Gładkie ciało, gęste włosy. Jak mężczyzna powinien dbać o skórę?
DANUTA CAPIGA • dawno temuWspółczesny ideał to mężczyzna zadbany, który wie, że masaże, pilingi, gabinety kosmetyczne nie są wyłącznie dla kobiet. Bycie zadbanym nie jest w żadnym wypadku powodem do ujmy, ale współczesnym standardem.
Współczesny ideał to mężczyzna zadbany, który wie, że masaże, pilingi, gabinety kosmetyczne nie są wyłącznie dla kobiet. Bycie zadbanym nie jest w żadnym wypadku powodem do ujmy, ale współczesnym standardem.
Przede wszystkim panowie nie powinni lekceważyć potrzeb swojej skóry, gdyż wymaga ona specjalnego traktowania. Skóra mężczyzny jest grubsza i to aż o 25% i codziennie narażona na różnego rodzaju podrażnienia, głównie spowodowane goleniem czy niewłaściwą pielęgnacją.
Ze względu na więcej gruczołów łojowych starzeje się wolniej, ale gdy zmarszczki już się pojawią, znacznie szybciej są widoczne i grubsze. Bardzo istotne jest regularne oczyszczanie twarzy, a raz na jakiś czas złuszczanie martwego naskórka przy pomocy pilingu.
— Mężczyźni często decydują się na zabieg mezoterapii bezigłowej, czyli nieinwazyjny system odmładzania skóry. Polega on na wprowadzeniu, za pomocą impulsu elektrycznego, substancji, które działają bezpośrednio pod skórą. Czas i rodzaj aplikowanej substancji dostosowane są do indywidualnych potrzeb pacjenta tak, aby kuracja zapewniła jak najlepsze efekty. – mówi dr Justyna Wykręt z Body Care Clinic w Katowicach.
Depilacja to słowo, które kojarzy się z pielęgnacją kobiecego ciała. Większość mężczyzn uważa, że depilowanie jest niemęskie, a wręcz zniewieściałe.
Czasy włochatego ideału już minęły i coraz więcej mężczyzn decyduje się na depilację pach, torsu czy miejsc intymnych. Zbędne owłosienie nie wygląda estetycznie i sprawia trudności w utrzymaniu właściwej higieny. Można się go pozbyć depilatorem elektrycznym, woskiem, pastą cukrową, różnymi piankami i kremami. Jednak najskuteczniejsza jest depilacja laserowa.
Wypadanie włosów to duży problem u mężczyzn. Gdy tracą ich nadmierną ilość lub pojawiają się łyse miejsca, trzeba skorzystać z porady dermatologa.
Istnieją też metody zapobiegające nadmiernemu wypadaniu włosów, a co za tym idzie także trwałemu łysieniu. Skuteczną metodą jest mezoterapia igłowa. Za pomocą licznych nakłuć w skórę głowy aplikuje się środki farmakologiczne lub specjalnie przygotowane koktajle odżywiające włosy. W wyniku mezoterapii następuje widoczna regeneracja struktury włosa, hamuje proces wypadania i bardzo często włosy odrastają.
Szczególnie u mężczyzn ważna jest profilaktyka, rozpoczęta odpowiednio wcześnie, może znacząco opóźnić łysienie.
Źródło: informacja prasowa Tomasz Pietrzak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze