Poznaj zaskakujące sposoby na redukcję zmarszczek

10. Stosowanie kosmetyków z witaminą AWitamina A to substancja posiadająca udokumentowane właściwości typu anti-age. Za pomocą kosmetyków zawierających w składzie tę substancję można skutecznie zredukować płytkie zmarszczki, plamy barwnikowe i szorstkość skóry. Co więcej, może ona również mieć zastosowanie w terapii przeciwko trądzikowi.
Zdjęcie autorstwa tommerton2010 / CC BY

10. Stosowanie kosmetyków z witaminą A
Witamina A to substancja posiadająca udokumentowane właściwości typu anti-age. Za pomocą kosmetyków zawierających w składzie tę substancję można skutecznie zredukować płytkie zmarszczki, plamy barwnikowe i szorstkość skóry. Co więcej, może ona również mieć zastosowanie w terapii przeciwko trądzikowi.

9. Stosowanie kosmetyków ochronnych z filtramiKosmetyki ochronne zawierające w składzie filtry słoneczne chronią skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Promieniowanie to znacząco przyśpiesza procesy starzenia skóry oraz prowadzi do uszkodzeń komórek w jej obrębie. Co więcej, zwiększa ono ryzyko zapadnięcia na nowotwór złośliwy skóry – czerniaka.
Zdjęcie autorstwa mahmoud99725 / CC BY-SA

9. Stosowanie kosmetyków ochronnych z filtrami
Kosmetyki ochronne zawierające w składzie filtry słoneczne chronią skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Promieniowanie to znacząco przyśpiesza procesy starzenia skóry oraz prowadzi do uszkodzeń komórek w jej obrębie. Co więcej, zwiększa ono ryzyko zapadnięcia na nowotwór złośliwy skóry – czerniaka.

8. Nawilżanie skóryBadania kliniczne potwierdzają, że wysuszona i odwodniona skóra jest bardziej podatna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych (zanieczyszczenia, promieniowanie UV), a tym samym na powstawanie zmarszczek. To bardzo ważne, aby każdego dnia dbać o odpowiednie nawilżanie skóry za pomocą kosmetyków pielęgnacyjnych.
Zdjęcie autorstwa stux / CC BY

8. Nawilżanie skóry
Badania kliniczne potwierdzają, że wysuszona i odwodniona skóra jest bardziej podatna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych (zanieczyszczenia, promieniowanie UV), a tym samym na powstawanie zmarszczek. To bardzo ważne, aby każdego dnia dbać o odpowiednie nawilżanie skóry za pomocą kosmetyków pielęgnacyjnych.

7. Rezygnacja z palenia papierosówSkóra osób nałogowo palących papierosy jest narażona na wczesne starzenie. Co więcej, pokryta głębokimi zmarszczkami cera palacza ma również nieładny, szarawy koloryt. Nie wspominając o zwiększonym ryzyku wystąpienia nowotworu płuc.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

7. Rezygnacja z palenia papierosów
Skóra osób nałogowo palących papierosy jest narażona na wczesne starzenie. Co więcej, pokryta głębokimi zmarszczkami cera palacza ma również nieładny, szarawy koloryt. Nie wspominając o zwiększonym ryzyku wystąpienia nowotworu płuc.

6. Unikanie tradycyjnego mydłaTradycyjne mydło ma silnie zasadowe pH, które neutralizuje naturalny płaszcz ochronny naszej skóry. To z kolei zwiększa jej podatność na wysuszenie, a tym samym powstawanie zmarszczek. Poza tym, zwiększa się podatność skóry na infekcje bakteryjne.
Zdjęcie autorstwa soapylovedeb / CC BY

6. Unikanie tradycyjnego mydła
Tradycyjne mydło ma silnie zasadowe pH, które neutralizuje naturalny płaszcz ochronny naszej skóry. To z kolei zwiększa jej podatność na wysuszenie, a tym samym powstawanie zmarszczek. Poza tym, zwiększa się podatność skóry na infekcje bakteryjne.

5. Unikanie solariumŁóżka opalające emitują promieniowanie UV-A. Może ono przenikać do głębokich warstw skóry i powodować uszkodzenia jej komórek. Poza tym, badania kliniczne potwierdzają, że za 80% objawów starzenia się skóry odpowiada właśnie promieniowanie UV-A. Z tego względu lepiej zrezygnować z opalania skóry w solarium, a w trakcie przebywania na słońcu chronić skórę za pomocą kosmetyków z filtrami.
Zdjęcie autorstwa Jozef Turóci / CC BY

5. Unikanie solarium
Łóżka opalające emitują promieniowanie UV-A. Może ono przenikać do głębokich warstw skóry i powodować uszkodzenia jej komórek. Poza tym, badania kliniczne potwierdzają, że za 80% objawów starzenia się skóry odpowiada właśnie promieniowanie UV-A. Z tego względu lepiej zrezygnować z opalania skóry w solarium, a w trakcie przebywania na słońcu chronić skórę za pomocą kosmetyków z filtrami.

4. Spanie na plecachCzęsto w trakcie snu przyjmujemy pozycje, które mogą pogłębiać zmarszczki. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy śpimy na boku lub na brzuchu. Chociażby z tego względu warto zadbać o to, aby zasypiać, leżąc na plecach.
Zdjęcie autorstwa tommerton2010 / CC BY

4. Spanie na plecach
Często w trakcie snu przyjmujemy pozycje, które mogą pogłębiać zmarszczki. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy śpimy na boku lub na brzuchu. Chociażby z tego względu warto zadbać o to, aby zasypiać, leżąc na plecach.

3. Jedzenie produktów bogatych w omega-3Tłuste ryby oraz orzechy są źródłem cennych dla naszej skóry kwasów tłuszczowych omega-3. Zapewniają one skórze odpowiednią gładkość i nawilżenie. Dieta uboga w te składniki może doprowadzić do nadmiernej suchości skóry, która zwiększa jej podatność na pogłębianie zmarszczek.
Zdjęcie autorstwa mahmoud99725 / CC BY-SA

3. Jedzenie produktów bogatych w omega-3
Tłuste ryby oraz orzechy są źródłem cennych dla naszej skóry kwasów tłuszczowych omega-3. Zapewniają one skórze odpowiednią gładkość i nawilżenie. Dieta uboga w te składniki może doprowadzić do nadmiernej suchości skóry, która zwiększa jej podatność na pogłębianie zmarszczek.

2. Noszenie okularów przeciwsłonecznychCzęsto w trakcie słonecznych dni zapominamy o noszeniu okularów z filtrem UV. To z kolei sprawia, że mocno mrużymy oczy, a tym samym pogłębiamy tzw. kurze łapki – zmarszczki okolic oczu.
Zdjęcie autorstwa BEP / CC BY

2. Noszenie okularów przeciwsłonecznych
Często w trakcie słonecznych dni zapominamy o noszeniu okularów z filtrem UV. To z kolei sprawia, że mocno mrużymy oczy, a tym samym pogłębiamy tzw. kurze łapki – zmarszczki okolic oczu.

1. Stosowanie kosmetyków z kwasami AHAAlfa-hydroksykwasy (AHA) stymulują odnowę komórkową skóry oraz zmniejszają drobne, linijne zmarszczki. Dotyczy to produktów zawierających stężenie powyżej 10% AHA. Warto regularnie stosować kosmetyki zawierające te substancje. Oczywiście należy pamiętać w tym czasie o dodatkowej ochronie przeciwsłonecznej skóry, gdyż alfa-hydroksykwasy uwrażliwiają ją na działanie promieniowania UV.
Zdjęcie autorstwa Maria Morri / CC BY-SA

1. Stosowanie kosmetyków z kwasami AHA
Alfa-hydroksykwasy (AHA) stymulują odnowę komórkową skóry oraz zmniejszają drobne, linijne zmarszczki. Dotyczy to produktów zawierających stężenie powyżej 10% AHA. Warto regularnie stosować kosmetyki zawierające te substancje. Oczywiście należy pamiętać w tym czasie o dodatkowej ochronie przeciwsłonecznej skóry, gdyż alfa-hydroksykwasy uwrażliwiają ją na działanie promieniowania UV.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Kremy kolagenowe Płatki róż Obudź w sobie kocicę – czyli jak zrobić makijaż w stylu „kocie oko” Witaminy dla kobiet Kreski na powiekach wracają do łask! Różana pielęgnacja twarzy - Herla Laminowanie włosów Makijaż w jesiennych barwach Jak wzmocnić naturalny kolor swojej skóry? Krem do biustu – Boobee – Cellabic® Depilacja Co na pękające naczynka?

Popularne w tym tygodniu:

Dekolt zdradza nasz wiek. Jak poprawić jego wygląd? Jak menopauza wpływa na wygląd