Przyczyny rozdwojonych końcówek

7. Trwała, prostowanie lub kręcenieTrwała, prostowanie lub kręcenie włosów związane są z wysokimi temperaturami, które nadają włosom pożądany kształt. Jednak pozbawiają włosy naturalnej wilgoci, co sprawia, że są suche i łamliwe. Taki stan powoduje rozdwojone końcówki.
Zdjęcie autorstwa Maria Morri / CC BY

7. Trwała, prostowanie lub kręcenie
Trwała, prostowanie lub kręcenie włosów związane są z wysokimi temperaturami, które nadają włosom pożądany kształt. Jednak pozbawiają włosy naturalnej wilgoci, co sprawia, że są suche i łamliwe. Taki stan powoduje rozdwojone końcówki.

6. Trwałe prostowanie włosówInnym podobnym procesem jest trwałe prostowanie włosów, w którym włosy wystawione są na działanie substancji chemicznych przez 3 godziny. Substancje te mogą spowodować rozdwajanie się końcówek.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Trwałe prostowanie włosów
Innym podobnym procesem jest trwałe prostowanie włosów, w którym włosy wystawione są na działanie substancji chemicznych przez 3 godziny. Substancje te mogą spowodować rozdwajanie się końcówek.

5. SuszenieGorące powietrze suszarki wysysa naturalną wilgoć z włosa i powoduje rozdwojone końcówki.
Zdjęcie autorstwa Rupert Taylor-Price / CC BY

5. Suszenie
Gorące powietrze suszarki wysysa naturalną wilgoć z włosa i powoduje rozdwojone końcówki.

4. Pasemka i koloryzacjaSubstancje chemiczne zaburzają naturalną równowagę włosów, a koloryzacja słabej jakości farbami może spowodować rozdwajanie się końcówek.
Zdjęcie autorstwa Denise Mahoney / CC BY

4. Pasemka i koloryzacja
Substancje chemiczne zaburzają naturalną równowagę włosów, a koloryzacja słabej jakości farbami może spowodować rozdwajanie się końcówek.

3. Zbyt mocny szamponUżywaj łagodnych szamponów przeznaczonych do twojego rodzaju włosów. Nie eksperymentuj zbyt często z szamponami. Podczas mycia włosów używaj szamponu tylko na skórze głowy, a nie na włosach. Stosowanie niewłaściwego rodzaju szamponu lub zbyt duża jego ilość mogą spowodować łamliwość i rozdwojone końcówki.

3. Zbyt mocny szampon
Używaj łagodnych szamponów przeznaczonych do twojego rodzaju włosów. Nie eksperymentuj zbyt często z szamponami. Podczas mycia włosów używaj szamponu tylko na skórze głowy, a nie na włosach. Stosowanie niewłaściwego rodzaju szamponu lub zbyt duża jego ilość mogą spowodować łamliwość i rozdwojone końcówki.

2. Czesanie włosówCzesz włosy delikatnie i nie rób tego, kiedy są one mokre. Suszenie gorącym powietrzem suszarki i jednoczesne czesanie to najczęstsza przyczyna rozdwojonych końcówek.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Czesanie włosów
Czesz włosy delikatnie i nie rób tego, kiedy są one mokre. Suszenie gorącym powietrzem suszarki i jednoczesne czesanie to najczęstsza przyczyna rozdwojonych końcówek.

1. GenyW przypadku niektórych osób rozdwojone końcówki to problem genetyczny. Istnieją choroby powodujące defekt w łodydze włosa, co sprawia, że włosy są łamliwe i mają rozdwojone końce.
Zdjęcie autorstwa Koshy Koshy / CC BY

1. Geny
W przypadku niektórych osób rozdwojone końcówki to problem genetyczny. Istnieją choroby powodujące defekt w łodydze włosa, co sprawia, że włosy są łamliwe i mają rozdwojone końce.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Mieć rzęsy jak Longoria... Przygotuj domową maskę ogórkową! SUPERDUO od Curaprox. Zęby czyste na 100%! Majtki wyszczuplające. Wymodelowana sylwetka na zawołanie Czysta, zdrowa skóra, wolna od brudu... Zabłyśnij pięknymi paznokciami! Nowy zestaw ćwiczeń, nowa trenerka – zmiany w życiu Madonny Jak pielęgnować paznokcie? Poczuj, jak pachnie natura Prowansji!* Jak używać zalotki? Balsam do włosów Daj się skusić! Poznaj słodkie sekrety nowych kosmetyków pielęgnacyjnych Sweet Secret

Popularne w tym tygodniu:

Czy w czasie pandemii można wykonywać zabiegi poprawiające urodę? Laseroterpia na problemy pociążowe