Skuteczny i bezpieczny demakijaż oczu
PATRYCJA KARPIŃSKA • dawno temuUrodziłaś się z gęstymi rzęsami czarnymi jak węgiel? Farciara. Większość z nas nie ma tyle szczęścia i właśnie na nasze potrzeby tworzone są coraz to nowe wydłużające i pogrubiające tusze do rzęs. W końcu każda z nas chce uwodzić spojrzeniem i chce również utrzymać efekt pięknych rzęs jak najdłużej, niezależnie od pogody. Z pomocą spieszą nam tusze wodoodporne – proste w aplikacji, nie zawsze jednak łatwe do usunięcia. Czytaj dalej, a dowiesz się jak wykonać demakijaż oka, bez konieczności niszczenia lub wyrywania rzęs.
Wodoodporne tusze do rzęs
Zanim przejdę do technik demakijażu oczu, mam kilka wskazówek odnośnie tuszów do rzęs. Otóż powinnaś pamiętać, że cena produktu nie jest wyznacznikiem jego jakości. Musisz stosować zasadę prób i błędów dopóki nie znajdziesz tuszu idealnego dla twoich rzęs. Wybieraj różne firmy i tusze o różnych funkcjach, a sama przekonasz się, który najlepiej podkreśla twoją urodę. Eksperymentuj, ale jak ognia wystrzegaj się tuszu wodoodpornego. Nie dość, że wysusza rzęsy, to jeszcze ciężko go zmyć. Tego kosmetyku używaj tylko w sytuacjach, gdy nie masz innego wyjścia.
Kolejna sugestia – jeżeli używasz zalotki, rzęsy podkręć zanim nałożysz na nie tusz. Jeżeli postąpisz odwrotnie, tylko połamiesz i powyrywasz rzęsy. Pamiętaj też, aby zawsze usuwać tusz przed pójściem spać. Jeśli tego nie zrobisz, zaschnie na twoich rzęsach, niszcząc ich strukturę.
Zmywanie makijażu oczu
Zacznijmy od wskazówki – podczas demakijażu uważaj na okolice oczu, są bowiem niezwykle wrażliwe. Nigdy nie pocieraj i nie szarp skóry, bo ryzykujesz wystąpienie podrażnienia. Już uświadomiona możesz przejść do sedna, czyli zmycia tuszu z rzęs. Możesz to sobie ułatwić – przygotuj mały ręcznik, namocz go w ciepłej wodzie i porządnie wykręć; złóż go i tak powstały kompres przyłóż do zamkniętych oczu na około minutę. Cała ta procedura ma na celu rozpuszczenie wosków i pozostałych składników zwartych w tuszu, które powodują, że tusz zasycha po nałożeniu na rzęsy. Teraz na pewno dużo łatwiej usuniesz makijaż.
Na półkach sklepowych aż roi się od różnych płynów do demakijażu. Który by tu wybrać? W każdej drogerii znajdziesz produkty łagodne dla oczu takie jak Neutrogena Oil-Free Make-Up Remover, czy też Clinique Naturally Gentle Eye Makeup Remover. Po dokonaniu zakupu nasącz płatek kosmetyczny (są lepsze niż waciki) płynem i kilkakrotnie przemyj zamkniętą powiekę ruchem w dół. Odwróć płatek na druga stronę i powtórz czynność. To samo zrób z drugim okiem, generalnie oczy zmywaj dopóki na płatku pozostają ślady tuszu.
Jeżeli nie ufasz chemii doskonałe, środki do demakijażu znajdziesz we własnym domu – chodzi tu o oliwę z oliwek i wazelinę. Korzyści płynących z wykorzystania produktów naturalnych nie trzeba długo szukać. Z pewnością są tańsze, niż środki kupione w drogeriach, a dodatkowo nie szczypią w oczy. Ponadto są bezpieczne dla rzęs i okolic oczu – na pewno nie podrażnią skóry. Cała procedura jest podobna do opisanej powyżej.
Nasącz płatek kosmetyczny wazeliną lub oliwą z oliwek i przemywaj powiekę ruchem w dół. Powinnaś powtarzać czynność dopóki wacik nie będzie czysty.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze