Olejki do włosów
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuOlejki stosowane były już od starożytności. Wonne olejki były symbolem luksusu lub darem dla bogów. Starożytni nacierali ciało i włosy olejami na bazie oliwy z oliwek z dodatkiem wyciągów z ziół lub kwiatów co pomagało im zachować gładką skórę i miękkie włosy w gorącym klimacie śródziemnomorskim.
Dziś olejki do włosów stają się znów modne. Są już nie tylko dostępne w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale dodaje się je do szamponów, odżywek lub występują w postaci serum, aby ułatwić aplikację.
Coraz więcej celebrytów docenia odżywcze działanie olejków z winogron, migdałów czy arganowego. Często występują także w postaci preparatów 2 w 1 jako kosmetyk do ciała i włosów. Niestety te z naturalnych składników bywają bardzo drogie. Warto jednak zainwestować gdyż tego typu kosmetyk jest bardzo wydajny. Olejki do włosów nakładamy zazwyczaj jedynie na ich końcówki, więc opakowanie powinno wystarczyć na długo.
Olejki do włosów przede wszystkim mają działanie nawilżające i nabłyszczające. Użyte po umyciu włosów nadadzą połysk i ułatwią rozczesywanie. Przy bardzo suchych i zniszczonych włosach warto olejki stosować także na sucho, zwłaszcza w zimie i lecie przed wyjściem z domu. Warstwa olejku ochroni włosy przed szkodliwym działaniem mrozu i ostrego słońca. Pomocne będą także do okiełznania puszących się loków.
Włosy bardzo zniszczone potrzebują porządnego nawilżania. Posiadaczki takich włosów powinny stosować szampony i odżywki zawierające olejek arganowy, który pomoże je zregenerować i odbudować. Przydatne będą także rozgrzewające maski z olejkami. Przed myciem włosów 30 minut nałóż warstwę olejku na włosy a następnie umyj głowę szamponem, najlepiej 2 razy, aby usunąć resztki olejku.
To nieprawda, że olejki nie mogą być stosowane przez osoby posiadające włosy przetłuszczające się. Nowa formuła i lżejsza konsystencja współczesnych kosmetyków sprawia, że włosy nie są obciążone i zbyt mocno natłuszczone. Poza tym takie włosy wymagają innego sposobu aplikacji. Olejek nakładamy albo tylko na końcówki włosów, albo jeśli włosy są bardzo zniszczone od połowy ich długości, omijając skórę głowy.
Puszące się włosy potrzebują olejku stosowanego na sucho. Przy rozdwajających końcówkach najlepiej sprawdzi się stosowany przez nasze mamy i babcie olej rycynowy, bo kto powiedział, że wszystkie olejki muszą być drogie i pięknie pachnieć.
Pachnące olejki warto wmasować także w ciało aby zapach skóry i włosów ze sobą harmonizowały i przyciągały mężczyzn jak magnes. Skóra swoim ciepłem aktywizuje zapach a natłuszczona olejkiem pięknie lśni i jest idealnie miękka w dotyku. Włosy natomiast zatrzymują zapach na bardzo długi czas, dlatego też często poleca się spryskiwanie perfumami również fryzury.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze