Jak przestać obgryzać paznokcie?

6. Problem obgryzania paznokciWiele osób zaczyna obgryzać paznokcie w młodości a nawyk ten często nie mija kiedy dorastamy. Poobgryzane paznokcie wyglądają jednak nienajlepiej i są bardzo osłabione, dlatego zastosuj nasze wskazówki, które pomogą walczyć z tym niewygodnym nawykiem.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Problem obgryzania paznokci
Wiele osób zaczyna obgryzać paznokcie w młodości a nawyk ten często nie mija kiedy dorastamy. Poobgryzane paznokcie wyglądają jednak nienajlepiej i są bardzo osłabione, dlatego zastosuj nasze wskazówki, które pomogą walczyć z tym niewygodnym nawykiem.

5. Czarny lakier do paznokciTen sposób może nie działać na wszystkich ale pomalowanie paznokci może sprawić, że nie będziesz miała chęci ich obgryzać. Obgryzanie pomalowanych paznokci nie pozostawia dobrego smaku w ustach, co może sprawić, że całkiem pozbędziesz się tego nawyku.
Zdjęcie autorstwa Katie Brady / CC BY

5. Czarny lakier do paznokci
Ten sposób może nie działać na wszystkich ale pomalowanie paznokci może sprawić, że nie będziesz miała chęci ich obgryzać. Obgryzanie pomalowanych paznokci nie pozostawia dobrego smaku w ustach, co może sprawić, że całkiem pozbędziesz się tego nawyku.

4. Pomaluj je czymś obrzydliwymJeśli malowanie lakierem nie pomaga, musisz zastosować bardziej odrażającą substancję, która cię zniechęci. Istnieje wiele produktów, które nie smakują dobrze, wystarczy wybrać.
Zdjęcie autorstwa MattSkogen / CC BY

4. Pomaluj je czymś obrzydliwym
Jeśli malowanie lakierem nie pomaga, musisz zastosować bardziej odrażającą substancję, która cię zniechęci. Istnieje wiele produktów, które nie smakują dobrze, wystarczy wybrać.

3. Oliwa z oliwekWcieranie oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego w dłonie wzmocni skórę i paznokcie. Poza tym smak nie jest tak cudowny więc może odciągnąć cię od obgryzania paznokci.
Zdjęcie autorstwa margenauer / CC BY

3. Oliwa z oliwek
Wcieranie oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego w dłonie wzmocni skórę i paznokcie. Poza tym smak nie jest tak cudowny więc może odciągnąć cię od obgryzania paznokci.

2. TipsyTipsy mogą pomóc – naturalne paznokcie ukryte są pod tymi sztucznymi, co pozwala im łatwiej odrosnąć. Ten sposób jednak nie działa odstraszająco, ale żucie sztucznych paznokci wymaga dużego wysiłku, co może powstrzymać cię od ich późniejszego obgryzania.
Zdjęcie autorstwa Lori / CC BY

2. Tipsy
Tipsy mogą pomóc – naturalne paznokcie ukryte są pod tymi sztucznymi, co pozwala im łatwiej odrosnąć. Ten sposób jednak nie działa odstraszająco, ale żucie sztucznych paznokci wymaga dużego wysiłku, co może powstrzymać cię od ich późniejszego obgryzania.

1. Zajmij czymś ręceInnym skutecznym sposobem jest zajęcie czymś rąk – robienie bransoletek lub robienie na drutach może pomóc zając ci się czymś i nie obgryzać paznokci w tym samym czasie.
Zdjęcie autorstwa meineresterampe / CC BY

1. Zajmij czymś ręce!
Innym skutecznym sposobem jest zajęcie czymś rąk – robienie bransoletek lub robienie na drutach może pomóc zając ci się czymś i nie obgryzać paznokci w tym samym czasie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Jak pielęgnować suche włosy? Wiotka skóra Body wrapping Vialise – skuteczny kosmetyk redukujący cellulitMATERIAŁ SPONSOROWANY Brązowe oczy - makijaż Calmena – Krem łagodzący – Cellabic® Przedwczesne siwienie Luksusowa pielęgnacja dodająca włosom objętości Jeśli dbasz o linię... Jedz lody dla urody Bicze wodne, czyli odnowa biologiczna pod prysznicem Nordic walking - kto chodzi, nie choruje Jak szybko i efektywnie golić nogi?

Popularne w tym tygodniu:

5 błędów, które popełniamy, susząc włosyMATERIAŁ SPONSOROWANY Mamy SuperbohaterkiMATERIAŁ SPONSOROWANY PEACH™ 2 - nowe urządzenie IPL od FOREO bije rekordy popularności już w przedsprzedaży.MATERIAŁ SPONSOROWANY