Jak pozbyć się rozdwojonych końcówek?

10. Przyczyny odpowiedzialne za rozdwajanie się końcówek włosów?Włosy nieustannie są narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska czy chlorowana woda. Co więcej, często są one poddawane działaniu czynników mechanicznych (suszenie, prostowanie kręcenie), które prowadzą do uszkodzenia ich struktury. Konsekwencją tego jest pojawienie się nieestetycznych, rozdwojonych końcówek. Możesz temu zaradzić za pomocą naturalnych sposobów.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Przyczyny odpowiedzialne za rozdwajanie się końcówek włosów?
Włosy nieustannie są narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska czy chlorowana woda. Co więcej, często są one poddawane działaniu czynników mechanicznych (suszenie, prostowanie kręcenie), które prowadzą do uszkodzenia ich struktury. Konsekwencją tego jest pojawienie się nieestetycznych, rozdwojonych końcówek. Możesz temu zaradzić za pomocą naturalnych sposobów.

9. Maseczka z awokadoAwokado to skarbnica kwasów tłuszczowych, które skutecznie nawilżą nawet skrajnie suche włosy. To z kolei, zabezpieczy końcówki przed rozdwajaniem się. Domową maseczkę z awokado możesz wykonać z 1⁄2 miąższu owocu oraz 2 łyżeczkami oliwy z oliwek. Mieszaj te dwa składniki, aż do momentu uzyskania gładkiej i kremowej konsystencji. Nałóż maskę na całą powierzchnię włosów na okres 30 minut. Następnie dokładnie opłucz włosy pod bieżącą wodą i przemyj je niewielką ilością szamponu.
Zdjęcie autorstwa Lebensmittelfotos / CC BY

9. Maseczka z awokado
Awokado to skarbnica kwasów tłuszczowych, które skutecznie nawilżą nawet skrajnie suche włosy. To z kolei, zabezpieczy końcówki przed rozdwajaniem się. Domową maseczkę z awokado możesz wykonać z 1⁄2 miąższu owocu oraz 2 łyżeczkami oliwy z oliwek. Mieszaj te dwa składniki, aż do momentu uzyskania gładkiej i kremowej konsystencji. Nałóż maskę na całą powierzchnię włosów na okres 30 minut. Następnie dokładnie opłucz włosy pod bieżącą wodą i przemyj je niewielką ilością szamponu.

8. Wizyta u fryzjeraTo prawda, że najlepszy sposób na pozbycie się brzydkich, rozdwojonych końcówek, polega na ich ścięciu nożyczkami fryzjerskimi. Niestety włosy nie posiadają zdolności do samoregeneracji, a odżywki i maski mogą jedynie poprawić ich wygląd. Regularne obcinanie włosów to jeden z kluczowych elementów umożliwiających zachowanie zdrowych końcówek włosów.
Zdjęcie autorstwa Mainstream / CC BY

8. Wizyta u fryzjera
To prawda, że najlepszy sposób na pozbycie się brzydkich, rozdwojonych końcówek, polega na ich ścięciu nożyczkami fryzjerskimi. Niestety włosy nie posiadają zdolności do samoregeneracji, a odżywki i maski mogą jedynie poprawić ich wygląd. Regularne obcinanie włosów to jeden z kluczowych elementów umożliwiających zachowanie zdrowych końcówek włosów.

7. Olej kokosowyOlej kokosowy może zastąpić serum pielęgnacyjne do włosów. Wystarczy, że po myciu i osuszeniu włosów z nadmiaru wody wmasujesz w rozdwojone końce jego niewielką ilość. Dzięki temu końcówki będą scalone, gładsze, a jednocześnie chronione przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.
Zdjęcie autorstwa Veganbaking.net / CC BY

7. Olej kokosowy
Olej kokosowy może zastąpić serum pielęgnacyjne do włosów. Wystarczy, że po myciu i osuszeniu włosów z nadmiaru wody wmasujesz w rozdwojone końce jego niewielką ilość. Dzięki temu końcówki będą scalone, gładsze, a jednocześnie chronione przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

6. MiódMiód to bogate źródło składników odżywczych, które mogą wpłynąć na poprawę nawilżenia struktury włosa oraz scalenie rozdwojonych końcówek. Wystarczy, że nałożysz odrobinę tego składnika na końcówki wilgotnych włosów i pozostawisz go na 15 minut. Po tym czasie dokładnie umyj włosy za pomocą szamponu i zastosuj klasyczną odżywkę pielęgnacyjną.
Zdjęcie miodu / Shutterstock

6. Miód
Miód to bogate źródło składników odżywczych, które mogą wpłynąć na poprawę nawilżenia struktury włosa oraz scalenie rozdwojonych końcówek. Wystarczy, że nałożysz odrobinę tego składnika na końcówki wilgotnych włosów i pozostawisz go na 15 minut. Po tym czasie dokładnie umyj włosy za pomocą szamponu i zastosuj klasyczną odżywkę pielęgnacyjną.

5. Olej jojobaOlej jojoba doskonale jest nam znany jako popularny składnik kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Niemniej jednak, w stanie czystym stanowi surowiec wywierający korzystny wpływ na włosy. Aplikacja tego oleju na końce włosów na okres całej nocy sprawi, że staną się one miękkie i dobrze nawilżone.
Zdjęcie oleju jojoba / Shutterstock

5. Olej jojoba
Olej jojoba doskonale jest nam znany jako popularny składnik kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Niemniej jednak, w stanie czystym stanowi surowiec wywierający korzystny wpływ na włosy. Aplikacja tego oleju na końce włosów na okres całej nocy sprawi, że staną się one miękkie i dobrze nawilżone.

