Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?
OLGA CHOJNACKA • dawno temuChociaż z cellulitem da się żyć, to jest przyczyną wielu kompleksów, które negatywnie wpływają na samopoczucie kobiety. Problem pojawia się zwłaszcza podczas upalnych dni, kiedy to zdejmujemy spodnie, pod którymi skrzętnie był do tej pory ukrywany. Jest jednak nadzieja na jego zredukowanie...
Chociaż z cellulitem da się żyć, to jest przyczyną wielu kompleksów, które negatywnie wpływają na samopoczucie kobiety. Problem pojawia się zwłaszcza podczas upalnych dni, kiedy to zdejmujemy spodnie, pod którymi skrzętnie był do tej pory ukrywany. Jest jednak nadzieja na jego zredukowanie, o czym informuje Edyta Engländer z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm: Wybór odpowiednich metod, połączenie ich w jedną kompleksową terapię i konsekwencja w działaniu sprawią, że problem „pomarańczowej skórki” zniknie.
Nazwa pomarańczowa skórka powstała na skutek skojarzenia z fakturą pomarańczy. Schorzenie to związane jest z zaburzeniami struktur tkanki łącznej. — Proces powstawania cellulitu związany jest z faktem, że tkanka podskórna, w swoich komorach, które tworzą włókna kolagenowe, wypełniona jest tkanką tłuszczową, gromadzącą m.in. wodę. Komora nie przepuszcza jej nadmiaru, przez co na naszej skórze pojawia się efekt materaca, czyli mikro i makroguzy, które postrzegamy po prostu jako nierówności na skórze. - wyjaśnia specjalista. Do przyczyn jego występowania należą także dieta i brak aktywności fizycznej. Ogromny wpływ mają również hormony.
Głównym problemem w przypadku cellulitu jest zbyt późna reakcja i szukanie pomocy. Zwykle z niecierpliwością oczekujemy natychmiastowych efektów, sądząc, że jednorazowe działanie załatwi sprawę. Tymczasem należy wykazać się konsekwencją i uporem w działaniu.
— Jeśli potraktujemy cellulit jako chorobę, to całkowite jej wyleczenie nie jest możliwe. Ale to nie znaczy, że na „pomarańczową skórkę” kobiety są skazane. Kompleksowa terapia jest bowiem w stanie go bardzo wyraźnie zredukować. Do tego stopnia, że nierówności na skórze nie będą widoczne, więc w tym sensie uda się ich pozbyć. A to jest zazwyczaj podstawowy cel walki z cellulitem. Mówimy tu oczywiście o wczesnym stadium choroby, bo gdy skóra jest już pełna nierówności widocznych gołym okiem, to można ją jedynie delikatnie wygładzić. - wyjaśnia Edyta Engländer.
Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć w walce z cellulitem, jest zmiana nawyków żywieniowych, która nie oznacza wcale odmawiania sobie wszystkiego. Niezbędne antyoksydanty, minerały i błonnik znajdziemy w owocach i warzywach. Warto zrezygnować z czerwonego mięsa na rzecz ryb, natomiast wyeliminować trzeba alkohol, słodzone napoje i sól, która zatrzymuje wodę w organizmie. Duże znaczenie ma także aktywność fizyczna angażująca dolne partie ciała. Można więc jeździć na rowerze, pływać czy biegać.Dobroczynny wpływ w tym wypadku ma także masaż, który usprawnia przepływ limfy. Jej zastoje przyczyniają się do powstawania cellulitu. Masaż można wykonać samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalistów.
— Cellulit łączy się z zatrzymywaniem wody w organizmie, co z kolei utrudnia cyrkulację limfy w tkankach. Dlatego w ramach walki z „pomarańczową skórą” należy usprawniać przepływ limfy za pomocą m.in. preparatów o właściwościach drenujących. Wybór kuracji antycellulitowych jest dość spory, ale z uwagi na pożądaną skuteczność działania, polecałabym raczej produkty sprawdzonych aptecznych marek. - mówi Edyta Engländer.
Specjalistka proponuje metody zmierzające do redukcji cellulitu.
— Jednym z nowszych odkryć medycyny estetycznej są peptydy biomimetyczne, podawane skórze jako składnik specjalnych preparatów (np. Dermaheal LL) podczas zabiegów mezoterapii. Miejsca objęte „pomarańczową skórką” ostrzykuje się specjalnym koktajlem m.in. z kofeiną i wyciągiem z soi, czy L-karnityną i aktywnymi peptydami. Pobudzają one spalanie tkanki tłuszczowej i rozbijają cellulit. Taki zabieg działa detoksykująco i wygładzająco, napina skórę i sprawia, że staje się bardziej sprężysta, a w konsekwencji wygładzona. Leczenie cellulitu doskonale wspomagają wszystkie zabiegi ujędrniające, a więc popularne Zaffiro czy Exilis. Ich wybór powinien być oczywiście poprzedzony wizytą u dermatologa, który oceni rozległość i głębokość zmian oraz dobierze odpowiedni zabieg.
Zdaniem specjalisty to właśnie dzięki profesjonalnej pomocy, zastosowaniu odpowiednich metod oraz właściwych kosmetyków, a także rozsądnemu trybowi życia oraz konsekwencji można odnieść zaskakujące rezultaty.
Źródło: informacja prasowa Anna Knowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze