Upiększający i leczniczy podkład mineralny. Jaki wybrać?
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temuW przeciwieństwie do innych produktów tego typu, podkład mineralny bardzo delikatnie działa na naszą cerę. Ze względu na bardzo dobry skład złożony wyłącznie z naturalnych składników, polecany jest także kobietom mającym wrażliwą i skłonną do alergii skórę twarzy. Podkład mineralny działa antybakteryjnie, więc nie powoduje zapychania porów i powstawania wyprysków.
Właściwości podkładu mineralnego sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na ten kosmetyk i chętnie włączają go do codziennego makijażu. Nie posiada żadnych parabenów, silikonów, niepotrzebnych barwników i aromatów. Dzięki kompleksowi minerałów zapewnia nie tylko zdrowszy wygląd cery, ale także ogranicza wydzielanie sebum, łagodzi wszelkie zmiany oraz kryje niedoskonałości.
Rodzaje podkładu mineralnego
Biorąc pod uwagę cerę oraz funkcje, jakie powinien spełnić podkład mineralny, można wyróżnić kilka jego rodzajów. Podkład mineralny rozświetlający dodaje skórze blasku i świeżości, a także ukrywa zmarszczki oraz wyrównuje koloryt cery. Z kolei podkład mineralny matujący przede wszystkim kryje to, co uznajesz za mankament, czyli wszelkiego rodzaju krostki. Na dodatek reguluje poziom wydzielania sebum i działa antybakteryjnie – przeznaczony dla skóry tłustej i mieszanej. W przypadku podkładu mineralnego kryjącego można mówić o jeszcze silniejszym kryciu niż poprzednik, a przy tym nie powoduje efektu maski. Polecany szczególnie na większe wyjście, kiedy chcesz mieć nieskazitelną cerę przez cały wieczór.
Podkład mineralny w kompakcie czy w płynie?
Wybór formy podkładu mineralnego uzależniona jest od naszej wygody. Najczęściej spotykany jest kosmetyk w proszku, ale niestety wymaga większej wprawy w nakładaniu. Sypki podkład mineralny to bardzo naturalny kosmetyk, a do jego wytworzenia nie użyto dodatkowych składników. Podkład mineralny w kremie co prawda nie jest pierwotną formą, lecz wciąż nie posiada w składzie sztucznych substancji. Może być stosowany u osób z cerą tłustą, ponieważ nie powoduje świecenia i jest znacznie wygodniejszy w aplikacji. Natomiast płynny podkład mineralny został wykonany przy użyciu specjalnych substancji konserwujących – kosmetyk na bazie wody może być siedliskiem mnożenia drobnoustrojów.
Podkład mineralny – wady i zalety
Co prawda podkład mineralny ma bardzo dużo zalet. Głównie z powodu zawartego w składzie tlenku cynku oraz dwutlenku tytanu, które stanowią naturalną barierę przeciwsłoneczną. Inne minerały nadają cerze matowości, jedwabistego wykończenia i świetnego krycia. Pamiętaj jednak, że stosując podkład mineralny nie możesz rezygnować z kremów nawilżających ani kremów z filtrem UV. Do wad podkładu mineralnego można zaliczyć problem przy nakładaniu, zwłaszcza na samym początku, natomiast w trakcie aplikacji kosmetyku na twarz możesz przy tym zabrudzić wszystko dookoła. Podkreśla suche skórki, dlatego zawsze stosuj bazę albo krem przed nałożeniem makijażu. Zawsze zwracaj uwagę na skład wybranego podkładu mineralnego, bo może się okazać, że trafiłaś na podróbkę.
Podkład mineralny i alternatywy
Jeżeli nie jesteś do końca przekonana co do właściwości podkładu mineralnego, istnieje kilka równie skutecznych produktów. Możesz wykorzystać inne kosmetyki naturalne, które wykazują podobne właściwości. Doskonałym zamiennikiem podkładu mineralnego może okazać się puder ryżowy, bambusowy albo bananowy. Każdy z nich jest prawdziwym hitem, ponieważ są bardzo delikatne, nie zapychają porów i odżywiają skórę twarzy. Tak jak podkład mogą pełnić dodatkowe funkcje, np. matujące czy rozświetlające.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze