Makijaż retro
KAROLINA • dawno temuKreowanie wyglądu zewnętrznego pozwala nam na wyrażanie własnej osobowości. Dzięki odpowiednio dobranemu strojowi, fryzurze i makijażowi odzwierciedlamy to, kim jesteśmy. Inni zaś uważają, że moda to nic innego, jak swoista zabawa własnym wizerunkiem i tym, co nam dała w prezencie natura. Nawet przeciwnicy takiego poglądu przyznają, że mamy coraz więcej możliwości w tym zakresie, jak na przykład poddawanie się operacjom plastycznym albo przyciemnianie karnacji opalaniem się w solarium. Bez względu na to, czy traktujesz modę jako zabawę czy coś bardziej znaczącego, na pewno zauważyłaś, że co jakiś czas zaobserwować można powtarzalność trendów inspirowanych wcześniejszymi latami. Zjawisko to odnosi się zarówno do fryzjerstwa, ubrań, jak i sztuki robienia makijażu. Zobacz, jak wykorzystać dawne stylizacje i zrobić makijaż z dawnych lat.
Moda na makijaż w stylu retro
Mówiąc omakijażu w stylu retro, poruszamy bardzo szerokie pojęcie, w którym mieści się cały dotychczasowy dorobek wypracowany przez niezliczoną liczbę kobiet i profesjonalistów zajmujących się robieniem make-upu. Z uwagi na dużą różnorodność retro makijażu zostanie on omówiony poprzez wskazanie poszczególnych lat i określenie głównych trendów wówczas dominujących w modzie. Zanim jednak przedstawiony zostanie sposób zrobienia na przykład makijażu z lat 60., warto zastanowić się, w jaki sposób będziemy mogły go wykorzystać. Otóż umiejętność zrobienia makijażu retro jest ciekawym pomysłem na odświeżenie swojego wizerunku. Nie trzeba od razu wykonywać wszystkich znamiennych dla danych lat elementów. Wystarczy, że w odpowiedni sposób pomalujesz usta albo użyjesz eyelinera. Pozwoli ci to na eksperymentowanie z wyglądem i tworzenie niepowtarzalnych autorskich zestawień. Poza tym to niezastąpiona umiejętność, którą wykorzystasz, robiąc oszałamiające wrażenie na tematycznych imprezach.
Charakterystyka makijażu retro
Makijaż lat 20. charakteryzuje się przede wszystkim ciemnymi i wyrazistymi kolorami. Możesz go wykonać, intensywnie malując oczy czarną kredką i ciemnym cieniem do powiek. Także mocno podkreślone powinny być usta – szminką w kolorze czerwonego wina – oraz brwi. Ważne jest także dość mocne podkreślenie policzków poprzez użycie ciemnego różu.
Makijaż w stylu lat 50. jest trochę delikatniejszy, jednak nadal bardzo seksowny i przede wszystkim zalotny. Wystarczy, że pomalujesz powieki naturalnym cieniem i zrobisz wyrazistą, unoszącą się na końcu kreskę. Całości nada charakter pomalowanie ust na intensywnie czerwony kolor.
Makijaż w stylu lat 60. jest nieco podobny do tego z lat 20. Jedyną w zasadzie różnicą jest delikatne pomalowanie ust szminką w kolorze jasnoróżowym. Nie powinno się także używać ciemnego różu do policzków.
Lata 80. to niewątpliwie czas gwiazd rocka. Zatem makijaż charakterystyczny jest dość mocny i zdecydowany. Robiąc go, można pokusić się o dołożenie nieco szaleństwa. Zarówno oczy, jak i usta powinny zostać mocno podkreślone. Malując powieki, możemy z łatwością przedłużyć linię oczu, wyciągając ją na skronie.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze