pokrywających włos. Dzięki temu składniki zawarte w maskach i odżywkach mogą głębiej przeniknąć do ich struktury. W trakcie spłukiwania kosmetyku przy użyciu chłodnej wody łuska się domyka. Efektem tego są niezwykle lśniące włosy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Stosuj odpowiednią technikę mycia włosów
Być może zauważyłaś, że fryzjerzy początkowo myją włosy przy użyciu ciepłej wody, a na zakończenie przemywają je chłodną wodą. To sprawdzony trik, który zwiększa gładkość i blask włosów. Pod wpływem działania ciepła dochodzi do rozszerzenia łusek pokrywających włos. Dzięki temu składniki zawarte w maskach i odżywkach mogą głębiej przeniknąć do ich struktury. W trakcie spłukiwania kosmetyku przy użyciu chłodnej wody łuska się domyka. Efektem tego są niezwykle lśniące włosy.

4. Masuj skórę głowyW trakcie mycia włosów warto regularnie wykonywać kilkuminutowy masaż skóry głowy. Wpływa to na poprawę krążenia skórnego, a tym samym na poprawę odżywienia cebulki włosa. Dzięki temu włosy rosną mocne i lśniące.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Masuj skórę głowy
W trakcie mycia włosów warto regularnie wykonywać kilkuminutowy masaż skóry głowy. Wpływa to na poprawę krążenia skórnego, a tym samym na poprawę odżywienia cebulki włosa. Dzięki temu włosy rosną mocne i lśniące.

3. Susz włosy z głową opuszczoną do dołuTo jeden z najprostszych sposobów na optyczne zwiększenie objętości fryzury. Włosy unoszą się nad powierzchnią skóry głowy i sprawiają wrażenie bardziej gęstych.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Susz włosy z głową opuszczoną do dołu
To jeden z najprostszych sposobów na optyczne zwiększenie objętości fryzury. Włosy unoszą się nad powierzchnią skóry głowy i sprawiają wrażenie bardziej gęstych.

2. Rozważ cieniowanie włosówWycieniowane włosy układają się warstwami. Ten rodzaj fryzury może znacząco zwiększyć objętość włosów zlokalizowanych blisko twarzy. Dzięki temu redukujemy efekt oklapniętej fryzury.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

2. Rozważ cieniowanie włosów
Wycieniowane włosy układają się warstwami. Ten rodzaj fryzury może znacząco zwiększyć objętość włosów zlokalizowanych blisko twarzy. Dzięki temu redukujemy efekt oklapniętej fryzury.

1. Zrób sobie balejażRozjaśnienie kolorytu kilku kosmków włosów może sprawić, że wizualnie zyskają one na objętości. Poza tym to doskonały sposób na odświeżenie dotychczasowego wyglądu.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

1. Zrób sobie balejaż
Rozjaśnienie kolorytu kilku kosmków włosów może sprawić, że wizualnie zyskają one na objętości. Poza tym to doskonały sposób na odświeżenie dotychczasowego wyglądu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Witaminy na skórę Poznaj skuteczne metody na zwiększenie objętości włosów Kim jest lekarz medycyny estetycznej w Polsce? Jak dbać o skórę wrażliwą? Poznaj skuteczne sposoby pielęgnacji!MATERIAŁ PROMOCYJNY Masz już swoją gąbeczkę do makijażu? Sprawdź czy potrafisz z niej korzystać Pasty do zębów Smokey eyes BARWA Ziołowa - szampony do pielęgnacji włosów ze składnikami z polskich łąk i lasów Kąpiele lecznicze z dodatkiem igieł Pozytywne nastawienie do życia dodaje kilogramów Kąpiel lecznicza, czyli wanna jak SPA Jakie ćwiczenia pomogą ujędrnić biust?