10 skutecznych sposobów na wykonanie perfekcyjnego manicure'u
10. Kiedy po raz pierwszy można wykonać manicure?
Tak naprawdę manicure można wykonywać już u młodych dziewcząt. To do rodziców należy decyzja w tej kwestii, czy pozwolić córce na profesjonalny zabieg na paznokciach. Jest on całkowicie bezpieczny, pod warunkiem że narzędzia stosowane podczas całej procedury manicure’u są uprzednio odpowiednio zdezynfekowane.
9. Czy francuski manicure jest jeszcze modny?
Prawdopodobnie zdania na ten temat będą podzielone. Na chwilę obecną można nadal znaleźć zwolenniczki tego manicure’u oraz przeciwniczki twierdzące, że jest on staromodny. W rzeczywistości to, w jaki sposób pomalujesz paznokcie jest tylko i wyłącznie twoją sprawą. Co więcej, francuski manicure sprawia, że dłonie wyglądają na schludne i zadbane.
8. Sztuka zdobienia paznokci
Bez wątpienia, malowanie paznokci wymaga odpowiedniej wprawy. Poza tym, dla wykwalifikowanych w tej dziedzinie kobiet istnieją zaawansowane techniki zdobienia paznokci. Płytkę można ozdobić klejnotami czy nawet drobnymi wzorami.
7. Kształt paznokci
Zastanawiasz się, czy modne są paznokcie w kształcie kwadratu, czy raczej zaokrąglone? Owalnie spiłowane paznokcie doskonale się prezentują na każdej dłoni. Z kolei kanciaste paznokcie zdecydowanie lepiej wyglądają u kobiet o długich, smukłych palcach.
6. Hybryda
Obawiasz się, że twoje zwariowane hobby (np. gra na gitarze) może zepsuć wygląd niedawno wykonanego manicure’u? Pomyśl o wykonaniu hybrydy. W tym przypadku procedura jest dokładnie taka sama jak przy manicurze klasycznym. Niemniej jednak, płytkę maluje się lakierami długotrwałymi, które utwardza się przy użyciu lampy LED. Manicure hybrydowy może utrzymywać się bez żadnej skazy na płytce paznokci przez okres 2 tygodni.
5. Akryl i żel
Kobiety o kruchej i łamliwej płytce często decydują się na pokrycie paznokci żelem lub akrylem. Metody te doskonale utwardzają płytkę i zapobiegają jej łamaniu. Warto jednak pamiętać o tym, że akryl i żel niekorzystnie działają na naturalną płytkę i mogą ją dodatkowo osłabić.
4. Zapobieganie zakażeniom
Metalowe narzędzia wykorzystywane do manicure’u, takie jak cążki czy kopytko, powinny być dezynfekowane po każdym użyciu. W przeciwnym razie na ich powierzchni mogą rozwijać się drobnoustroje, które przy kolejnym kontakcie ze skórkami okalającymi paznokieć mogą doprowadzić do infekcji. W przypadku, gdy zaobserwujesz w obrębie płytki zaczerwienienie czy ropę z towarzyszącymi temu objawami typu swędzenie, pieczenie – koniecznie skontaktuj się z lekarzem.
3. Jak wybrać kolor lakieru?
Zastanawiasz się, czy wiśniowy lakier nie spowoduje, że kolor skóry twoich dłoni będzie wyglądać na trupio blady? Odpowiedzią na to pytanie jest tonacja twojej skóry. W przypadku oliwkowej lub żółtawej karnacji doskonale sprawdzają się kolory takie jak beż, brąz i koral. Z kolei przy pozostałych tonacjach skóry najlepiej prezentują się róże, fiolety, fuksja, wiśniowa czerwień czy niebieski.
2. Paznokcie łatwiej maluje się perłowym lakierem
Aplikacja połyskujących i perłowych lakierów jest zdecydowanie łatwiejsza, bo w trakcie ich nakładania na płytkę smugi nie są widoczne tak bardzo jak w przypadku lakierów matowych.
1. Uwaga na lampy emitujące promieniowanie UV
W profesjonalnych salonach kosmetycznych do utwardzania żelu czy hybrydy znajdującej się na paznokciach często stosuje się lampy emitujące promieniowanie UV. Niestety jest ono odpowiedzialne za przyśpieszenie procesów starzenia się skóry oraz powstawanie nowotworów. Z tego względu lepiej zrezygnować z lampy UV na rzecz lampy typu LED.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze