Oto wrogowie Twojej urody - nie daj się im więcej!
REDAKCJA JEJŚWIAT.PL • dawno temuWiemy w jaki sposób używki wpływają na nasze samopoczucie, wygląd, a przede wszystkim źle oddziałują na zdrowie. Producenci papierosów ostrzegają na opakowaniach, że palenie może powodować raka, kobietom w ciąży przypomina się o skutkach picia alkoholu, kampanie społeczne przestrzegają młodzież przed narkotykami. Z tymi substancjami wiążą się przede wszystkim poważne, długoterminowe problemy zdrowotne. Jednak musimy pamiętać, że wpływają one również na to jak wyglądamy na co dzień. Przyjrzyjmy się, jaki wpływ na wygląd kobiety mają różne używki.
Papierosy
Nikotyna i inne substancje zawarte w dymie tytoniowym, ale również w elektronicznych papierosach, zamykają naczynia krwionośne przez co skóra nie jest dotleniona. Powoduje to szybsze jej starzenie się, jest matowa i szara. Palenie pogarsza także problemy z trądzikiem!
Poza skórą, papierosy mają także wpływ na kolor naszych zębów. Stają się żółte, a oddech staje się nieświeży.
Alkohol
Po pierwsze – napoje alkoholowe są wysokokaloryczne, szczególnie kolorowe drinki czy słodkie koktajle. Często mają nawet dwa razy więcej kalorii od piwa.
Alkohol powoduje, ze mamy większe łaknienie, ponieważ zaburza wydzielanie w naszym organizmie leptyny, hormonu regulującego nasz apetyt. Po drugie, picie dużych ilości alkoholu prowadzi do odwodnienia, które objawia się kacem. Źle wpływa również na kondycję skóry i włosów.
Na co dzień korzystamy z nawilżających kosmetyków, żeby nasza skóra była zdrowa i gładka, a później przekreślamy to w czasie jednej imprezy. W wyniku odwodnienia nasza twarz puchnie, co pewnie niejedna z Was zauważyła, przeglądając się rano w lustrze po całonocnej imprezie.
Narkotyki
Najpopularniejszą w Polsce nielegalną substancją zaliczaną do narkotyków jest marihuana. Dym z niej zawiera wiele substancji smolistych, które niekorzystnie wpływają na naszą cerę i zęby.
Kolejnym problemem jest silne zwiększenie łaknienia, czyli słynna „gastrofaza”. Zjedzenie całej pizzy, paczki frytek i pudełka lodów nie jest po marihuanie większym wyzwaniem – w przeciwieństwie do spalenia tego potem na zajęciach fitness czy na siłowni. Obejrzyj spot kampanii „Melanż – oczekiwania vs rzeczywistość” na ten temat!
Drugim bardzo popularnym narkotykiem jest wciąż amfetamina, a tuż za nią „dopalacze”, mające podobne działanie i wpływ na organizm człowieka. Stymulanty, które dają efekt pobudzenia, w bardzo podobny sposób szkodzą naszemu zdrowiu i wyglądowi.
- Odwodnienie – szara, zmęczona skóra, matowe włosy oraz słabe i łamliwe paznokcie.
- Zęby – stymulanty, zażywane donosowo, spływają do gardła i dostają się do jamy ustnej. Mają bardzo niskie pH i koszmarnie wpływają na zęby! Słyszałyście kiedyś o eksperymencie z zostawieniem zęba na noc w szklance coli czy soku pomarańczowego? Podnieście to do potęgi trzeciej!
- Problemy ze snem – przy zażywaniu stymulantów zdarza się, że organizm nie może dojść do siebie i nie śpimy normalnie przez 3 dni.
Chcesz sprawdzić jakim typem melanżowiczki jesteś? Na co powinnaś uważać i jak możesz ograniczyć zażywanie substancji psychoaktywnych? Wypełnij quiz na www.melanz.tv i dowiedz się więcej!
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze