Łuszcząca się skóra na twarzy
KAROLINA • dawno temuNa drodze do posiadania idealnego wyglądu może pojawić się wiele przeszkód. Zwłaszcza nasza skóra narażona jest na wiele czynników zewnętrznych wywierających na nią negatywny wpływ. Co więcej, niewłaściwe jej zabezpieczanie może doprowadzić do powstania wielu poważnych konsekwencji, do których zaliczyć można chociażby poparzenia słoneczne bądź popękane naczynka. Oprócz tego niewłaściwa pielęgnacja także może być powodem uszkodzenia naturalnych mechanizmów ochronnych skóry. Konsekwencjami sygnalizującymi, że coś jest nie tak z naszą cerą mogą być chociażby zaczerwienienia, wysypka albo łuszczenie się skóry. Są to objawy nie tylko dość nieestetyczne, lecz także czasami bardzo trudne w leczeniu. Część z nas już od jakiegoś czasu stara się sprawić, by skóra przestała się łuszczyć. Nie jest to możliwe bez właściwej identyfikacji problemu, dlatego zobacz, jakie są powody łuszczenia skóry, a także poznaj sprawdzone sposoby na suchą skórę, a być może w końcu poczujesz się jak ideał.
Łuszczenie skóry
Jak już wspomniano, łuszczenie skóry może posiadać wiele przyczyn, co powoduje, że tylko ich właściwe określenie pozwoli nam rozwiązać problem. Jednak już na początku trzeba zaznaczyć, że nie każde łuszczenie się skóry powinno wzbudzać w nas jakieś wielkie poruszenie. W pewnych ramach jest to zjawisko jak najbardziej normalne, o czym świadczyć może chociażby wykorzystywanie w kosmetologii różnego rodzaju peelingów należących przecież do metod złuszczania naskórka. Co więcej, intensywniejsze łuszczenie się skóry głowy można już pokonać, zmieniając stosowany szampon do włosów na inny. Obok tego podobne reakcje na kosmetyki mogą wywołać u nas żele do mycia czy kremy do twarzy. Oprócz tego pojawienie się suchej łuszczącej się skóry związane jest również z procesami jej starzenia się, przebywaniem w suchym środowisku albo narażaniem skóry na działanie niskich temperatur. Łuszcząca się skóra twarzy może jednak mieć znacznie poważniejsze i trudniejsze do usunięcia podłoże. Okazuje się bowiem, że pojawienie się łusek na powierzchni skóry może być objawem wystąpienia na niej stanów zapalnych. W takich przypadkach niezbędne jest udanie się do dermatologa, który dokładnie wskaże przyczynę jej łuszczenia się i ustali nam odpowiednią kurację. Co jednak zrobić, gdy przesuszona skóra nie jest efektem choroby?
Sposoby na suchą skórę
Istnieje kilka metod, które spowodują, że nasza skóra przestanie się łuszczyć. Po pierwsze, jeżeli zauważyłaś, że stosowany przez ciebie kosmetyk wysusza twoją skórę, zamień go na inny. Bardzo mocne działanie nawilżające posiada masło kakaowe. Dzięki niemu łatwiej będzie ci przywrócić naturalną równowagę wodną skóry. Poza tym dobrze jest na bieżąco dwa albo trzy razy w tygodniu wykonywać peeling ciała. Spowoduje to, że martwe komórki zostaną usunięte, a procesy regeneracyjne skóry pobudzone. Problem łuszczącej się skóry pomoże nam rozwiązać także właściwe nawadnianie organizmu od środka. Pamiętaj o tym, aby codziennie pić kilka litrów czystej wody. Kiedy natomiast myjesz twarz, korzystaj tylko z letniej wody, ponieważ jej wysoka temperatura sprawia, że skóra staje się sucha. Dodatkowo rób wszystko, aby zaniechać pojawienia się suchej skóry, a zatem zabezpieczaj ją kremami z filtrem UV i nawilżaj skórę przed wyjściem na mróz.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze