Rośliny, które oczyszczą powietrze w twoim domu

8. Rośliny, które warto mieć w domuPrawie każdy ma w domu jakieś rośliny – a wiele z nich znanych jest z oczyszczania powietrza i pochłaniania szkodliwych substancji ze środowiska. Lepiej jest mieć kilka roślin w jednym miejscu zamiast rozpraszać je po całym domu. Biorąc pod uwagę, że na co dzień używamy urządzeń elektrycznych, farb i środków czystości warto mieć rośliny, które naturalnie filtrują powietrze, którym oddychamy.
Zdjęcie autorstwa Rexness / CC BY

8. Rośliny, które warto mieć w domu
Prawie każdy ma w domu jakieś rośliny – a wiele z nich znanych jest z oczyszczania powietrza i pochłaniania szkodliwych substancji ze środowiska. Lepiej jest mieć kilka roślin w jednym miejscu zamiast rozpraszać je po całym domu. Biorąc pod uwagę, że na co dzień używamy urządzeń elektrycznych, farb i środków czystości warto mieć rośliny, które naturalnie filtrują powietrze, którym oddychamy.

7. Palma bambusowaTo jedna a najlepszych roślin, które oczyszczają powietrze a do tego wygląda bardzo elegancko. Roślina ta pozbędzie się tlenku węgla, benzenu, formaldehydu, ksylenu, chloroformu i innych szkodliwych substancji, więc idealnie nadaje się do pralni, pokoju dziennego i sypialni.
Zdjęcie autorstwa Rusty Clark / CC BY

7. Palma bambusowa
To jedna a najlepszych roślin, które oczyszczają powietrze a do tego wygląda bardzo elegancko. Roślina ta pozbędzie się tlenku węgla, benzenu, formaldehydu, ksylenu, chloroformu i innych szkodliwych substancji, więc idealnie nadaje się do pralni, pokoju dziennego i sypialni.

6. Bluszcz pospolityBluszcz pospolity jest chwastem ale często używa się go jako rośliny ozdobnej, która dobrze znosi mała ilość światła. Bluszcz pozbywa się benzenu, tlenku węgla, formaldehydu i trichloroetenu oraz pochłania cząsteczki odchodów, co oznacza, że idealnie sprawdzi się w łazience.
Zdjęcie autorstwa Skitterphoto / CC BY

6. Bluszcz pospolity
Bluszcz pospolity jest chwastem ale często używa się go jako rośliny ozdobnej, która dobrze znosi mała ilość światła. Bluszcz pozbywa się benzenu, tlenku węgla, formaldehydu i trichloroetenu oraz pochłania cząsteczki odchodów, co oznacza, że idealnie sprawdzi się w łazience.

5. Figowiec sprężystyRośliny te lubią jasne światło i dużą ilość wody. Są one najlepszym wyborem jeśli chcesz pozbyć się tlenku węgla, formaldehydu i trichloroetenu co oznacza, że nadaje się do pralni i pokoju dziennego (ponieważ niektóre meble wydzielają formaldehyd).
Zdjęcie autorstwa Mokkie / CC BY

5. Figowiec sprężysty
Rośliny te lubią jasne światło i dużą ilość wody. Są one najlepszym wyborem jeśli chcesz pozbyć się tlenku węgla, formaldehydu i trichloroetenu co oznacza, że nadaje się do pralni i pokoju dziennego (ponieważ niektóre meble wydzielają formaldehyd).

4. Palma ArekaPalma Areka czy też Bambusowa idealnie nadają się do pochłaniania dużej ilości substancji chemicznych obecnych w domu. Palma Areka jest mniejsza i wygląda bardzo dostojnie, jednak potrzebuje więcej światła i wody. Jest ona świetnym wyborem jeśli chcesz nawilżyć powietrze oraz pozbyć się benzenu, tlenku węgla, ksylenu i formaldehydu.
Zdjęcie autorstwa Mokkie / CC BY

4. Palma Areka
Palma Areka czy też Bambusowa idealnie nadają się do pochłaniania dużej ilości substancji chemicznych obecnych w domu. Palma Areka jest mniejsza i wygląda bardzo dostojnie, jednak potrzebuje więcej światła i wody. Jest ona świetnym wyborem jeśli chcesz nawilżyć powietrze oraz pozbyć się benzenu, tlenku węgla, ksylenu i formaldehydu.

3. ChryzantemyChryzantemy zazwyczaj kwitną przez 6 tygodni ale w tym czasie wyglądają one pięknie i świetnie radzą sobie z oczyszczaniem powietrza. Umieść kwiat w jasnym miejscu i codziennie sprawdzaj, czy ziemia jest dobrze nawodniona. Chryzantemy pozbędą się formaldehydu, ksylenu, benzenu i amoniaku.
Zdjęcie autorstwa Shirley / CC BY

3. Chryzantemy
Chryzantemy zazwyczaj kwitną przez 6 tygodni ale w tym czasie wyglądają one pięknie i świetnie radzą sobie z oczyszczaniem powietrza. Umieść kwiat w jasnym miejscu i codziennie sprawdzaj, czy ziemia jest dobrze nawodniona. Chryzantemy pozbędą się formaldehydu, ksylenu, benzenu i amoniaku.

2. AloesAloes znany jest z właściwości zdrowotnych, zwłaszcza tych dla skóry. Jednak nadaje się także jako filtr powietrza. Aloes kocha słońce, więc umieść go na parapecie a w zamian pozbędzie się on benzenu i formaldehydu.
Zdjęcie autorstwa Éamonn Ó Muirí / CC BY

2. Aloes
Aloes znany jest z właściwości zdrowotnych, zwłaszcza tych dla skóry. Jednak nadaje się także jako filtr powietrza. Aloes kocha słońce, więc umieść go na parapecie a w zamian pozbędzie się on benzenu i formaldehydu.

1. RóżanecznikRóżanecznik zwany też azalią dobrze radzi sobie w chłodniejszych temperaturach – zatem idealnie nadają się do piwnicy, łazienki i kuchni. Pochłaniają one formaldehyd (najbardziej ze wszystkich roślin na tej liście).
Zdjęcie autorstwa JamesDeMers / CC BY

1. Różanecznik
Różanecznik zwany też azalią dobrze radzi sobie w chłodniejszych temperaturach – zatem idealnie nadają się do piwnicy, łazienki i kuchni. Pochłaniają one formaldehyd (najbardziej ze wszystkich roślin na tej liście).

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Styl życia:

Lato w marynarskim stylu Poruszą niebo i ziemię, by uratować córeczkę Taki mały, a zna tuzin języków Niewidzialne buty młodej designer! Samsung z projektorem (Galaxy Beam) w sprzedaży Alleluja, panowie dziennikarze! Sen - twój najzdrowszy rytuał, czy na pewno wykorzystujesz go w pełni?MATERIAŁ PROMOCYJNY Jak wybrać wózek 3w1, z którego będziesz zadowolona? Analiza kolorystyczna Nienarodzone dzieci też mogą tweetować Poznaj niezwykłą moc czyszczącą zielonego ogórka! W jaki sposób możesz wykorzystać go do sprzątania domu? „Zimowy ślub” Lisa Kleypas – recenzja