7 pędzli do makijażu, które powinnaś mieć

10. Akcesoria niezbędne do wykonania perfekcyjnego makijażu
Każda kobieta, która dąży do wykonania perfekcyjnego makijażu na swojej skórze, powinna mieć w swojej kosmetyczce zestaw podstawowych pędzli do makijaży. Zastanawiasz się, jakich?

9. Rola pędzliProfesjonalne pędzle umożliwiają na precyzyjną aplikację kosmetyków kolorowych na powierzchnię skóry. Dzięki nim można uzyskać niezwykle naturalny wygląd bądź wręcz na odwrót – wyrazisty i bardzo intrygujący makijaż.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

9. Rola pędzli
Profesjonalne pędzle umożliwiają na precyzyjną aplikację kosmetyków kolorowych na powierzchnię skóry. Dzięki nim można uzyskać niezwykle naturalny wygląd bądź wręcz na odwrót – wyrazisty i bardzo intrygujący makijaż.

8. Jak dbać o pędzle?
Pędzle do makijażu mogą pełnić swoje funkcje przez wiele lat pod warunkiem, że będą w odpowiedni sposób pielęgnowane. Wystarczy, że raz w tygodniu umyjesz je pod bieżącą wodą przy użyciu szamponu i pozostawisz je do momentu całkowitego wyschnięcia włosia.

7. Pędzel do podkładuPosiada charakterystyczne, śliskie włosie za pomocą którego można precyzyjnie rozprowadzić podkład na powierzchni skóry. Pędzel do podkładu umożliwi ci zatuszowanie podkładem drobnych mankamentów urody przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Pędzel do podkładu
Posiada charakterystyczne, śliskie włosie za pomocą którego można precyzyjnie rozprowadzić podkład na powierzchni skóry. Pędzel do podkładu umożliwi ci zatuszowanie podkładem drobnych mankamentów urody przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu.

6. Pędzel do pudru sypkiegoPowinien być stosunkowo duży i szeroki. Jedynie wtedy będziesz mogła za jego pomocą równomiernie rozprowadzić puder sypki na powierzchni skóry. Zbyt mały pędzel może doprowadzić do pojawienia się nieestetycznych smug z pudru. Poza tym, może on uniemożliwić nałożenie na skórę cieniutkiej warstwy pudru.
Zdjęcie pędzla / Shutterstock

6. Pędzel do pudru sypkiego
Powinien być stosunkowo duży i szeroki. Jedynie wtedy będziesz mogła za jego pomocą równomiernie rozprowadzić puder sypki na powierzchni skóry. Zbyt mały pędzel może doprowadzić do pojawienia się nieestetycznych smug z pudru. Poza tym, może on uniemożliwić nałożenie na skórę cieniutkiej warstwy pudru.

5. Pędzel do korektoraTego rodzaju pędzle mają niewielkie rozmiary i dzięki nim możliwa jest aplikacja korektora w okolice trudno dostępnych partii twarzy, takich jak skrzydełka nosa. To zdecydowanie lepsza alternatywa dla aplikacji korektora przy użyciu opuszków palców.
Zdjęcie pędzli / Shutterstock

5. Pędzel do korektora
Tego rodzaju pędzle mają niewielkie rozmiary i dzięki nim możliwa jest aplikacja korektora w okolice trudno dostępnych partii twarzy, takich jak skrzydełka nosa. To zdecydowanie lepsza alternatywa dla aplikacji korektora przy użyciu opuszków palców.

4. Pędzel do różuPędzel średniego rozmiaru, niekiedy o skośnie ściętym włosiu. Umożliwia precyzyjną aplikację różu na kości policzkowe. Pamiętaj jednak o tym, aby nie dociskać go zbyt mocno do skóry. Jedynie wtedy równomiernie rozprowadzisz na skórze róż do policzków.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Pędzel do różu
Pędzel średniego rozmiaru, niekiedy o skośnie ściętym włosiu. Umożliwia precyzyjną aplikację różu na kości policzkowe. Pamiętaj jednak o tym, aby nie dociskać go zbyt mocno do skóry. Jedynie wtedy równomiernie rozprowadzisz na skórze róż do policzków.

3. Pędzel do cieniCienie do powiek można nakładać za pomocą opuszków palców, jednak to za pomocą pędzla uzyskasz większą precyzję i lepszy efekt.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Pędzel do cieni
Cienie do powiek można nakładać za pomocą opuszków palców, jednak to za pomocą pędzla uzyskasz większą precyzję i lepszy efekt.

2. Gąbka do rozcierania cieni
Gąbeczka do rozcierania cieni wygląda identycznie jak pędzel przeznaczony do ich aplikacji. Za jej pomocą można idealnie rozmyć granice różnokolorowych cieni i uzyskać efekt przydymionego makijażu oka.

1. Pędzel do szminkiJego niewielki rozmiar oraz śliskie włosie umożliwi precyzyjną aplikację szminki na powierzchni ust oraz podkreślenie ich konturu. Pamiętaj jednak o tym, aby przynajmniej raz w tygodniu dokładnie umyć pędzel przy użyciu wody i szamponu.
Zdjęcie ust / Shutterstock

1. Pędzel do szminki
Jego niewielki rozmiar oraz śliskie włosie umożliwi precyzyjną aplikację szminki na powierzchni ust oraz podkreślenie ich konturu. Pamiętaj jednak o tym, aby przynajmniej raz w tygodniu dokładnie umyć pędzel przy użyciu wody i szamponu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Jak zmniejszyć suchość skóry po lecie? Fryzury z warkoczy Składniki kosmetyków, których lepiej unikać! Nowy sposób na młodość – facial joga Ten okropny cellulit, pozbądź się go raz na zawsze! Sprawdzone domowe sposoby na cienie pod oczami Domowy peeling do ciała Idealny make-up dla właścicielek jasnej karnacji Makijaż do czerwonej sukienki Nowość Buña! Przepis na piękną skórę od rana Nie chcemy zauważać swojego tłuszczyku Metaliczny makijaż na dzień

Popularne w tym tygodniu:

5 błędów, które popełniamy, susząc włosyMATERIAŁ SPONSOROWANY Mamy SuperbohaterkiMATERIAŁ SPONSOROWANY PEACH™ 2 - nowe urządzenie IPL od FOREO bije rekordy popularności już w przedsprzedaży.MATERIAŁ SPONSOROWANY