Maseczki na twarz
ALICJA • dawno temuZnane od starożytności maseczki stanowią jedną z najskuteczniejszych metod pielęgnacji skóry twarzy. Nawilżają, oczyszczają, ściągają skórę. Leczą trądzik i przebarwienia oraz poprawiają mikrokrążenie. Wszystko ładnie, pięknie do czasu, aż na twarz nałożymy maź, która zamiast pomóc – zaszkodzi. Sprawdź, jakie maseczki są odpowiednia dla twojego rodzaju cery.
Jak działają maseczki na twarz?
Maseczek nie należy stosować częściej niż raz-dwa razy w tygodniu. Działają o wiele intensywniej niż kremy, dlatego nie należy przesadzać z częstotliwością użycia. W innym wypadku nawilżanie skóry suchej doprowadzi do jej przetłuszczenia i odwrotnie – nadmierne leczenie łojotoku przesuszy naskórek. Podobnie rzecz ma się z peelingami, których zbyt częste stosowanie może uszkodzić skórę.
Aby zintensyfikować korzystne działanie maseczki, przed jej nałożeniem wykonaj peeling i przyłóż do skóry ciepły kompres. Namocz mały ręcznik w ciepłej wodzie i połóż na twarz na kilka minut. Ciepło rozszerzy naczynka krwionośnie, poprawi mikrokrążenie, a w konsekwencji przyspieszy wchłanianie składników odżywczych preparatu na twarz. Kompres można przyłożyć również na maseczkę – wystarczy oddzielić maseczkę od wilgotnego ręcznika folią aluminiową. Z tego zabiegu powinny zrezygnować osoby o cerze naczyniowej, skłonnej do „pajączków”.
Najlepszą porą na wykonanie maseczki są późne godziny popołudniowe, czyli między 17.00 a 19.00, kiedy skóra zaczyna regenerować się. Nakładając maź omijaj okolice oczu i ust, gdyż skóra w tych miejscach jest wyjątkowo wrażliwa. Przed użyciem nowego preparatu wykonaj test uczuleniowy, na niewidocznym fragmencie skóry.
Jeśli masz skłonność do alergii, zrezygnuj ze stosowania domowych maseczek na twarz. Zaopatruj się w kosmetyki hipoalergiczne, które nie przyprawią cię o nieestetyczne krostki na buzi.
Wpływ maseczek na cerę
Maseczki dla cery suchej. Charakterystyczną cechą suchej skóry jest łuszczący się naskórek i uczucie sztywnej, napiętej twarzy. Często pojawiają się na niej zaczerwienienie i podrażnienie.
Głównymi składnikami preparatów dla cery suchej są substancje silnie nawilżające i odżywiające. Wysuszony naskórek potrzebuje regeneracji, dlatego wybierając preparat do twarzy poszukaj takiego, który zawiera witaminę młodości – witaminę E. To, czego potrzebuje twoja skóra odnajdziesz w maseczkach z białka jaja kurzego, awokado, miodu czy też z alg morskich. Po zabiegu nałóż na skórę warstwę kremu nawilżającego.
Maseczki dla cery tłustej. Cera tłusta potrzebuje przede wszystkim oczyszczenia. Przydatną właściwością maseczki dla tego typu cery jest również działanie bakteriobójcze, regulujące wydzielanie łoju i ściągające pory. Zadaniem maseczki jest pozbawienie skóry efektu „świecenia” i powstających wskutek zaczopowania porów wyprysków. Cerze tłustej dobrze zrobi maseczka z glinki leczniczej, białej i zielonej. Łagodne działanie oczyszczające ma również wyciąg z zielonej herbaty. Unikaj wmasowywania w skórę twarzy tłustych kremów nawilżających, które tylko spotęgują efekt przetłuszczenia.
Maseczki dla cery mieszanej. W przypadku cery mieszanej, zastosowanie mają zarówno maseczki nawilżające jak i oczyszczające. Wystarczy posmarować nimi odpowiednie partie skóry. Miejsca przetłuszczone zwykle układają się na twarzy w literę T – czoło, okolice nosa i brody. Pozostałe obszary są suche.
Uniwersalną i łagodną w działaniu jest maseczka z suszonych i zmielonym alg morskich, dlatego sięgaj po nią śmiało. Błoto z Morza Martwego może okazać się równie skuteczne. Te preparaty możesz nałożyć na całą powierzchnię twarzy.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze