Jak dbać o szyję?
DAMIESA • dawno temuPonoć wiek u kobiet najlepiej odczytuje się nie tyle z twarzy, lecz z wyglądu ich dłoni oraz szyi. Na tych partiach ciała bardzo szybko pojawiają się oznaki starzenia, więc bez odpowiedniej troski wraz z upływem lat można spodziewać się na nich tworzenia się zmarszczek czy nieestetycznych przebarwień. Wszelkie zaniedbania mszczą się bowiem i w starszym wieku ze zdwojoną siłą wychodzą na światło dzienne, niczym "grzyby po deszczu". Jak zatem chronić skórę przed takimi urodowymi mankamentami?
Odpowiednia pielęgnacja skóry szyi
Sekret piękna tej części ciała zależy w głównej mierze od systematycznego nawilżania i zaopatrywania delikatnego naskórka w odpowiednie składniki odżywcze. Na szyi znajduje się minimalna ilość gruczołów łojowych, a więc skóra nie produkując sebum traci naturalną ochronę przed negatywnymi czynnikami środowiska. W kremach powinny znaleźć się zatem takie witaminy jak A, E i C oraz koenzym Q, zwany koenzymem młodości, który wzmaga produkcję kolagenu, a co za tym idzie zapobiega pojawianiu się zmarszczek. Bardzo ważne jest także to, aby taki kosmetyk był wyposażony w filtry przeciwsłoneczne. Promieniowanie bowiem powoduje większą aktywność wolnych rodników przyczyniających się do postępowania procesów starzenia. Grunt zatem to ochrona przed ich atakiem! Dla utrzymania prawidłowej kondycji skóry w tym obszarze ciała, bez znaczenia nie jest także stosowanie peelingów na szyję. Złuszczają one martwe komórki naskórka, a co za tym idzie umożliwiają produktom ujędrniających lepszą penetrację w głębsze warstwy naskórka. Należy jednak pamiętać o tym, aby peeling nie był gruboziarnisty. Zawarte w takich produktach łupinki orzechów nadają się jedynie do grubszych warstw skóry. Zdecydowanie trafniejszym wyborem będzie zatem peeling enzymatyczny lub po prostu taki, jaki używa się do skóry twarzy. Kiedy domowe rytuały w pewnym wieku wydają się być niewystarczające, można zawsze udać się na wizytę u kosmetyczki. Takie zabiegi jak ultradźwięki, mezoterapia czy mikrodermabrazja mogą pomóc podratować nieco kondycję skóry. Najlepsze efekty osiąga się jednak decydując się na kilka takich seansów kosmetycznych. Rezultaty są warte wydanych pieniędzy.
Masaże i ćwiczenia receptą na poprawę jędrności
Dobrym krokiem na drodze do pięknej skóry szyi jest zastosowanie masażu podczas aplikacji kosmetyku nawilżającego. Zabieg taki należy przeprowadzać zawsze od dekoltu ku górze. Tym sposobem poprawia się krążenie krwi, a zatem skóra odzyskuje zdrowy i młodzieńczy wygląd i jest „zachęcona” do działania, czyli stopniowej regeneracji i odnowy biologicznej.
Co ciekawe, receptą na ładny wygląd szyi są także ćwiczenia tej części ciała. Ich rodzaj zależy tak naprawdę od kreatywności. Nie chodzi tu przecież o wyszczuplenie tej części ciała czy wyrobienie mięśni, bo jest to raczej niemożliwe. Celem ćwiczeń jest natomiast poprawa napięcia skóry, poprzez pobudzenie jej do aktywności.
Na koniec warto pamiętać o tym, że zmarszczki na szyi to często skutek niewłaściwej postawy. Garbienie się czy opuszczanie brody z czasem tworzy głębokie załamania skóry, które bardzo trudno zredukować. Dobrym pomysłem, aby im przeciwdziałać jest zakup poduszki ortopedycznej, która zapobiegnie fałdowaniu się skóry podczas snu.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze