Jak dbać o włosy latem?

10. Pielęgnacja włosów latemLatem włosy są narażone na niekorzystne działanie chlorowanej wody oraz promieniowania słonecznego. Na skutek tego stają się wysuszone, matowe i szorstkie w dotyku. Zastanawiasz się, w jaki sposób pielęgnować włosy w tym czasie?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Pielęgnacja włosów latem
Latem włosy są narażone na niekorzystne działanie chlorowanej wody oraz promieniowania słonecznego. Na skutek tego stają się wysuszone, matowe i szorstkie w dotyku. Zastanawiasz się, w jaki sposób pielęgnować włosy w tym czasie?

9. Stosuj filtry ochronneWłosy podobnie jak skóra wymagają w okresie lata regularnej ochrony przeciwsłonecznej. Na rynku kosmetycznym dostępny jest szeroki wybór preparatów kosmetycznych z filtrami. Stosuj je kilka razy w ciągu dnia. Dzięki temu twoje włosy będą lśniące i dobrze nawilżone przez całe lato.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Stosuj filtry ochronne
Włosy podobnie jak skóra wymagają w okresie lata regularnej ochrony przeciwsłonecznej. Na rynku kosmetycznym dostępny jest szeroki wybór preparatów kosmetycznych z filtrami. Stosuj je kilka razy w ciągu dnia. Dzięki temu twoje włosy będą lśniące i dobrze nawilżone przez całe lato.

8. Noś kapeluszKapelusz o szerokim rondzie zabezpieczy twój organizm przed udarem słonecznym, a jednocześnie zapewni ochronę twoim włosom przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego. Poza tym, w tym sezonie takie kapelusze są bardzo modne.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Noś kapelusz
Kapelusz o szerokim rondzie zabezpieczy twój organizm przed udarem słonecznym, a jednocześnie zapewni ochronę twoim włosom przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego. Poza tym, w tym sezonie takie kapelusze są bardzo modne.

7. Płucz włosy po każdej kąpieli w słonej wodzieSłona woda niekorzystnie działa na strukturę włosów i sprzyja ich wysuszaniu. To ważne, aby bezpośrednio po kąpieli w słonej wodzie opłukać dokładnie fryzurę przy użyciu butelkowanej wody mineralnej.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Płucz włosy po każdej kąpieli w słonej wodzie
Słona woda niekorzystnie działa na strukturę włosów i sprzyja ich wysuszaniu. To ważne, aby bezpośrednio po kąpieli w słonej wodzie opłukać dokładnie fryzurę przy użyciu butelkowanej wody mineralnej.

6. Stosuj maski regenerująceLatem włosy są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia niż w czasie innych pór roku. Z tego względu warto w upalne dni regularnie stosować odżywki i maski regenerujące. Zawarte w nich składniki wbudowują się w uszkodzenia struktury włosa. Dzięki temu włosy są pełne blasku, miękkie w dotyku i dobrze nawilżone.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Stosuj maski regenerujące
Latem włosy są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia niż w czasie innych pór roku. Z tego względu warto w upalne dni regularnie stosować odżywki i maski regenerujące. Zawarte w nich składniki wbudowują się w uszkodzenia struktury włosa. Dzięki temu włosy są pełne blasku, miękkie w dotyku i dobrze nawilżone.

5. Stosuj szampony nawilżająceWybierając szampon do włosów zwróć uwagę na to, aby nie zawierał on w składzie soli siarczanów (np. Sodium Lauryl Sulfate). Substancje te wykazują działanie wysuszające i drażniące skórę. Kosmetyk nie zawierający soli siarczanów będzie wykazywał zdecydowanie łagodniejsze działanie dla skóry głowy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Stosuj szampony nawilżające
Wybierając szampon do włosów zwróć uwagę na to, aby nie zawierał on w składzie soli siarczanów (np. Sodium Lauryl Sulfate). Substancje te wykazują działanie wysuszające i drażniące skórę. Kosmetyk nie zawierający soli siarczanów będzie wykazywał zdecydowanie łagodniejsze działanie dla skóry głowy.

4. Stosuj serum do włosówBezpośrednio po umyciu włosów i odsączeniu z nich nadmiaru wody, aplikuj na ich powierzchnię serum silnie nawilżające. Kosmetyk ten otula włos niewidoczną warstwą ochronną, która zabezpiecza go przed nadmiernym wysuszeniem.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Stosuj serum do włosów
Bezpośrednio po umyciu włosów i odsączeniu z nich nadmiaru wody, aplikuj na ich powierzchnię serum silnie nawilżające. Kosmetyk ten otula włos niewidoczną warstwą ochronną, która zabezpiecza go przed nadmiernym wysuszeniem.

3. Unikaj ekspozycji na słońce w godzinach popołudniowychW ciągu dnia intensywność promieniowania słonecznego jest największa w godzinach po południowych, tj. między 12-15. W tym czasie ogranicz do minimum ekspozycję na słońce, a najlepiej postaraj się przebywać w cieniu. Dzięki temu zabezpieczysz włosy i skórę przed uszkodzeniem na skutek działania promieniowania UV.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Unikaj ekspozycji na słońce w godzinach popołudniowych
W ciągu dnia intensywność promieniowania słonecznego jest największa w godzinach po południowych, tj. między 12-15. W tym czasie ogranicz do minimum ekspozycję na słońce, a najlepiej postaraj się przebywać w cieniu. Dzięki temu zabezpieczysz włosy i skórę przed uszkodzeniem na skutek działania promieniowania UV.

2. Chroń kolor włosów farbowanychW okresie wakacji włosy farbowane są narażone na płowienie ich koloru. Stosuj w tym czasie kosmetyki przeznaczone typowo do pielęgnacji włosów farbowanych. Zawarte w nich składniki ograniczają wypłukiwanie barwnika z ich struktury, a także zabezpieczają włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem słońca.
Zdjęcie kosmetyku / Shutterstock

2. Chroń kolor włosów farbowanych
W okresie wakacji włosy farbowane są narażone na płowienie ich koloru. Stosuj w tym czasie kosmetyki przeznaczone typowo do pielęgnacji włosów farbowanych. Zawarte w nich składniki ograniczają wypłukiwanie barwnika z ich struktury, a także zabezpieczają włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem słońca.

1. W awaryjnych sytuacjach nałóż na włosy filtry, które stosujesz do twarzyNie zawsze mamy pod ręką kosmetyki do włosów z filtrami. Jeśli będąc na plaży przypomnisz sobie, że nie zabrałaś ze sobą preparatu ochronnego na włosy, możesz się poratować filtrami, które stosujesz na co dzień do twarzy. Nałóż taki krem ochronny na powierzchnię włosów. Po powrocie do domu dokładnie umyj głowę przy użyciu szamponu.
Zdjęcie kosmetyku / Shutterstock

1. W awaryjnych sytuacjach nałóż na włosy filtry, które stosujesz do twarzy
Nie zawsze mamy pod ręką kosmetyki do włosów z filtrami. Jeśli będąc na plaży przypomnisz sobie, że nie zabrałaś ze sobą preparatu ochronnego na włosy, możesz się poratować filtrami, które stosujesz na co dzień do twarzy. Nałóż taki krem ochronny na powierzchnię włosów. Po powrocie do domu dokładnie umyj głowę przy użyciu szamponu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Kiedy śnieg atakuje skórę... Perfumy w ołówku – absolutna nowość! Rodzaje peelingu Jak utrwalić loki? NOWOŚĆ od Herbal Care! Przeciwzmarszczkowy krem IRYS SYBERYJSKI z komórkami macierzystymi Jak dodać cerze natychmiastowego nawilżenia?MATERIAŁ PROMOCYJNY Ochrona przed słońcem na co dzień Zmień fast foody na owoce Piękno włosa zamknięte w komórce Kate Moss Kim jest lekarz medycyny estetycznej w Polsce? Najlepszy stylista wśród tuszów

Popularne w tym tygodniu:

Modelowanie ciała kwasem polimlekowy