Zagęszczanie włosów
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuKtóra z nas nie chciałaby mieć długich i gęstych włosów? Fryzjerzy oferują nam najnowocześniejsze metody zarówno przedłużania, jak i zagęszczania fryzury. Metody te opierają się w głównej mierze na dopinaniu sztucznych lub prawdziwych kosmyków. Włosy naturalne wyglądają oczywiście znacznie lepiej, ale jakość niesie ze sobą także wysoką cenę. Poza włosami syntetycznymi i naturalnymi mamy jeszcze produkty w postaci pudrów w kolorze naszych włosów, które zaaplikowane na skórę głowy optycznie sprawiają, że włosów wydaje się być znacznie więcej. Jest to metoda oparta na mikrowłóknach, które pokrywają włosy i skórę, dodając fryzurze gęstości. Po tę metodę znacznie chętniej sięgają panowie, zwłaszcza ci, u których przerzedzanie włosów dopiero się rozpoczęło.
Przyczyny łysienia
Przyczyny nadmiernej utraty owłosienia na skórze głowy są najróżniejsze. Niezależnie jednak od tego, czy problem dotyczy kobiety czy mężczyzny, stanowi on niewątpliwe źródło kompleksów. Rzadkie i cienkie włosy najczęściej dziedziczymy po rodzicach i dziadkach. Dolegliwością, która również może mieć podłoże genetyczne jest łysienie androgenowe, występujące u obu płci. Ciężka choroba, nie mówiąc już o chemioterapii, może pozbawić nas znacznej ilości włosów na głowie w bardzo krótkim czasie. Zbyt inwazyjne zabiegi fryzjerskie również nie służą utrzymaniu bujnej czupryny. Oczywiście w skrajnych przypadkach możliwy jest przeszczep włosów, ale w przypadku szczególnie pań zupełnie wystarczające okazuje się mechaniczne zagęszczanie w salonie fryzjerskim.
Doczepianie włosów z użyciem keratyny
Najpowszechniej stosowaną metodą zagęszczania włosów jest zgrzewanie doczepianych kosmyków z naturalnymi włosami za pomocą gorącej keratyny. Zabieg jest długotrwały i może osłabiać naturalne włosy. Efekt utrzymuje się 4–5 miesięcy w zależności od jakości włosów oraz łączenia.
Zagęszczanie włosów tą metodą jest też kosztowne. Całkiem niedawno wprowadzono do tej metody pewne innowacje, które pozwalają na lepszą ochronę naszych własnych włosów. Do zgrzewania coraz częściej używa się jedynie ciepłej, a nie gorącej keratyny. Zaczęto wykorzystywać również ultradźwięki, laser i inne cuda technologiczne.
Treski i peruki
Łatwą i tańszą metodą jest zagęszczanie fryzury przy użyciu treski. Pasek włosów jest doczepiany za pomocą specjalnego kleju lub doszywany do włosów. Aby miejsce klejenia nie było widoczne, treskę umiejscawia się tak, aby móc przykryć ją warstwą włosów naturalnych.
Najprostszą metodą dodania objętości cienkim włosom jest doczepienie pasemek lub tresek, zakupionych w sklepie z perukami. Pasemka zwykle znajdują się na specjalnych klipsach, wsuwkach lub płaskich grzebykach, podobnie jak treski. Jedynym problemem jest fakt, że tego typu produkty lubią zsuwać się z włosów, dlatego znacznie łatwiej jest nimi zagęścić fryzurę, która następnie zostanie upięta. Profesjonalne treski wyposażone są jednak w specjalne klipsy z silikonową osłonką zapobiegającą zsuwaniu się. Możliwe jest także doczepienie samego kucyka w celu uzyskania wrażenia gęstej i długiej kitki, zamiast cienkiego i smętnie zwisającego kosmyka.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze