Materiały, które mogą podrażniać wrażliwą skórę

8. Materiały powodują podrażnieniaMateriały, które podrażniają wrażliwą skórę mogą różnić się w przypadku różnych osób, ale istnieje kilka ich rodzajów, które częściej sprawiają problemy osobom z delikatną skórą. Jeśli masz problem z podrażnieniami, wystarczy czasami zmienić ubrania, czasami jednak konieczna będzie wizyta u dermatologa, aby ustalić przyczynę podrażnień. Oto lista materiałów, które najczęściej podrażniają skórę wrażliwą.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Materiały powodują podrażnienia
Materiały, które podrażniają wrażliwą skórę mogą różnić się w przypadku różnych osób, ale istnieje kilka ich rodzajów, które częściej sprawiają problemy osobom z delikatną skórą. Jeśli masz problem z podrażnieniami, wystarczy czasami zmienić ubrania, czasami jednak konieczna będzie wizyta u dermatologa, aby ustalić przyczynę podrażnień. Oto lista materiałów, które najczęściej podrażniają skórę wrażliwą.

7. WełnaWełna to ciepły materiał i wygląda pięknie, jednak to również jeden z najczęściej podrażniających skórę materiałów. Noszenie wełny na gołą skórę może skończyć się swędzeniem, wysypką lub nawet pokrzywką. Jeśli za bardzo kochasz swoje wełniane swetry, noś pod nimi bawełniane bluzki, które zapewnią barierę pomiędzy skórą a wełną.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

7. Wełna
Wełna to ciepły materiał i wygląda pięknie, jednak to również jeden z najczęściej podrażniających skórę materiałów. Noszenie wełny na gołą skórę może skończyć się swędzeniem, wysypką lub nawet pokrzywką. Jeśli za bardzo kochasz swoje wełniane swetry, noś pod nimi bawełniane bluzki, które zapewnią barierę pomiędzy skórą a wełną.

6. PoliesterWiele ubrań wciąż szyje się z poliestru, mimo że kojarzy się on często z erą disco. Syntetyczne włókna są jednym z najczęściej podrażniających skórę materiałów. Czasami jednak poliester mieszany jest z innymi materiałami, np. bawełną i możesz go nosisz bez większych problemów – wszystko oczywiście zależy od tego jak wrażliwa jest twoja skóra.
Zdjęcie autorstwa Sherrie Thai / CC BY

6. Poliester
Wiele ubrań wciąż szyje się z poliestru, mimo że kojarzy się on często z erą disco. Syntetyczne włókna są jednym z najczęściej podrażniających skórę materiałów. Czasami jednak poliester mieszany jest z innymi materiałami, np. bawełną i możesz go nosisz bez większych problemów – wszystko oczywiście zależy od tego jak wrażliwa jest twoja skóra.

5. LycraLycra produkowana jest z włókien syntetycznych i bardzo ciasno przylega do skóry. Takie połączenie oznacza często podrażnioną skórę – bliskość materiału nasila ten problem. Z tego materiału często wykonywane są stroje kąpielowe i sportowe, więc jeśli masz wrażliwą skórę staraj się znaleźć alternatywy, które zapewnią ci wygodę i nie podrażnią skóry.
Zdjęcie autorstwa Chris Hunkeler / CC BY

5. Lycra
Lycra produkowana jest z włókien syntetycznych i bardzo ciasno przylega do skóry. Takie połączenie oznacza często podrażnioną skórę – bliskość materiału nasila ten problem. Z tego materiału często wykonywane są stroje kąpielowe i sportowe, więc jeśli masz wrażliwą skórę staraj się znaleźć alternatywy, które zapewnią ci wygodę i nie podrażnią skóry.

4. RayonRayon to tańszy zamiennik jedwabiu ale może powodować podrażnienia. Jeśli masz wrażliwą skórę i ten materiał powoduje podrażnienia, warto zainwestować w droższe, naturalne materiały, które starczą na dłużej i nie sprawią, że będziesz się drapać cały dzień.
Zdjęcie autorstwa Quinn Dombrowski / CC BY

4. Rayon
Rayon to tańszy zamiennik jedwabiu ale może powodować podrażnienia. Jeśli masz wrażliwą skórę i ten materiał powoduje podrażnienia, warto zainwestować w droższe, naturalne materiały, które starczą na dłużej i nie sprawią, że będziesz się drapać cały dzień.

3. AkrylAkryl często łączy się z innymi włóknami, aby stworzyć imitację wełny lub sztuczne futro. Jednakże, jest to sztuczny materiał i może podrażniać wrażliwą skórę. Być może nie sprawi on problemu, jeśli będzie zmieszany z innymi materiałami.
Zdjęcie autorstwa Francisco Osorio / CC BY

3. Akryl
Akryl często łączy się z innymi włóknami, aby stworzyć imitację wełny lub sztuczne futro. Jednakże, jest to sztuczny materiał i może podrażniać wrażliwą skórę. Być może nie sprawi on problemu, jeśli będzie zmieszany z innymi materiałami.

2. NylonNylon powszechnie występuje w ubraniach ale jest to również materiał syntetyczny, więc może okazać się nienajlepszym wyborem jeśli masz problemy z podrażnieniami skóry. Jednak bardzo często łączy się go z innymi materiałami, więc w niektórych przypadkach noszenie go będzie możliwe.
Zdjęcie autorstwa vanessa_hutd / CC BY

2. Nylon
Nylon powszechnie występuje w ubraniach ale jest to również materiał syntetyczny, więc może okazać się nienajlepszym wyborem jeśli masz problemy z podrażnieniami skóry. Jednak bardzo często łączy się go z innymi materiałami, więc w niektórych przypadkach noszenie go będzie możliwe.

1. BawełnaBawełna to jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o materiały dla skóry wrażliwej, jednak często gromadzą się w niej resztki detergentów po praniu, które mogą wywołać podrażnienia. Jeśli kupujesz ubrania w second hand, musisz uprać ubrania kilka razy swoim własnym proszkiem do prania, aby uniknąć podrażnień.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

1. Bawełna
Bawełna to jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o materiały dla skóry wrażliwej, jednak często gromadzą się w niej resztki detergentów po praniu, które mogą wywołać podrażnienia. Jeśli kupujesz ubrania w second hand, musisz uprać ubrania kilka razy swoim własnym proszkiem do prania, aby uniknąć podrażnień.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Malowanie paznokci ciemnym lakierem 5 urodowych poprawiaczy nastroju Czerwone plamy na twarzy REVERS Cosmetics total look 2019 Natural food dla naszej skóry Skuteczne sposoby na cellulit Makijaż dla brązowookiej dziewczyny Kozieradka na włosy – wcierka, maseczka, napar czy tabletki? Od czego zależy skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów medycyny estetycznej? Usta w kolorach tęczy Elektryzowanie się włosów Jak odświeżyć skórę po lecie

Popularne w tym tygodniu:

Złote łańcuszki - jak o nie dbać?MATERIAŁ PROMOCYJNY