Fryzury, dzięki którym będziesz wyglądała szczuplej

11. Odpowiednia fryzura może zdziałać cudaPodobnie jak makijaż maskuje pewne niedoskonałości, tak samo może to robić fryzura. Oto naszych 10 propozycji na to, jak wyglądać szczuplej na twarzy.
Zdjęcie autorstwa tommerton2010 / CC BY

11. Odpowiednia fryzura może zdziałać cuda
Podobnie jak makijaż maskuje pewne niedoskonałości, tak samo może to robić fryzura. Oto naszych 10 propozycji na to, jak wyglądać szczuplej na twarzy.

10. Długie włosyDługie czy krótkie włosy – to odwieczne pytanie. Specjaliści sugerują, że długie włosy wyszczuplą i wydłużą twarz.
Zdjęcie autorstwa Nina Matthews / CC BY

10. Długie włosy
Długie czy krótkie włosy – to odwieczne pytanie. Specjaliści sugerują, że długie włosy wyszczuplą i wydłużą twarz.

9. Asymetryczny bobJeśli bob jest obcięty tak, że jest krótszy z tyłu i długi z przodu, to optycznie wydłuży to twoją twarz. Stosowanie przedziałku na środku i opuszczenie włosów wzdłuż twarzy również wyszczupli nasze rysy.
Zdjęcie autorstwa Maria Morri / CC BY

9. Asymetryczny bob
Jeśli bob jest obcięty tak, że jest krótszy z tyłu i długi z przodu, to optycznie wydłuży to twoją twarz. Stosowanie przedziałku na środku i opuszczenie włosów wzdłuż twarzy również wyszczupli nasze rysy.

8. Luźna grzywkaCiężka lub ostra grzywka sprawi, że twarz będzie wyglądała na okrąglejszą. Jednak luźna grzywka z opadającymi na boki kosmykami – taka, która jest krótsza na środku, a dłuższa po bokach – optycznie wyszczupli rysy.
Zdjęcie autorstwa Artem Popov / CC BY

8. Luźna grzywka
Ciężka lub ostra grzywka sprawi, że twarz będzie wyglądała na okrąglejszą. Jednak luźna grzywka z opadającymi na boki kosmykami – taka, która jest krótsza na środku, a dłuższa po bokach – optycznie wyszczupli rysy.

7. CieniowanieCieniowanie może zrównoważyć ciężar włosów w stosunku do twarzy, co da efekt wydłużenia. Długie kosmyki, zwłaszcza z przedziałkiem na środku, opadające do linii szczęki sprawią, że twarz będzie wyglądała na dłuższą i szczuplejszą.
Zdjęcie autorstwa Alessandro Valli / CC BY

7. Cieniowanie
Cieniowanie może zrównoważyć ciężar włosów w stosunku do twarzy, co da efekt wydłużenia. Długie kosmyki, zwłaszcza z przedziałkiem na środku, opadające do linii szczęki sprawią, że twarz będzie wyglądała na dłuższą i szczuplejszą.

6. Przedziałek na bokPrzedziałek na bok sprawia, że twarz ma łagodniejsze rysy i nie wygląda już na bardzo zaokrągloną.
Zdjęcie autorstwa Lee Grubbs / CC BY

6. Przedziałek na bok
Przedziałek na bok sprawia, że twarz ma łagodniejsze rysy i nie wygląda już na bardzo zaokrągloną.

5. Upięcie z kosmykami rzeźbiącymi rysyKażde upięcie, w którym pozostawisz część kosmyków wokół twarzy, sprawi, że twarz będzie szczuplejsza. Kiedy upinasz kucyk, nie zbieraj wszystkich włosów do tyłu – pozwól, aby część została wokół twarzy, co ją wyrzeźbi.
Zdjęcie autorstwa Maegan Tintari / CC BY

5. Upięcie z kosmykami rzeźbiącymi rysy
Każde upięcie, w którym pozostawisz część kosmyków wokół twarzy, sprawi, że twarz będzie szczuplejsza. Kiedy upinasz kucyk, nie zbieraj wszystkich włosów do tyłu – pozwól, aby część została wokół twarzy, co ją wyrzeźbi.

4. Upięcie w kokModne ostatnio upięcia na czubku głowy również mają efekt wyszczuplający twarz, gdyż uwaga skupiona jest na koczku.
Zdjęcie autorstwa Maegan Tintari / CC BY

4. Upięcie w kok
Modne ostatnio upięcia na czubku głowy również mają efekt wyszczuplający twarz, gdyż uwaga skupiona jest na koczku.

3. Łagodne faleProste włosy sprawiają, że głowa wygląda na mniejszą, co poszerza optycznie twarz. Nie zaleca się też loków. Najlepsze są dłuższe, luźne fale, które miękko okalają twarz.
Zdjęcie autorstwa phgaillard2001 / CC BY

3. Łagodne fale
Proste włosy sprawiają, że głowa wygląda na mniejszą, co poszerza optycznie twarz. Nie zaleca się też loków. Najlepsze są dłuższe, luźne fale, które miękko okalają twarz.

2. PasemkaJaśniejszy odcień przyciąga uwagę i sprawia, że twarz wygląda szczuplej. W tej technice ważne jest, aby jaśniejszy odcień pojawił się na zewnętrznej warstwie włosa, a ciemniejszy został pod spodem.
Zdjęcie autorstwa Denise Mahoney / CC BY

2. Pasemka
Jaśniejszy odcień przyciąga uwagę i sprawia, że twarz wygląda szczuplej. W tej technice ważne jest, aby jaśniejszy odcień pojawił się na zewnętrznej warstwie włosa, a ciemniejszy został pod spodem.

1. TeksturaFryzury, które mają głębię i są dynamiczne wyszczuplają twarz. Fryzury proste sprawiają, że twarz wygląda na pełniejszą.
Zdjęcie autorstwa Matt E / CC BY

1. Tekstura
Fryzury, które mają głębię i są dynamiczne wyszczuplają twarz. Fryzury proste sprawiają, że twarz wygląda na pełniejszą.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Gwiazdy z absolutnie olśniewającymi nogami Sposób na opryszczkę wargową Elegancki kombinezon wieczorowy, czyli alternatywa klasycznej małej czarnej Jak nakładać eyeliner? Damskie pompki Proste i efektowne upięcia długich włosów na każdą okazję Makijaż na sylwestra 2010 Objawy trądziku - sprawdź co ci dolega Na co zwrócić uwagę przy wyborze prostownicy do włosów? Sławy w kampanii przeciw rakowi Pudry w kulkach Chcesz dłużej cieszyć się piękną cerą? Zadbaj o nią już dziś!

Popularne w tym tygodniu:

W jaki sposób nosić marynarkę damską, by zawsze wyglądać modnie? Eleganckie perfumy damskie Naturalna pielęgnacja. Jakie są jej najważniejsze zasady? Lierac Diopti - w trosce o okolicę oczu Fill & Lift & Love