Keratyna do włosów
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuNajnowsze wyniki badań wykazały, że zdecydowana większość kobiet nie jest zadowolona ze swojej fryzury. Przyczyną jest przede wszystkim zły stan włosów i skóry głowy. Znacznie częściej na suche i zniszczone włosy narzekają posiadaczki długich włosów. Samo stosowanie odżywki i maseczki może nie być wystarczające, jeśli nasze włosy przypominają siano. Jest jednak sposób na przywrócenie im życia oraz perfekcyjne wygładzenie. Jest to keratyna, a raczej zabieg polegający na wprasowaniu tego bardzo ważnego składnika w strukturę włosów zniszczonych i niesfornych.
Działanie keratyny
Czym jest keratyna? Jest to białko stanowiące podstawowy budulec włosów. Ubytki keratyny spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją oraz czynnikami atmosferycznymi powodują, że nasze włosy stają się kruche, łamliwe i słabe. Najlepszym sposobem na przywrócenie im zdrowego wyglądu jest terapia keratynowa. Zabieg ten pojawił się w Polsce zaledwie kilka lat temu, ale do tego czasu zdążył już zdobyć dużą popularność wśród Polek.
Terapia keratynowa pomaga zregenerować uszkodzone włosy. Po nałożeniu preparatu keratynowego od razu widać rezultaty, nawet w przypadku silnie zniszczonych kosmyków.
Keratynę można stosować do każdego rodzaju włosów w zależności od potrzeb. Po zabiegu keratynowym włosy pozostają pięknie wygładzone i lśniące. Efekt w zależności od rodzaju użytego preparatu utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy.
Zabieg keratynowy nie tylko pomaga odbudować strukturę włosa, ale także na kilka miesięcy pozwala uzyskać proste włosy, bez konieczności codziennej stylizacji za pomocą prostownicy. Zabieg powinien oczywiście wykonywać przeszkolony fryzjer. Wtedy możemy mieć pewność, że zostanie on wykonany profesjonalnie i da najlepsze efekty. Keratyna ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Mianowicie świetnie nadaje się do regeneracji włosów farbowanych, ponieważ pogłębia kolor farby.
Zabieg keratynowy
Jak dokładnie wygląda zabieg prostowania i regeneracji z użyciem keratyny? Najpierw włosy należy umyć w specjalnym szamponie, a następnie podzielić je na pasma, dzięki czemu łatwiej będzie nakładać keratynę. Preparat keratynowy nakłada się na włosy, wyczesuje nadmiar, rozprowadza prostownicą i okrywa głowę specjalnym czepkiem. Czas, jaki włosy muszą spędzić pod czepkiem zależy od stopnia ich skręcenia i efektu, jaki chcemy uzyskać. Następnie pasma znów należy pociągnąć prostownicą w celu ułożenia pożądanej fryzury. Po zabiegu nie można myć włosów przez ok. 72 godziny.
Warto udać się do sprawdzonego salonu fryzjerskiego. Bardzo często zdarza się bowiem, że fryzjerzy w celu zaoszczędzenia stosują preparaty gorszej jakości, zawierające szkodliwe substancje chemiczne. Stąd biorą się opinie, że zabieg keratynowy nie jest bezpieczny i może powodować m.in. podrażnienie oczu. Istnieje także ryzyko spalenia włosów przez nieumiejętne przeprowadzenie zabiegu. Zabieg jest dosyć kosztowny (nawet do 800 zł w przypadku bardzo trudnych, grubych i długich włosów), w związku z tym polecamy go jednak osobom o bardzo zniszczonych i niemożliwych do ułożenia włosach.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze