Jaki pędzel do rozświetlacza wybrać? Kilka podstawowych wskazówek dla początkujących
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temuIdealnie wykonany makijaż wymaga kilku odpowiednich "narzędzi", które zdecydowanie ułatwią pracę. Pędzel do rozświetlacza jest właśnie przykładem niezbędnika każdej kobiety samodzielnie wykonującej makijaż. Rozświetlacz sprawia, że twarz staje się promienna oraz wygląda świeżo przez cały dzień. Idealnie dobrany pędzel do rozświetlacza pozwoli na uzyskanie tego efektu w kilka sekund. Jeśli jesteś na początku przygody z makijażem, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.
Od wielu lat rynek kosmetyczny stoi otworem dla każdej kobiety, która uwielbia makijaże oraz niezbędne do nich "narzędzia". Pędzle są konieczne do tego, aby wykonać schludny i perfekcyjny makeup. Z kolei pędzel do rozświetlacza musi być dopasowany do naszych umiejętności, ponieważ bardzo łatwo można nałożyć zbyt dużo produktu niezbyt wprawną ręką. Odpowiednio dobrany pędzel do rozświetlacza powinien być naszym sprzymierzeńcem w makijażowej przygodzie.
Pędzel do rozświetlacza – rodzaje włosia
Na początek należy zadać sobie pytanie dotyczące rodzaju włosia, z jakiego powinien być wykonany pędzel do rozświetlacza. Naturalne włosie pozwala na nabranie i nałożenie odpowiedniej ilości produktu na nasze policzki. W przypadku włosia syntetycznego nabierzemy zdecydowanie mniej produktu. Dlaczego? Sztuczne włosie jest znacznie bardziej śliskie oraz mniej chropowate, co za tym idzie takim pędzlem do rozświetlacza uzyskamy znacznie delikatniejszy efekt. To dobra wiadomość dla kobiet dopiero zaczynających przygodę z pędzlami i makijażem. Wybierając włosie syntetyczne łatwiej zapanujemy nad produktem rozświetlającym.
Pędzel do rozświetlacza w kształcie wachlarza
Drobne wachlarzyki, czyli pędzle do rozświetlacza idealnie rozprowadzają kosmetyk na twarzy. Nadają bardzo subtelny efekt, a w trakcie aplikacji pięknie rozcierają rozświetlacz omiatając skórę. Tego typu pędzle do rozświetlacza zazwyczaj mają zaokrąglone granice, wyglądają na lekko rozproszone. Mogą posłużyć także do rozświetlania dekoltu czy ramion, jeśli lubisz świeży i letni połysk na każdy dzień. Wachlarzyki-pędzle do rozświetlacza polecane są paniom, które preferują muśnięcie błyskiem niż wyraziste rozświetlenie.
Pędzel do rozświetlacza w kształcie puchatego języczka
Puchaty pędzel do rozświetlacza w połączeniu z kształtem przypominającym języczek, bardzo dobrze koncentruje produkt punktowo na wybranej partii. Włosie zwęża się ku końcowi, dzięki czemu nie ma obawy, że nabierzemy zbyt dużo produktu na pędzel. Zazwyczaj w przypadkach takich pędzli do rozświetlacza można zauważyć, że włoski są cieniowane, dzięki czemu dopasowują się do każdej kości policzkowej.
Pędzel do rozświetlacza w kształcie kuleczki
W przypadku okrągłego pędzla do rozświetlacza mamy do czynienia z podwójnym włosiem. Na pierwszy rzut oka widać, że jest on bardzo puszysty oraz sprawia wrażenie grubego pędzla. Dobrze sprawdzi się w przypadku kosmetyku, który jest bardzo mocno napigmentowany, ponieważ równomiernie rozłoży go na policzkach. Zaokrąglony pędzel do rozświetlacza z powodzeniem posłuży także w przypadku bronzera – pozostawi na twarzy naturalny efekt bez ostrych linii.
Pędzel do rozświetlacza o ściętym kształcie
Wbrew pozorom ścięty pędzel niekoniecznie służy wyłącznie do aplikacji różu. Doskonale sprawdzi się także jako pędzel do rozświetlacza. Szczególnie polecany jest paniom zaczynającym makijażową przygodę, ponieważ charakterystyczny skos pomoże w nakładaniu świetlistego kosmetyku. Taki pędzel do rozświetlacza wykazuje się niezwykłą miękkością oraz gęstością, świetnie poradzi sobie w ożywianiu naszej karnacji.
Pędzel do rozświetlacza – jaki wybrać?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od tego, na jaki efekt liczymy. Jeżeli chcesz uzyskać mocny połysk, wybierz pędzel do rozświetlacza z naturalnego włosia w wybranym kształcie. Chcąc jedynie delikatnie zaakcentować blask na policzkach, zdecydowanie sięgaj po syntetyczne pędzle do rozświetlacza.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze