Jak robić zakupy z dzieckiem?

8. Myśl pozytywnie
Na samą myśl o zakupach z dzieckiem przechodzą cię dreszcze? Pogódź się z prawdą – najważniejszym zadaniem nie będzie wykreślenie wszystkich pozycji z listy zakupów, a zapewnienie dziecku nieustającej rozrywki. Dzieci skutecznie wyczuwają emocje innych ludzi, dlatego poprzez pozytywne nastawienie zdziałasz więcej, niż zamartwiając się na zapas.

7. Bądź asertywna
W odwiedzanych sklepach dziecko na pewno wypatrzy dużo ciekawych rzeczy, które będzie chciało mieć. Nie pozwól jednak wyprowadzić się z równowagi. Powiedz, że może dodać je do listy prezentów świątecznych lub urodzinowych albo kupić je za kieszonkowe. Naucz się mówić „nie”.

6. Wymyślaj zabawy
Doskonałym pomysłem na rozrywkę dla dziecka w czasie zakupów jest gra w odnajdowanie lub liczenie przedmiotów. Poleć maluchowi, aby podczas wizyty w supermarkecie policzył wszystkie pomarańczowe opakowania, które wylądują w koszyku.

5. Negocjuj
Przed wyjściem z domu ustal warunki „współpracy”. Możesz na przykład obiecać ciastko za dobre zachowanie i przypominać dziecku o nagrodzie w czasie zakupów. Pamiętaj, aby nie próbować przekupić go w momencie, gdy zachowuje się źle – pomyśli, że następnym razem, gdy będzie głośne, znów otrzyma to, co chce.

4. Stawiaj sobie realne celeOgranicz czas zakupów do około godziny. Pamiętaj, że małe dziecko nie ma tyle siły co dorosły. Uprzedź je także, ile czasu będziecie spacerować po galerii – w ten sposób będzie wiedziało, czego się spodziewać.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Stawiaj sobie realne cele
Ogranicz czas zakupów do około godziny. Pamiętaj, że małe dziecko nie ma tyle siły co dorosły. Uprzedź je także, ile czasu będziecie spacerować po galerii – w ten sposób będzie wiedziało, czego się spodziewać.

3. Obserwuj dzieckoZwracaj uwagę na dziecko, a w szczególności na wszelkie oznaki zniecierpliwienia czy znudzenia. Czasem drobna skarga, taka jak „chcę jeść”, może oznaczać, że czas wracać do domu. Jest to absolutnie konieczne, gdy młody człowiek zacznie się złościć.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

3. Obserwuj dziecko
Zwracaj uwagę na dziecko, a w szczególności na wszelkie oznaki zniecierpliwienia czy znudzenia. Czasem drobna skarga, taka jak „chcę jeść”, może oznaczać, że czas wracać do domu. Jest to absolutnie konieczne, gdy młody człowiek zacznie się złościć.

2. Wybierz odpowiednią porę
Jeżeli chcesz, aby zakupy przebiegły bez większych komplikacji, wybierz się na nie, gdy dziecko będzie miało dobry humor. W większości przypadków lepiej zabrać malucha do supermarketu rano, a nie po południu. Gdy dziecko jest marudne, nie wyciągaj go do sklepu nawet w najpilniejszej potrzebie.

1. Zrób listę zakupówJednoczesna próba przypomnienia sobie, czego jeszcze potrzebujesz, i opieki nad dzieckiem może zakończyć się fiaskiem. Dlatego przed wyjściem warto zrobić listę zakupów i obrać odpowiedni plan – pomyśl, od których sklepów najlepiej zacząć, aby szybko i sprawnie zdobyć wszystkie pozycje z listy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Zrób listę zakupów
Jednoczesna próba przypomnienia sobie, czego jeszcze potrzebujesz, i opieki nad dzieckiem może zakończyć się fiaskiem. Dlatego przed wyjściem warto zrobić listę zakupów i obrać odpowiedni plan – pomyśl, od których sklepów najlepiej zacząć, aby szybko i sprawnie zdobyć wszystkie pozycje z listy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

7 sposobów zwiększających efektywność w nauce Kilka słów o barbecue, czyli grillowaniu Ratunku, dziecko mi wysiada z wózeczka! Kilka słów o przecinku w angielskim Zgrzytanie zębami podczas snu Pozwól mu być przy porodzie Rozwój psychomotoryczny dziecka Co zrobić, gdy nie lubisz przyjaciela twojego dziecka? Fire in the hole – ogień w dziurze? Czy jesteś już mamą? - wybierz odpowiedni test Nie tylko Rihanna Jak zapobiec wypadaniu włosów po porodzie?

Popularne w tym tygodniu:

O czym pamiętać, dobierając piżamę damską? Kilka wskazówekMATERIAŁ SPONSOROWANY