4. Maseczka z papaiOdżywcza maseczka z papai jest bardzo prosta w wykonaniu. Obierz owoc ze skóry i usuń z jego wnętrza pestki. Następnie zblenderuj go na gładką masę i dodaj pół szklanki jogurtu naturalnego. Tę domową maseczkę nałóż na włosy na czas 30 minut, a po upływie tego czasu opłucz je dokładnie ciepłą wodą i zastosuj ulubiony szampon. Końcówki twoich włosów będą miękkie i lśniące.
Zdjęcie autorstwa byrev / CC BY

4. Maseczka z papai
Odżywcza maseczka z papai jest bardzo prosta w wykonaniu. Obierz owoc ze skóry i usuń z jego wnętrza pestki. Następnie zblenderuj go na gładką masę i dodaj pół szklanki jogurtu naturalnego. Tę domową maseczkę nałóż na włosy na czas 30 minut, a po upływie tego czasu opłucz je dokładnie ciepłą wodą i zastosuj ulubiony szampon. Końcówki twoich włosów będą miękkie i lśniące.

3. Maseczka z żółtka jaja kurzegoMaseczka z żółtka doskonale zabezpiecza końcówki włosów przed uszkodzeniami. Połącz ze sobą 2 żółtka, 1 łyżkę oliwy z oliwek oraz 1 łyżkę mleka. Taką maskę nałóż na włosy na czas 15 minut, a następnie umyj je przy użyciu szamponu.
Zdjęcie autorstwa byrev / CC BY

3. Maseczka z żółtka jaja kurzego
Maseczka z żółtka doskonale zabezpiecza końcówki włosów przed uszkodzeniami. Połącz ze sobą 2 żółtka, 1 łyżkę oliwy z oliwek oraz 1 łyżkę mleka. Taką maskę nałóż na włosy na czas 15 minut, a następnie umyj je przy użyciu szamponu.

2. Płukanie włosów chłodną wodąTemperatura wody zastosowana w czasie mycia włosów może mieć ogromny wpływ na ich wygląd. Bardzo ciepła woda powoduje rozchylenie łusek włosa i jest idealna do mycia włosów przy użyciu szamponu. Dzięki temu nałożona na powierzchnię włosów odżywka może głębiej spenetrować ich strukturę. Z kolei chłodna woda powoduje domknięcie łusek włosa i powinno się ją stosować do spłukiwania odżywki. Dzięki temu włosy po wyschnięciu są gładsze i bardziej lśniące.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Płukanie włosów chłodną wodą
Temperatura wody zastosowana w czasie mycia włosów może mieć ogromny wpływ na ich wygląd. Bardzo ciepła woda powoduje rozchylenie łusek włosa i jest idealna do mycia włosów przy użyciu szamponu. Dzięki temu nałożona na powierzchnię włosów odżywka może głębiej spenetrować ich strukturę. Z kolei chłodna woda powoduje domknięcie łusek włosa i powinno się ją stosować do spłukiwania odżywki. Dzięki temu włosy po wyschnięciu są gładsze i bardziej lśniące.

1. Ograniczenie stylizacji włosówW trakcie zabiegów stylizujących włosy, takich jak modelowanie okrągłą szczotką czy tapirowanie, dochodzi do powstania mikrouszkodzeń w obrębie ich struktury. Co więcej, jeżeli dodatkowo wykorzystujemy działanie wysokiej temperatury do tego procesu (suszarka, prostownica, lokówka) to również narażamy włosy na nadmierne wysuszenie. To z kolei zwiększa podatność końcówek włosów na kruszenie, łamanie oraz rozdwajanie. Z tego względu lepiej ograniczyć stylizację włosów do minimum.
Zdjęcie autorstwa Mainstream / CC BY

1. Ograniczenie stylizacji włosów
W trakcie zabiegów stylizujących włosy, takich jak modelowanie okrągłą szczotką czy tapirowanie, dochodzi do powstania mikrouszkodzeń w obrębie ich struktury. Co więcej, jeżeli dodatkowo wykorzystujemy działanie wysokiej temperatury do tego procesu (suszarka, prostownica, lokówka) to również narażamy włosy na nadmierne wysuszenie. To z kolei zwiększa podatność końcówek włosów na kruszenie, łamanie oraz rozdwajanie. Z tego względu lepiej ograniczyć stylizację włosów do minimum.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Dieta na młodą skórę Depilacja woskiem Zestaw w sam raz na Święta Suknia ślubna z koronki nie wychodzi z mody – przegląd sprawdzonych fasonów NOWOŚĆ HELLO NATURE! AÇAI BERRY OIL COLOUR CARE & ANTI AGING Uzależnienie od makijażu Operacja zmniejszenia żołądka Co pić, by zdrowym być? Lwia zmarszczka i lwia bruzda, czy którąś z nich masz? Dieta antycellulitowa Jeśli Twoje włosy są słabe Ujędrnianie z Herla Femmessence

Popularne w tym tygodniu:

Trądzik - skąd się bierze i jak się go pozbyć?